نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > گزارش - سوریه 
اخبار > جنگ علیه سوريه، اولين مبارزه انتخاباتي جان كري
 


شماره خبر :٢٩٥٩٣٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/06/12    ا   ١٠:٢٩

جنگ علیه سوريه، اولين مبارزه انتخاباتي جان كري
تحلیلگران سیاسی معتقدند، جان کری وزیر خارجه آمریکا که نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور است، به جنگ سوریه به عنوان یک مبارزه انتخاباتی می نگرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : جنگ علیه سوريه، اولين مبارزه انتخاباتي جان كري

به گزارش بیداری اسلامی ، جان کری وزیر خارجه آمریکا از جمله افرادی است که به شدت به جنگ سوریه تمایل دارد. وی به رایزنی های گسترده ای برای جلب رای مثبت کنگره به حمله نظامی علیه سوریه مشغول شده است.

وزیر خارجه آمریکا در کنگره گفته است: بشار اسد در استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردمش به معدود افرادی چون صدام و هیتلر پیوسته است. 

کری به شبکه ای.بی.سی آمریکا می گوید: نمی توانم تصور کنم کنگره به دیکتاتور بی رحمی که مردم خود را با گاز شیمیایی مورد حمله قرار داده است، مصونیت دهد. نمی توانم تصور کنم کنگره به مسئولیت ها و تعهدات خود پشت کند.

"کامل وزنه" کارشناس و تحلیلگر خاورمیانه به پایگاه المنار لبنان می گوید: طرح حمله به سوریه متعلق به جان کری و بندر بن سلطان رئیس سازمان امنیت عربستان سعودی است، کری پس از سخنرانی باراک اوباما که حمله به سوریه را به تصمیم گیری کنگره آمریکا منوط کرد، در تماس تلفنی به بندر اطمینان داد که برای به ثمر رسیدن این طرح با جدیت تلاش خواهد کرد.

وی افزود: کری مبارزات انتخاباتی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 با طرح حمله به سوریه آغاز کرده و از آنجایی که هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین و رقیب آتی وی از شانس بیشتری برخوردار است، جان کری می خواهد خود را مرد سیاست و جنگ نشان دهد.

رویدادهای حال حاضر آمریکا دقیقاً دوران نیکسون را به یاد می آورد، به خصوص زمانی که نیکسون، هنری کسینجر معاون خود را به ویتنام اعزام کرد.

این کارشناس مسایل سیاسی می گوید: اوباما با وجود اینکه برای حمله به سوریه نیازی به موافقت کنگره نداشت، اما حمله به سوریه را به نظر کنگره منوط کرد، این اقدام نشان می دهد که طرح حمله به سوریه طرح اوباما نبوده است.

اما محاسبات کری نادرست است، وی می خواهد آمریکا را وارد جنگی کند که دولت، ملت و ارتش هیچ تمایلی به وارد شدن در آن ندارند. مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا چند روز قبل از اینکه اوباما از وی بخواهد ارتش را برای حمله به سوریه آماده کند و وی طرح حمله به اوباما بدهد، به صراحت گفته بود که دولت آمریکا حتی از مداخله نظامی محدود در سوریه حمایت نخواهد کرد و آمریکا در سوریه شریکی که از منافع خود حمایت کند، پیدا نمی کند. مشکل دیگر در میان مخالفان سوری اینکه جبهه النصره و القاعده بر همه گروه های مخالف مسلط شده است و این یعنی جنگ به نفع این دو گروه تروریستی که ارتش آزاد مورد حمایت آمریکا را در بیشتر مناطق سوریه اخراج کرده اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار