نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > اخبار - سوریه 
اخبار > تظاهرات مردم ترکیه علیه استقرار موشک‌های پاتریوت در ترکیه
 


شماره خبر :٢١٥٩٠٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/02    ا   ١٠:١٢

تظاهرات مردم ترکیه علیه استقرار موشک‌های پاتریوت در ترکیه
جمع کثیری از مردم آنکارا و استانبول در همراهی با نهادهای غیردولتی مخالف استقرار موشک‌های پاتریوت ناتو در خاک کشورشان با برپایی تظاهرات مخالفت خود را با مداخله قدرت‌های بیگانه در منطقه اعلام کردند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تظاهرات مردم ترکیه علیه استقرار موشک‌های پاتریوت در ترکیه

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، در حالی که دولت ترکیه علیرغم مخالفت‌های گسترده افکار عمومی این کشور و دیگر کشورهای منطقه کماکان بر تصمیم خود در زمینه استقرار موشک‌های پاتریوت ناتو در مرز سوریه و باز کردن پای نیروهای بیگانه در منطقه اصرار می‌ورزد، مردم آنکارا همانند دیگر شهرهای ترکیه با برگزاری تظاهرات گسترده بار دیگر مخالفت خود را با استقرار موشک‌های پاتریوت در خاک کشورشان و حضور نظامیان بیگانه در ترکیه و مداخله قدرت های سلطه گر در سوریه ابراز کردند.

در این تظاهرات که از سوی برخی انجمن‌ها و سندیکاها و اتحادیه‌های ترکیه ترتیب داده شده بود آقای اسماعیل حقی تومبول دبیرکل کنفدراسیون اتحادیه کارکنان دولتی به نمایندگی از سوی تظاهرکنندگان بیانیه‌ای مطبوعاتی قرائت کرد.

وی گفت: به دنبال استقرار سیستم راداری سپر موشکی آمریکا و ناتو در پایگاه کوره جیک استان مالاتیا اینک موشک‌های پاتریوت ناتو در شهرهای قاضی آن تپ، قهرمان ماراش و آدانا مستقر شده و بدین ترتیب چهارگوشه ترکیه با پایگاه‌های ناتو و سربازان این پیمان و موشک‌های مرگبار پر شده است.

وی تاکید کرد: مردم ترکیه اجازه نخواهند داد که ترکیه تبدیل به مهره امپریالیسم در خاورمیانه شده و وادار به جنگ با همسایگانش شده و در تاریخ خونبار این منطقه ایفای نقش کند.

 

مردم استانبول نیز همگام با اعتراضات گسترده در سطح ترکیه علیه استقرار موشک های پاتریوت ناتو و حضور سربازان این پیمان در خاک کشورشان با برپایی راهپیمایی اعتراض آمیز، مداخله قدرت های بیگانه در منطقه را محکوم کردند.

 

در این تظاهرات که در منطقه کادی کوی استانبول واقع در بخش آسیایی این شهر برگزار شد، تظاهرات کنندگان همچنین مداخله ناتو در کشورهای اسلامی را محکوم کرده و مخالفت خود را با استقرار موشک های پاتریوت و حضور سربازان ناتو در خاک ترکیه ابراز کردند.

 

مصطفی تورگوت سخنگوی کنفدراسیون اتحادیه کارکنان دولتی به نمایندگی از سوی تظاهرات کنندگان با قرائت بیانیه ای تاکید کرد درگیری های تحمیل شده به دولت و ملت سوریه در حقیقت مداخله در اراده مردم سوریه برای تحقق دمکراسی و آزادی در کشورشان است. وی از مردم ترکیه خواست تا علیه همدستان و کارگزاران قدرت های امپریالیستی در کشورشان که خاک ترکیه را به آنان پیشکش کرده و مردم ترکیه را سپر بلای امپریالیست ها کرده اند بپا خیزند و مبارزه کنند.

 

علی چرکزاوغلو دبیرکل اتاق پزشکان استانبول نیز در این تظاهرات تاکید کرد قدرت های امپریالیستی در تلاش برای ایجاد درگیری مذهبی و قومی در منطقه هستند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار