نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > اخبار - سوریه 
اخبار > هدف از کمک به پناهجویان سوری رفع نیازها و کاستن از درد و رنج آنهاست
 


شماره خبر :١٧٨٩٣٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/08/13    ا   ٠٢:٠٤

شماری از اعضای سندیکای دانشجویان سوریه :
هدف از کمک به پناهجویان سوری رفع نیازها و کاستن از درد و رنج آنهاست
شماری از اعضای سندیکای دانشجویان سوریه به صورت داوطلب با تشکیل گروه‌هایی به کمک پناهجویان سوری شهر حلب شتافته‌اند،‌ آنها هدف از این اقدام را تامین نیازها و کاستن از درد و رنج این پناهجویان اظهار کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : هدف از کمک به پناهجویان سوری رفع نیازها و کاستن از درد و رنج آنهاست

شماری از اعضای سندیکای دانشجویان سوریه به صورت داوطلب با تشکیل گروه‌هایی به کمک پناهجویان سوری شهر حلب شتافته‌اند،‌ آنها هدف از این اقدام را تامین نیازها و کاستن از درد و رنج این پناهجویان اظهار کرده‌اند.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرنگار اعزامی فارس به حلب، شماری از اعضای سندیکای دانشجویان سوریه به شکلی داوطلبانه و با همکاری جمعیت‌های خیریه و سازمان صلیب سرخ حلب بسیج شدند تا با تشکیل گروه‌هایی به کمک پناهجویان سوری بپردازند که از دیگر شهرها و مناطق سوریه به دلیل از دست دادن خانه‌ها و محل سکونت خود در جریان عملیات تروریست‌های مسلح به شهر حلب روی آورده‌ و پناهنده این شهر شده‌اند.

اکثر این پناهجویان سوری در کوی دانشگاه حلب در منطقه «الفرقان» اسکان یافته‌اند که از جمله مناطق بحرانی شهر حلب نیز به شمار می‌آید و از حملات و عملیات‌های تروریستی افراد مسلح رنج می‌برد.

در این راستا خبرنگار فارس در سفری به حلب با شماری از این دانشجویان به گفت‌و‌گو نشست تا از فعالیت‌های خیرخواهانه آنها اطلاع کسب کند.

ما نیازمند کمک‌های بیشتری هستیم، به ویژه آنکه در آستانه فصل زمستان و سرما قرار داریم

یکی از دانشجویان سوری در این زمینه توضیح داد که بیش از یک ماه و نیم است که این پناهجویان سوری در کوی دانشگاه حلب اسکان یافته‌اند.

وی افزود: ما می‌دانیم آنها به میل و خواسته خود به اینجا نیامده‌اند، بلکه شرایط جنگ آنها را واداشته تا راهی شهر حلب شوند و در اینجا سکونت کنند.

این دانشجوی سوری ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم در توان خود به آنها کمک کنیم و در این بین جمعیت‌های خیریه هم به ما کمک می‌کنند، با این حال احساس می‌کنیم که در حق آنها قصور کرده‌ایم، چون می‌دانیم که مصیبت آنها بزرگ است و ما سعی می‌کنیم با کمک کردن به آنها، بتوانند این درد و رنج را راحت‌تر تحمل کنند.

وی تاکید کرد: به همین دلیل ما نیازمند کمک‌های بیشتری هستیم، به ویژه آنکه در آستانه فصل زمستان و سرما قرار داریم.

همچنین یک دانشجوی دیگر نیز به فارس گفت که آنها برای ارائه کمک و کاستن از درد و رنج پناهجویانی که هم اکنون در کوی دانشگاه حلب اسکان یافته‌اند، به اینجا آمده‌اند.

این دانشجوی سوری در ادامه گفت که یکی از اقدامات آنها سازمان دادن و آماده و فراهم کردن خانه‌های مسکونی بیشتر است تا تعداد بیشتری از پناهجویان را در خود جای دهد.

وی درباره مشکلات و موانعی که با آن مواجه هستند، گفت که کمک‌هایی به دست ما رسیده است، اما این کمک‌ها کافی نیستند، و هم اکنون آنها با مشکلاتی در زمینه واکسیانسیون کودکان و تامین شیر برای آنها و نان مواجه هستند.

 

ما نیازمند واکسن و شیر و کتاب‌های درسی هستیم

این دانشجوی حلبی ادامه داد: از جمله کمک‌هایی که سندیکای دانشجویان سوریه به پناهجویان سوری ارائه می‌دهد، فعالیت‌های آموزشی و تربیتی و پرورشی به کودکان از طریق برگزاری مسابقات و نمایش‌ها و تامین وسایل مورد نیاز درسی و تحصیلی آنهاست.

وی افزود: ما به اینجا آمده‌ایم تا به هموطنانی کمک کنیم که از مناطق بحران زده آواره شده و روی به حلب آورده‌اند و تلاش می‌کنیم فعالیت‌های خود را افزایش دهیم، به گونه‌ای که از دو روز پیش اقدام به برگزاری مسابقاتی بین کودکان و اجرای نمایش‌هایی با کمک صلیب سرخ سوریه هستیم.

وی گفت: ما نیازمند واکسن و شیر و کتاب‌های درسی هستیم، چون مدارسی داخل کوی دانشگاه تاسیس کردیم و دانش‌آموزان ضمن تحصیل در زمان و موعد مقرر امتحانات خود را برگزار می‌کنند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار