نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > اخبار - سوریه 
اخبار > ادامه موفقیت‌های ارتش سوریه/درگیری‌ گروه‌های ارتش آزاد و جبهه یاری در حلب
 


شماره خبر :٢٢٣٦٨٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/23    ا   ٢١:١٢

گزارش فارس از تحولات امنیتی سوریه
ادامه موفقیت‌های ارتش سوریه/درگیری‌ گروه‌های ارتش آزاد و جبهه یاری در حلب
موفقیت‌های ارتش سوریه در مقابله با گروه‌های تروریستی درحالی در مناطق مختلف این کشور ادامه دارد که در حلب بار دیگر گروه‌های ارتش آزاد با یکدیگر و با گروه‌های جبهه یاری درگیر شدند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : ادامه موفقیت‌های ارتش سوریه/درگیری‌ گروه‌های ارتش آزاد و جبهه یاری در حلب

به گزارش بیداری اسلامی، جدیدترین گزارش‌های امنیتی 24 ساعت گذشته در مناطق مختلف تاکید می‌کند که نیروهای مسلح و ارتش سوریه ضربات سنگینی را به صفوف گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف ریف دمشق، در جنوب سوریه وارد کرده و شماری از مراکز تجمع و خودروها و انبارهای تجهیزات نظامی آنها را منهدم کردند.

- ریف دمشق

در داریا یگان‌های ارتش سوریه پاکسازی مناطق میدان شریدة و ایستگاه راه آهن و خیابان الثورة و مناطق پیرامون بارگاه حضرت سکینة را ادامه داده و شماری از تروریست‌ها را به قتل رساندند. در میان کشته‌ها تروریست‌های خطرناکی چون أحمد عبد القادر و محمد خیتو و عمر جوخدار و خالد الشلبی و محمد کربوج مشاهده می‌شدند.

یک منبع آگاه سوری اعلام کرد که در دو منطقه دوما و حرستا نیروهای امنیتی سوریه شماری از تروریست‌های مسلح را به قتل رساندند که در بین کشته‌ها افرادی چون علی مسلمانی و عامر خالد و یاسر عرابی و أحمد الشیخ أحمد و منذر خلیل و زیاد البویضانی و أحمد طراب، سرکرده گردان «لواء الإسلام» شناسایی شدند.

در زملکا و عربین و عین ترما نیز ارتش سوریه با حمله به گروه‌های تروریستی مسلح، افرادی چون سمیر السو و عبد الله القاضی و إیاد عواطة وعبد العزیز الملا و فارس قطایف که تحت پیگرد نیروهای امنیتی سوریه بودند، کشته شدند.

این درحالی است که یگان‌های ارتش سوریه حملات شماری از تروریست‌های مسلح در السبینة و حجیرة در جنوب دمشق را دفع و حمزة یونس و رضا عریضة و محمد السوفانی از تروریست‌های خطرناک منطقه را به قتل رساندند.

- حلب و ریف آن

در حلب و ریف آن یگان‌های ارتش سوریه عملیات‌های خود را ادامه دادند که در نتیجه آن چندین مرکز تجمع تروریست‌های مسلح را به همراه تجهیزات نظامی‌اشان منهدم کردند.

یک منبع نظامی سوری درباره عملیا‌ت‌های امروز ارتش سوریه در حلب گفت که ارتش سوریه مراکز تجمع گروه‌های تروریستی در منطقه المعادی و پل جسر الحاج و الحیدریة و اللیرمون و الحلوانیة و بنی زید را هدف قرار داده و شمار زیادی از تروریست‌های مسلح را به قتل رساندند که در بین کشته‌ها أحمد جوید، سرکرده گروه تروریستی «مایر» و عبد الله محمد الوالو شناسایی شدند.

این درحالی است که عملیات‌های ارتش سوریه در منطقه السفیره در ریف حلب نیز ادامه یافت که کشته شدن تروریست‌های چون عمار حلاوة و عدنان قناعة و عبد اللطیف النعسو و زیدون اللطفو و حمزة الجمعه را درپی داشت. همچنین عملیات‌های نیروهای مسلح سوریه در مناطق منغ و عین دقنة و مایر و تل عابو و الطاموره و المقالع و کشیش عند الدروبیة و تل رفعت ادامه یافت.

اما منابع آگاه سوری از درگیری‌ مسلحانه دو گروه تروریستی در منطقه کفر نوران در ریف حلب بین گردان «شهدای الأتارب» و گردان «مفلح برکات» روی داد که در جریان آن شماری از تروریست‌های هر دو گروه کشته شدند که در میان کشته‌ها سعدون القضاض که دارای تابعیت غیر سوری است، شناسایی شد.

همچنین درگیری‌هایی نیز بین یکی از گروه‌های وابسته به «ارتش آزاد» و «جبهه یاری» در منطقه الباب حلب روی داد که در جریان آن 15 تروریست از هر دو گروه کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند. در بین کشته‌های یک تروریست لیبیایی ملقب به أبو الدرداء مشاهده می‌شد.

- ریف ادلب

از سوی دیگر در ریف ادلب، در شمال سوریه نیروهای مسلح سوریه گروه‌های تروریستی را که در مناطق وادی الضیف و الحامدیه دست به غارت و تجاوز به اموال و منازل اهالی این دو منطقه می‌زدند را تحت پیگرد قرار داده و در جریان درگیری با آنها شماری از آنها کشته و زخمی و سلاح‌خا و تجهیزات نظامی آنها را منهدم کردند.

مشابه چنین عملیاتی در روستاهای أم جرین و الحمیدیة و أبو الظهور نیز انجام شد که در جریان آن مراکز تجمع تروریست‌های مسلح و انبارهای تسلیحاتی آنها را هدف قرار دادند.

- ریف حمص

در ریف حمص در غرب سوریه یگان‌های ارتش سوریه بازمانده‌های تروریست‌ها و افراد مسلح و تجمعات آنها را در منطقه کفرعایا را هدف قرار داده و منهدم کردند.

یک منبع آگاه نظامی سوری در این ارتباط توضیح داد که نیروهای مسلح سوریه موفق شدند، امنیت و آرامش را به منطقه کفرعایا بازگردانند و تمام مراکز تجمع تروریست‌ها و افراد مسلح را در این منطقه منهدم کنند.

این منبع در ادامه افزود: نیروهای مسلح سوریه در جریان انهدام مراکز تجمع تروریست‌ها به چندین انبار تجهیزات نظامی و تونل‌های آنها دست یافتند که از آن برای نقل و انتقال سلاح‌ها و سوخت و هدف قرار دادن و بمبگذاری در مراکز و تاسیسات دولتی منطقه استفاده می‌کردند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار