نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > اخبار - سوریه 
اخبار > اشغال سوریه بخشی از پروژه آمریکایی "خاورمیانه بزرگ" است
 


شماره خبر :١٩٥٩٨١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/20    ا   ٠٩:٣٨

اشغال سوریه بخشی از پروژه آمریکایی "خاورمیانه بزرگ" است
یکی از نمایندگان مجلس ترکیه در واکنش به تلاش آمریکا و غرب برای انداختن ترکیه در آتش جنگ سوریه تصریح کرد که اشغال سوریه بخشی از پروژه آمریکایی-صهیونیستی خاورمیانه بزرگ است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اشغال سوریه بخشی از پروژه آمریکایی

به گزارش بیداری اسلامی، «یوسف حلاج اوغلو» نماینده مجلس ترکیه از حزب حرکت ناسیونالیست در واکنش به تلاش آمریکا و غرب برای انداختن ترکیه در آتش جنگ سوریه تصریح کرد که اشغال سوریه بخشی از پروژه آمریکایی-صهیونیستی خاورمیانه بزرگ بوده و آمریکا در حقیقت با اجرای این پروژه در پی منافع خود در این منطقه حساس و استراتژیک است.

حلاج اوغلو خاطرنشان کرد که آمریکا قصد دارد با اجرای پروژه خاورمیانه بزرگ منابع غنی انرژی و نفت و گاز این منطقه را به دست گرفته و از این طریق اقتصاد در حال رشد چین را تحت کنترل قرار دهد.

وی افزود: هدف از اشغال افغانستان و عراق نیز تحقق این پروژه بوده و اینک نیز آمریکا به همین منظور ایران و سوریه را هدف قرار داده و در تلاش برای بازکردن گذرگاهی برای انتقال نفت و گاز آسیای میانه به دریای مدیترانه است.

این نماینده مجلس ترکیه در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به استقرار موشک‌های پاتریوت ناتو در خاک ترکیه خاطرنشان کرد که آمریکا در ابتدا برای ممانعت از همبستگی ترکیه با جهان اسلام و کشورهای ترک تبار گروه تروریستی پ‌ک‌ک را وارد عمل کرد و اینک نیز استقرار موشک‌های پاتریوت با حدود یک هزار نیروی نظامی همراه این موشک‌ها اهداف دیگری را دنبال می‌کند.

وی افزود: در صورت سقوط دولت سوریه، رژیم صهیونیستی خود را در امنیت کامل احساس خواهد کرد و اولین کشوری که مورد حمله این رژیم و آمریکا قرار می‌گیرد، ایران است و این در حالی است که ایران نیز در اولین واکنش به ترکیه و پایگاه سپر موشکی ناتو در کوره جیک حمله خواهد کرد.

وی هدف این سپر موشکی و موشک‌های پاتریوت را دفاع از اسرائیل در مقابل حملات موشکی ایران عنوان کرد و گفت: در همین راستا طرح سوالی به مجلس ارایه کرده ولی تاکنون پاسخی دریافت نکرده است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار