نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > اخبار - سوریه 
اخبار > هشدار رهبر حزب مخالف ترکیه به مردم این کشور در مورد دخالت در سوریه
 


شماره خبر :١٦٨٧٣٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/22    ا   ١٠:٤٤

هشدار رهبر حزب مخالف ترکیه به مردم این کشور در مورد دخالت در سوریه
رهبر حزب مخالف دولت ترکیه به مردم این کشور درباره دخالت های بی مورد حزب حاکم عدالت و توسعه در امور داخلی سوریه به بهانه دمکراسی و آزادی و تلاش غرب برای کشاندن ترکیه به جنگ سوریه هشدار داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : هشدار رهبر حزب مخالف ترکیه به مردم این کشور در مورد دخالت در سوریه

رهبر حزب مخالف دولت ترکیه به مردم این کشور درباره دخالت های بی مورد حزب حاکم عدالت و توسعه در امور داخلی سوریه به بهانه دمکراسی و آزادی و تلاش غرب برای کشاندن ترکیه به جنگ سوریه هشدار داد.

 

به گزارش بیداری اسلامی ، کمال قلیچ داراوغلو رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در دفتر مرکزی حزب به تشریح اوضاع ترکیه در دوران اخیر پرداخت. وی با تاکید بر اینکه ترکیه از منظر سیاست خارجی در باتلاق خاورمیانه در حال فرورفتن است، از رسانه های این کشور خواست تا از کوبیدن بر طبل جنگ خودداری ورزند.

قلیچ داراوغلو تصریح کرد مردم ترکیه خواهان زندگی در صلح و آرامش هستند، ولی عده ای در تلاش برای کشاندن ترکیه به باتلاق سوریه اند. وی افزود ولی دولت اردوغان نباید فراموش کند که ورود به این باتلاق آسان ولی خروج از آن بسی دشوار است و تحریک مردم با بیان اینکه دو سه ساعته به دمشق می رسیم به هیچ وجه درست نیست.

رهبر حزب جمهوریخواه همچنین با اشاره به تیره شدن روابط ترکیه با روسیه اظهار داشت دولت آنکارا از یک سو دم از دمکراسی و حقوق بین الملل می زند و از سوی دیگر به خارجی ها آموزش نظامی داده و با مسلح نمودن آنان به سوریه می فرستد و این سیاست باعث لطمه خوردن جایگاه ترکیه شده است.

قلیچ داراوغلو با انتقاد از سیاست دوگانه اردوغان در قبال سوریه و اسرائیل نیز گفت که چرا دولت اردوغان وقتی که رژیم صهیونیستی نه شهروند ترکیه را در کشتی مرمره آبی قتل عام کرد، درخواست مجوز از مجلس نکرد، اما برای کشته شدن پنج شهروند در حادثه اصابت خمپاره مشکوک بلافاصله علیه سوریه درخواست مجوز کرد؟ وی افزود وقتی سربازان آمریکایی در عراق بر سر نظامیان ترکیه کیسه بستند، اردوغان حتی جرات اعتراض هم نداشت و صدایش درنیامد.

رهبر حزب جمهوریخواه در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد تا قبل از به قدرت رسیدن حزب عدالت و توسعه ترکیه با هیچ یک از همسایگان خود دشمن نبود، ولی اینک با سوریه و عراق و ایران دشمن شده و آخر بار با روسیه هم درافتاده است. وی افزود امور داخلی دیگران هیچ ارتباطی به ترکیه ندارد. وی خطاب به اردوغان که مدعی نبود دمکراسی در سوریه است نیز گفت بهتر است اردوغان قبل از هر چیز به درون ترکیه نگاهی بیاندازد و ببیند آیا دمکراسی هست یا نه. وی تصریح کرد در ترکیه هزاران دانشجو، روزنامه نگار و حتی نماینده مجلس در حبس بسر می برند و همه اینها ناشی از سیاست های اردوغان است و در حالی که در ترکیه دمکراسی وجود ندارد، اردوغان مدعی دمکراسی در دیگر کشورها شده است.

قلیچ داراوغلو افزود انگار در عربستان سعودی و قطر دمکراسی هست. وی تصریح کرد عربستان سعودی و قطر پول می دهند و اردوغان به تروریست ها اسلحه می دهد و آنها را برای کشتار مردم به سوریه اعزام می کند. وی خاطرنشان کرد که در تاریخ ترکیه بی سابقه است که نظامیان کشورهای دیگر اسلحه بدست به ترکیه بیایند و در اینجا اردو بزنند.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار