نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > گزارش - سوریه 
اخبار > کشته شدن 248 تروریست در استان‌های دمشق ، ریف ، حمص و حلب
 


شماره خبر :١٦١٩٢٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/04    ا   ٠٠:٠٧

/تحولات میدانی سوریه به روایت خبرنگار فارس/
کشته شدن 248 تروریست در استان‌های دمشق ، ریف ، حمص و حلب
عملیات‌های پاکسازی در مناطق مختلف چهار استان دمشق و ریف دمشق و حلب و حمص توسط ارتش سوریه کشته شدن 248 تروریست را درپی داشت که در میان آنها افرادی از تابعیت‌های غیرسوری هم مشاهده می‌شدند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : کشته شدن 248 تروریست در استان‌های دمشق ، ریف ، حمص و حلب

عملیات‌های پاکسازی در مناطق مختلف چهار استان دمشق و ریف دمشق و حلب و حمص توسط ارتش سوریه کشته شدن 248 تروریست را درپی داشت که در میان آنها افرادی از تابعیت‌های غیرسوری هم مشاهده می‌شدند.

خبرگزاری فارس: کشته شدن 248 تروریست در استان‌های دمشق ، ریف ، حمص و حلب

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از  خبرنگار فارس در دمشق، آخرین تغییر و تحولات امنیتی سوریه از کشته و مجروح شدن صدها فرد مسلح در مناطق مختلف سوریه خبر می‌دهد:

 

- در دو استان دمشق و ریف دمشق در جریان درگیری‌های امروز ارتش سوریه با افراد مسلح 96 تروریست را به قتل رساندند.

 

- در استان حلب عملیات‌های ارتش سوریه کشته شدن 110 تروریست را در مناطق مختلف این استان در پی داشت.

 

- در استان حمص از کشته شدن 42 تروریست در مناطق مختلف این استان توسط نیروهای امنیتی و ارتش سوریه خبر می‌رسد.

 

- استان إدلب هم علاوه بر کشته شدن ده‌ها تروریست، در میان کشته‌ها افرادی با تابعیت‌های مختلف عربی نیز مشاهده می‌شدند.

 

 

 

  ***آخرین تحولات امنیتی سوریه به تفکیک مناطق و استان‌ها به شرح زیر است***

 

 

دمشق و ریف دمشق: کشته شدن 96 تروریست در مناطق مختلف دمشق و ریف دمشق

 

انفجار یک بمب به وزن 40 کیلوگرم در نزدیکی هتل «فور سینز» در دمشق کشته شدن یک شهروند سوری و زخمی شدن یک شهروند دیگر را به دنبال داشت و یک منبع آگاه در این ارتباط گفت که هدف این انفجار تحت الشعاع قرار دادن فضای کنفرانس نجات ملی سوریه بود که در هتل «امیه» برگزار شد.

همچنین نیروهای ارتش سوریه در منطقه «حرستا» چندین مرکز تجمع افراد مسلح را پس از درگیری شدید با آنان و کشتن و زخمی کردن ده‌ها نفر از آنان منهدم کردند. درگیری ارتش سوریه و افراد مسلح تا زمان تنظیم گزارش همچنان ادامه دارد.

در منطقه «دوما» و مزارع اطراف آن و همزمان با عملیات ارتش سوریه در حرستا نیروهای امنیتی سوری ضمن منهدم کردن مراکز تجمع افراد مسلح 42 نفر از آنها را کشته و ده‌ها نفر را زخمی کردند.

در «الشیفونیه» یگان‌های ارتش سوریه هدف قرار دادن مرکز تجمع افراد مسلح در این منطقه کشته شدن 18 نفر و زخمی شدن 10 نفر دیگر و مصادره سلاح‌هایشان را به دنبال داشت.

این درحالی است که مناطق «زملکا» و «حموریة» و »عین ترما» و «حزة» نیز شاهد درگیری‌های شدید بین ارتش سوریه با افراد مسلح بود.

در «جوبر» نیز درگیری نیروهای ارتش با افراد مسلح کشته شدن 4 تروریست را درپی داشت. این درحالی است که با اعلام انتشار افراد مسلح در مناطق طیبة و الأصمعی و الحلابة و نهر تورا و مقابل مسجد غزة بدر موجب شد تا ارتش سوریه منطقه جوبر را به طور کامل به محاصره خود درآورد و مانع نفوذ و یا خروج افراد مسلح از این منطقه شود.

در منطقه «الملیحه» نیروهای ارتش سوریه با دو گروهک تروریستی درگیر شدند که کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن 12 نفر دیگر و دستگیری 2 نفر دیگر را به دنبال داشت.

در منطقه «حجیره» عملیات‌های ارتش سوریه ادامه یافت و کشف و انهدام مراکز تجمع آنان و دستگیری شمار زیادی از آنها را در پی داشت، همچنین درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در این منطقه کشته شدن ده‌ها نفر را به دنبال داشت.

در مناطق «ببیلا» و «دف الشوک» درگیری نیروهای ارتش با افراد مسلح کشته شدن 13 تروریست و کشف یک انبار تجیهزات نظامی و انهدام آن را موجب شد.

اما در مناطق «کفر سوسه» و «الصباره» در جنوب المزه درگیری ارتش سوریه با افراد مسلح کشته شدن 26 تروریست و دستگیری شمار زیادی از آنها را موجب شد.

