نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > اخبار - سوریه 
اخبار > دستان متجاوزان را قطع خواهیم کرد/ مدارک موثقی درباره دخالت ترکیه داریم
 


شماره خبر :١٥٤٠٣٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/13    ا   ١٤:٢٤

وزیر اطلاع رسانی سوریه
دستان متجاوزان را قطع خواهیم کرد/ مدارک موثقی درباره دخالت ترکیه داریم
وزیر اطلاع رسانی سوریه ضمن بی ارزش خواندن مواضع نخست وزیر ترکیه درباره سوریه و انتقاد از حمایتهای آنکارا و متحدانش از گروههای مسلح، حاکمیت ملی کشورش را خط قرمز توصیف کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دستان متجاوزان را قطع خواهیم کرد/ مدارک موثقی درباره دخالت ترکیه داریم

وزیر اطلاع رسانی سوریه ضمن بی ارزش خواندن مواضع نخست وزیر ترکیه درباره سوریه و انتقاد از حمایتهای آنکارا و متحدانش از گروههای مسلح، حاکمیت ملی کشورش را خط قرمز توصیف کرد.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از تلویزیون سوریه، "عمران الزعبی" در ادامه سخنان خود ضمن نامشروع و غیر قانونی توصیف کردن گروه موسوم به ارتش آزاد به بی برنامگی و آشفتگی در میان گروههای مخالف سوری پرداخت.

وی افزود: مخالفان سوری برنامه ای برای گفتگو ندارند و آنها فاقد منطق سیاسی مشخصی هستند، آنها قابل اعتنا نیستند در حالی که کسی که دم از مخالفت می زند باید برنامه و ایدئولوژی مشخصی داشته باشند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه در ادامه ضمن زیر سئوال بردن مشروعیت رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه خاطرنشان کرد: مشروعیت شخصیتها از طریق صندوق رای گیری به دست می آید و اینکه اردوغان گفته است که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه مشروعیت خود را از دست داده، حرف بی ارزشی است.

وی افزود: اردوغان توضیح دهد درباره موضوع کاروان آزادی به کجا رسیده است؟ آیا توانسته است اسرائیلی ها را وادار به عذرخواهی کند؟

الزعبی بیان کرد: دفاع از حاکمیت ملی حق سوری هاست و حاکمیت و تمامیت ارضی موضوعی است که مردم، حکومت و نیروهای سوری به آن اهمیت زیادی می دهند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه اظهار داشت: حاکمیت ملی سوریه خط قرمزی است که به کسی اجازه نمی دهیم از آن عبور کند.

الزعبی افزود: اگر کسی به حاکمیت ملی ما تعرضی کند دست وی را قطع خواهیم کرد و متعرض به سوریه بهای سنگینی خواهد پرداخت.

وزیر اطلاع رسانی سوریه بیان کرد: حزب عدالت و توسعه به گروههای افراطی آموزش می دهد، دولت ترکیه به سوریه سلاح می فرستد و افراد مسلح اعزام می کند و ما مدارک موثقی در این زمینه در اختیار داریم. و وکیل ترکیه ای که در حلب کشته شد همراه وی اعضای القاعده بودند.

الزعبی با اشاره به ناکامی های گسترده کشورهای مخالف سوریه اظهار داشت: هر که فکر می کند می تواند سوریه را وارد بحران کند سخت در اشتباه است.

وی گفت: ارتش سوریه به وظایف خود در ایجاد ثبات در سوریه، شهر به شهر و روستا به روستا و منطقه به منطقه ادامه می دهد و در راستای قانون اساسی به وظایف خود عمل می کند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه بیان کرد: من به همه گروههای مخالف پیشنهاد می کنم که در رفتار خود بازنگری کنند و به گفتگو روی آورند، سلاحهای خود را بر زمین گذارند و به صندوقهای رای توجه کنند.

الزعبی در ادامه گفت: ما موافق هر طرحی که از سوی جنبش عدم تعهد در تهران مطرح شده است هستیم. به طور کلی ما از هر طرح مثبت استقبال می کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: مردم سوریه خود درباره سرنوشتشان تصمیم گیری می کنند، اما هنگامی که توطئه های آمریکا علیه سوریه پایان پذیرد بحران در سوریه پایان می یابد. در واقع باید برای پایان توطئه ها با آمریکا گفتگو شود آمریکا از توطئه ها دست بردارد.

وزیر اطلاع رسانی افزود: ما از هر طرح عربی استقبال می کنیم و سوریه قلب تپنده عرب است.

وی  درباره درگیری ها در مرز لبنان با سوریه گفت : هیچ گلوله  ای از سوریه به لبنان شلیک نشده و به هیچ لبنانی تیراندازی نشده است.

الزعبی بیان کرد: سفیر سوریه در لبنان دخالتی در امور داخلی لبنان ندارد و این گروههای تروریستی هستند که به ارتکابات جنایات در لبنان و سوریه می پردازند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار