نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > اخبار - سوریه 
اخبار > تکرار غیرممکن سناریوی لیبی درسوریه/تنها راه‌حل گفت‌وگوست
 


شماره خبر :١٥٨٦٨٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/26    ا   ١٢:٢٩

تکرار غیرممکن سناریوی لیبی درسوریه/تنها راه‌حل گفت‌وگوست
وزیر خارجه روسیه تاکید کرد اجرای سناریوی لیبی در سوریه غیرممکن است و تنها راه‌حل بحران این کشور گفت‌وگو و مذاکره است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  تکرار غیرممکن سناریوی لیبی درسوریه/تنها راه‌حل گفت‌وگوست

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد اجرای سناریوی لیبی در سوریه غیرممکن است و تنها راه‌حل بحران این کشور گفت‌وگو و مذاکره است.

خبرگزاری فارس:  تکرار غیرممکن سناریوی لیبی درسوریه/تنها راه‌حل گفت‌وگوست

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه برکینگ نیوز، مجله «امور بین الملل» وابسته به وزارت خارجه روسیه مصاحبه‌ای از «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه این کشور را منتشر کرد که وی در آن درباره مهمترین چالش‌های بین المللی موجود در عرصه جهانی سخن گفت.

لاوروف در این مصاحبه گفت که سند سازمان ملل تنها سند سازمان یافته‌ای است که بر چند قطبی بودن جهان تاکید و در شرایط کنونی می‌توان آن را به اجرا گذاشت.

وی در ادامه درباره انتقاد غربی‌ها از روسیه و ادعای آنها درباره اینکه روسیه و چین از حق وتوی خود در شورای امنیت برای حفظ نظام سوریه استفاده کردند، گفت: این ادعاها اصلا صحت ندارد چون ما از حق وتوی خود در شورای امنیت برای جلوگیری از براندازی نظام دمشق براساس سند سازمان ملل استفاده کردیم که در آن اجازه دخالت خارجی برای تغییر نظام‌ها را نداده و خواستار احترام به حاکمیت و استقلال ارضی کشورها شده است.

لاوروف در ادامه از کمرنگ شدن اجرای قوانین بین المللی در عرصه جهانی سخن گفت و دلیل این امر را اقدامات ناتو در سایه نقض قطعنامه‌های سازمان ملل برشمرد و در این ارتباط به اقدامات ناتو طی جنگ علیه عراق و تلاش این پیمان برای کسب موافقت سازمان ملل جهت دخالت نظامی در این کشور آن هم به بهانه‌های واهی و شکست آن در عراق اشاره کرد.

وزیر خارجه روسیه پس از آن به مورد لیبی اشاره کرد و گفت که ناتو در لیبی حتی منتظر کسب موافقت شورای امنیت هم نشد و آشکارا در برابر دیدگان جامعه بین المللی تصمیمات شورای امنیت را زیر پا گذاشت.

لاوروف درباره سوریه نیز گفت که روسیه از همان ابتدا خواستار دستیابی به یک موضع بین المللی هماهنگ برای پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه بود ولی متاسفانه برخی از کشورهای غربی با اظهارات خود تلاش می‌کنند، به راه‌حل‌های دیگری غیر از روی آوردن به شورای امنیت سازمان ملل برای حل بحران سوریه روی بیاورند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت: من باور دارم، چنین اقداماتی نتایج وخیم و عواقب ویرانگری بر سوریه به طور خاص و منطقه خاورمیانه به طور عام خواهد گذاشت و در بلند مدت بازتاب‌های منفی آن را در عرصه بین المللی نیز مشاهده خواهیم کرد.

وی گفت: برخی کشورها پیشتر سیاست‌هایی را بر شورای امنیت تحمیل کنند که مذاکره سوری – سوری را با هدف براندازی نظام سوریه به دنبال داشته باشد، اما باید بگویم که این امر پذیرفته نیست، چون این قضیه با سند سازمان ملل در تعارض است که بر عدم دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر تاکید می‌‌کند.

لاوروف تاکید کرد: به این ترتیب دشمنان سوریه به جای روی آوردن به گزینه حل بحران این کشور، به براندازی نظام سوریه آن هم به صورت یک‌جانبه و آنچه مورد انتظار ایشان بود، روی آوردند، بسان آنچه که در لیبی شاهد آن بودیم.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: بی‌تردید چنین راهکاری در سوریه مردود است و تنها راه خروج از بحران سوریه گردآوردن تمام طرف‌های درگیر در این کشور پای میز مذاکره است و هنوز فرصت برای انجام چنین کاری باقی است و روسیه آمادگی چنین امری را دارد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار