نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه > اخبار - سوریه 
اخبار > پایگاه سری سیا در اردن / دخالت اردن در قاچاق سلاح و افراد به سوریه
 


شماره خبر :١٥٣١١٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/11    ا   ١١:٤٠

منابع غربی فاش کردند
پایگاه سری سیا در اردن / دخالت اردن در قاچاق سلاح و افراد به سوریه
منابع رسانه ای غرب از احداث پایگاه سری سازمان جاسوسی آمریکا "سیا" درخاک اردن و دست داشتن سازمان اطلاعاتی اردن در عملیات قاچاق سلاح و افراد مسلح به داخل سوریه برای نبرد با نظام این کشور خبر دادند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : پایگاه سری سیا در اردن / دخالت اردن در قاچاق سلاح و افراد به سوریه

 منابع رسانه ای غرب از احداث پایگاه سری سازمان جاسوسی آمریکا "سیا" درخاک اردن و دست داشتن سازمان اطلاعاتی اردن در عملیات قاچاق سلاح و افراد مسلح به داخل سوریه برای نبرد با نظام این کشور خبر دادند.

خبرگزاری فارس: پایگاه سری سیا در اردن / دخالت اردن در قاچاق سلاح و افراد به سوریه

به گزارش بیداری اسلامی، خبرگزاری آسوشیتدپرس از اقدام آمریکا با هماهنگی رژیم اردن در احداث پایگاهی سری در یک منطقه دور و تحت محافظت شدید خبر داد.

برپایه این گزارش، نزدیک به 1200 افسر و سرباز فراری پلیس و ارتش سوریه در این پایگاه به سرمی برند و دستگاه اطلاعاتی اردن آنها را آموزش می دهند و این افراد روزهای خود را به دیدن تلویزیون و پیگیری اینترنت برای آگاهی از اخبار جنگ در داخل سوریه می گذرانند.

آسوشیتدپرس نوشت: دسترسی به این افسران و سربازان جدا شده به منظور حفظ جان آنها با محدودیت روبرو است و ارتش اردن این پایگاه را مدیریت می کند. این پایگاه در نزدیک مکانی قرار دارد که آمریکا در گذشته از آن برای آموزش برخی از نیروهای خود به منظور جنگ در عراق استفاده می کرد.

براساس این گزارش، این افسران و سربازان جدا شده بدور از خانواده های خود که در خارج از پایگاه به سرمی برند، زندگی می کنند. این پایگاه در ناحیه ای نزدیک مرزهای شمالی اردن قرار دارد و این افراد می توانند با دریافت مجوز پلیس با خانواده هایشان ملاقات کنند.

آسوشیتدپرس افزود: به گفته مسئولان امنیتی اردنی که خواستند نام آنها فاش نشود، افراد مستقر در پایگاه می توانند با اعضای موسوم به ارتش آزاد سوریه در داخل و خارج از اردن به طور شخصی یا از طریق تلفن یا اینترنت تماس بگیرند اما نباید هیچ گونه اطلاعات جاسوسی ارزشمندی را با یکدیگر مبادله کنند.

در همین حال پایگاه نهرین نت نوشت: این تسهیلات گواه نقش رو به رشد اردن در دست داشتن در طرح آمریکا و انگلیس برای سرنگون کردن نظام بشار اسد با مشارکت ترکیه و عربستان و قطر به همراه رژیم اسرائیل است.

مسئولان اردنی اظهار نظر درباره این پایگاه را رد کرده و گفته اند که اطلاعات اندکی درباره افراد جدا شده از نظام سوریه دارند.

یک منبع اردنی که خواست نامش فاش نشود، گفت: تعداد دیگری از نیروهای جدا شده از پلیس و ارتش سوریه در محلی سری نگهداری می شوند که از جمله آنها حسن حماده سرهنگ نیروی هوایی سوریه است که در بیست و یکم ماه ژوئن گذشته با هواپیمای میگ 21 خود به اردن فرار کرد.

به نوشته نهرین نت، سازمان اطلاعات اردن نقش اطلاعاتی بسیار محرمانه ای را ایفا کرده و مزدوران خود در سوریه را با هماهنگی سازمان های اطلاعاتی غرب و اسرائیل به خدمت گرفته است و همزمان نیز در عملیات پیچیده قاچاق سلاح از طریق مرز مشترک اردن با شهر درعا در سوریه دست داشته است تا این سلاح ها در نهایت به دست شورشیان برسد.

برپایه این گزارش، هماهنگی مستقیمی بین اردن با سازمان های اطلاعاتی عربستان و قطر زیر نظر آمریکا از طریق یک اتاق عملیات مشترک مدیریت قاچاق سلاح و اعزام افراد مسلح به داخل سوریه و جذب اعضای خانواده های آوارگان سوری در اردن برای جنگ در داخل سوریه وجود دارد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آخرین اخبار