صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > پرونده ها > سوریه 
جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧
سوریه
گزارش
دیدگاه
دی میستورا اعلام کرد:
ساز و کار ممانعت از نقض آتش بس سوریه در آستانه
برشی از کتاب پیغام ماهی ها
 آغاز بحران سوریه به روایت سردار شهید حسین همدانی
فرانک والتر اشتاین‌مایر وزیر خارجه آلمان :
ایران باید در حل بحران سوریه مشارکت داشته باشد
الاخبار با تشریح طرح روسیه گزارش کرد
هیکل تاریخ‌دان و تحلیلگر بارز مصری
جنگ علیه سوریه بیش از همه به سود اسرائیل است
 • ادلب به عنوان نامزد بعدی آزادسازی
  محمدرضا رئوف شیبانی، سفیر سابق ایران در سوریه: برخی معتقدند باید دومینوی سقوط مناطق تحت اشغال تروریست ها را شاهد باشیم. گفته می شود ادلب به عنوان نامزد بعدی برای این حوادث است پس باید انتظار آزادسازی ادلب را هم داشته باشیم.

 • ترامپ و آینده بحران سوریه
  از نظر ترامپ حمله نظامی برای سرنگونی دولت سوریه مناسب نیست چرا که سوریه بزرگترین دشمن آمریکا نیست و با انجام عملیات نظامی می توان گروه تروریستی داعش را در سوریه از بین برد.

 • روسیه، ایران و مذهب تشیع آینده منطقه را تعیین خواهند کرد/ ارتش اسد، «سوریه جدید»‌ را می‌سازد
  تحلیلگر انگلیسی تاکید کرد بعد از تراژدی سوریه دیگر انقلاب عربی در منطقه رخ نخواهد داد و ارتش «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور، «سوریه جدید» را ساخته و آینده‌اش را تعیین خواهد کرد.

 • نقش حلب در ژئواستراتژی بحران منطقه
  منطقه خاورمیانه یکی از مهمترین کانون های تحولات سیاسی – امنیتی جهانی بوده است. ژئوپولیتیک این منطقه تمرکز موازنه قوا میان اقطاب قدرت جهانی را به خود جذب کرده است. حتی پس از آزادی حلب که مهمترین تحول در پنج سال جنگ سوریه محسوب می شود، نمی توان انتظار خاتمه بحران را داشت. دلایل این فرضیه بسیار است. اما این که آینده بحران به کدام سو خواهد رفت، یک سوْال مهم است که بررسی جامع می طلبد.

 • چرا نمی‌توان در اخبار سوریه، به رسانه‌های غربی اعتماد کرد؟
  روزنامه انگلیسی ایندیپندنت با اشاره به حقایق میدانی، بی‌طرفی رسانه‌های غربی در پوشش جنگ سوریه را به چالش کشیده است.

اخبار > مردم ترکیه مخالف مداخله کشورشان در سوریه هستند
 


شماره خبر :١٥٠٠٢٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/27    ا   ٠٠:٠٢

رئیس شعبه استانبول حزب جمهوریخواه خلق در گفت‌وگو با فارس
مردم ترکیه مخالف مداخله کشورشان در سوریه هستند
رئیس شعبه استانبول حزب جمهوریخواه خلق ترکیه درباره بحران سوریه تصریح کرد که حزب وی و مردم ترکیه مخالف مداخله کشورشان در سوریه هستند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : مردم ترکیه مخالف مداخله کشورشان در سوریه هستند

رئیس شعبه استانبول حزب جمهوریخواه خلق ترکیه درباره بحران سوریه تصریح کرد که حزب وی و مردم ترکیه مخالف مداخله کشورشان در سوریه هستند.

خبرگزاری فارس: مردم ترکیه مخالف مداخله کشورشان در سوریه هستند

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، اوغوز خاقان سالی جی رئیس شعبه استانبول حزب جمهوریخواه خلق در گفت‌وگو با فارس به تشریح مواضع حزب متبوع خود در قبال تحولات سوریه و روابط ایران و ترکیه در این باره پرداخت.

سالی جی با تاکید بر اینکه هیچ دلیلی برای رو در رو کردن ترکیه و ایران قابل قبول نیست، اظهار داشت که در این جغرافیا دو دولت بزرگ وجود دارد که یکی ایران و دیگری ترکیه ست.

 

وی خاطرنشان کرد اتخاذ سیاست خصمانه از سوی این دو دولت علیه یکدیگر کل منطقه را وارد مشکلی جدی خواهد کرد.

سالی جی تصریح کرد که حزب جمهوریخواه خلق به هیچ عنوان خواهان بروز شرایطی منفی بین ترکیه و سوریه نیست و از سوی دیگر دخالت بیش از اندازه دولت آنکارا در امور داخلی سوریه حزب متبوع وی را ناراحت می کند.

 

وی افزود سوریه می تواند مشکل داخلی خود را راسا حل کند و هیچ چیز به اندازه مداخله ترکیه و غربی ها در امور داخلی سوریه و به خصوص روش های نظامی در این باره اشتباه نخواهد بود.

رئیس شعبه استانبول حزب جمهوریخواه خلق افزود که به عقیده حزب متبوع وی هرگونه مداخله خارجی در سوریه باعث بروز فلاکت در منطقه می شود و این در حالی است که اردوغان و حزب عدالت و توسعه سیاستی ناپایدار در قبال سوریه دنبال می کند.

 

وی خاطرنشان کرد سیاست خارجی دولت آنکارا مبتنی به تهدید است و این در حالی است که حزب جمهوریخواه خلق و مردم ترکیه مخالف هرگونه دخالت کشورشان در سوریه هستند و اگر اخبار پیرامون ارسال اسلحه از ترکیه به گروه های تروریستی در سوریه درست باشد، این امر باید به تفصیل بررسی شود.

سالی جی در بخش دیگری از اظهارات خود درباره تشدید اقدامات تروریستی در ترکیه خاطرنشان کرد پیش از به قدرت رسیدن حزب عدالت و توسعه به رهبری اردوغان مشکل تروریسم به حد صفر رسیده بود، اما اینک در استان شیرناک بیش از سه هفته است که ارتش ترکیه نمی تواند از یک خط مشخص پا را فراتر گذاشته و به طرف دیگر برود و اردوغان باید در این زمینه پاسخگو بوده و حساب پس بدهد. وی همچنین دولت آنکارا و اردوغان را به برخورد نظامی با مشکل کرد در ترکیه متهم کرد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده های ویژه
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
تازه ها