 

حلب: کشته شدن 110 تروریست در عملیات‌های امروز ارتش سوریه در مناطق مختلف حلب

 

بنا به گفته منابع امنیتی سوری یگان‌های ارتش سوریه در یک عملیات گسترده و دقیق در منطقه «الاتارب» در ریف حلب شمار زیادی از تروریست‌های مسلح شمار زیادی از آنها را کشته و 40 نفر را دستگیر کردند که در بین آنها افرادی از تابعیت‌های غیرسوری نیز مشاهده می‌شدند. همچنین در این عملیات چندین انبار ذخیره سلاح و بیمارستان‌های میدانی کشف و پس از ضبط تجهیزات موجود، آنها را منهدم کردند.

این منابع امنیتی تاکید کردند که منطقه الاتارب هم اکنون در محاصره کامل ارتش سوریه قرار دارد و ارتش سوریه خود را برای انجام عملیاتی گسترده در این منطقه و پاکسازی آن از وجود افراد مسلح آماده می‌کنند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه در منطقه «الخزان» در «العرقوب» دو تک‌تیرانداز معروف و خطرناک این منطقه را هدف به قتل رساندند و در محورهای «قبتان الجبل» و «بیانون» و «کفر ناها» در ریف حلب با حمله به گروهک‌های تروریستی ضربات سنگینی را به آنها وارد کردند.

از سوی دیگر گزارش شده که نیروهای امنیتی سوریه منطقه «مطعم قصر الوالی» در محله «سید علی» را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کردند. تروریست‌ها این منطقه را مرکز عملیات خود علیه یگان‌های ارتش سوریه و اهالی منطقه سید علی قرار داده بودند.

مناطق «بستان الپاشا» و «دارة عزة» در حلب نیز شاهد درگیری نیروهای امنیتی سوریه با افراد مسلح بود.

اما در منطقه نظامی «هنانو» و مناطق پیرامون آن نیروهای ارتش سوریه با هدف قرار دادن مراکز تجمع تروریست‌های مسلح 50 نفر از آنها را به قتل رسانده و 4 خودرو مجهز به تیربار دوشکا را توقیف و یک انبار سلاح در این منطقه را کشف و منهدم کردند.

در منطقه «قاضی عسکر» و «سلیمان الحلبی» و «مارع» نیروهای امنیتی سوریه درگیری شدیدی با یک گروهک تروریستی داشت که کشته شدن ده‌ها فرد مسلح را به دنبال داشت.

در منطقه «الصاخوره» نیز نیروهای ارتش سوریه 20 تروریست را به قتل رسانده و ده‌ها فرد دیگر را زخمی و 22 فرد مسلح را دستگیر کردند.

 

حمص: کشته شدن 42 تروریست در مناطق مختلف حمص

 

یک منبع بلند پایه نظامی اعلام کرد که یگان‌های ارتش سوریه با افراد مسلح در مناطق «شیاحات» و «الحیدریة» و «الغسانیة» با افراد مسلح درگیر شدند و شماری از آنها را به قتل رساندند.

این درحالی است که این منبع از پاکسازی کامل منطقه «النقیرة» و اعلام آن به عنوان منطقه امن خبر داد. همچنین نیروهای امنیتی سوریه در جریان تعقیب افراد مسلح در منطقه «السلطانیه» در ریف حمص 12 تروریست را کشته و 34 نفر دیگر را زخمی کردند. در «تلبیسه» نیز نیروهای ارتش سوریه 30 تروریست را به قتل رساندند.

در «تلکلخ» و برای چندمین بار متوالی طی دو هفته اخیر نیروهای مرزی و امنیتی سوریه مانع نفوذ افراد مسلح از مرزهای لبنان به این منطقه شدند.

این درحالی است که در مناطق «الخالدیة» و «جوبر» نیروهای ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح را کشف و منهدم کردند.

 

إدلب: کشته شدن تروریست‌هایی با تابعیت‌های مختلف عربی

 

یگان‌های ارتش سوریه یکی از مراکز تجمع افراد مسلح را هدف قرار دادند که کشته شدن ده‌ها فرد مسلح را به دنبال داشت، در میان کشته‌شدگان افرادی از تابعیت‌های عربی و همچنین یک تروریست خطرناک به نام «محمد صالح طحان» مشاهده می‌شود.

اما از ادلب خبر می‌رسد که یگان‌های ارتش سوریه مراکز تجمع تروریست‌ها در منطقه «البشیریة» در ریف جسر الشغور را منهدم کردند و ده‌ها فرد مسلح را کشته و 3 دستگاه خودرو مجهز به مسلسل دوشکا را هدف قرار دادند.

مناطق «المسطومه» و«خان شیخون» در ادلب و «باب الهوى» و «معصران» و «طعوم» در ریف إدلب شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود.

 

لاذقیة: ادامه عملیات‌های پاکسازی در مناطق مختلف لاذقیه

 

نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در روستای «المیدان»‌ که در آن مستقر شده بودند، درگیر شدند و 10 نفر از آنها را به قتل رساندند.

این درحالی است که گزارش شده درگیری‌ها در مناطق «سلمى» و «دورین» کشته شدن ده‌ها فرد مسلح را به دنبال داشته است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار