نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > رسانه ها 
اخبار > کشتی سیاست ترکیه در قبال سوریه به گل نشسته است
 


شماره خبر :١٥٣٢٢٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/11    ا   ٢٢:٠٦

رسانه آمریکایی تلگراف هرالد :
کشتی سیاست ترکیه در قبال سوریه به گل نشسته است
"تلگراف هرالد " با اشاره به درخواست بی تاثیر ترکیه از شورای امنیت سازمان ملل برای تشکیل منطقه امن به بهانه اسکان آوارگان سوری در داخل خاک سوریه ، کشتی سیاستهای ترکیه در سوریه را به گل نشسته خواند. به گزارش خبرگزاری مهر ، در پی افزایش تبعات و هزینه های سیاستهای غلط ترکیه در قبال مسائل سوریه که این روزها گریبان دولتمردان ترک را گرفته است در روزهای گذشته دولت ترکیه با ارائه درخواستی به شورای امنیت سازمان ملل خواستار تشکیل منطقه امن برای آوارگان سوری در داخل خاک سوریه شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : کشتی سیاست ترکیه در قبال سوریه به گل نشسته است

"تلگراف هرالد " با اشاره به درخواست بی تاثیر ترکیه از شورای امنیت سازمان ملل برای تشکیل منطقه امن به بهانه اسکان آوارگان سوری در داخل خاک سوریه ، کشتی سیاستهای ترکیه در سوریه را به گل نشسته خواند.

به گزارش بیداری اسلامی ، در پی افزایش تبعات و هزینه های سیاستهای غلط ترکیه در قبال مسائل سوریه که این روزها گریبان دولتمردان ترک را گرفته است در روزهای گذشته دولت ترکیه با ارائه درخواستی به شورای امنیت سازمان ملل خواستار تشکیل منطقه امن برای آوارگان سوری در داخل خاک سوریه شد.

به گزارش سایت آمریکایی " تلگراف هرالد " ، این درخواست ترکیه که با هدف مهار کردن تبعات حضور سیل عظیم آوارگان سوری در داخل خاک ترکیه صورت گرفت مثل سنگی که به سرعت در آب فرو می رود به سرعت در شورای امنیت سازمان ملل کنار زده شد به طوریکه نه تنها به صدور قطعنامه منجر نشد حتی یک بیانیه حمایتی الزام آور هم در این خصوص از شورای امنیت صادر نشد.

برخورد اعضای شورای امنیت با این طرح ترکیه که پیشتر به ادعای رسانه های ترکیه هماهنگی ها و بررسی های لازم آن توسط گروه های کاری ترکیه و آمریکا نهایی شده بود به قدری برای ترک ها ناامید کننده بود که " داود اوغلو" وزیر خارجه ترکیه در پایان جلسه شورای امنیت ضمن انتقاد از چگونگی برخورد این شورا با این پیشنهاد ترکیه گفت : ما فکر می کردیم اعضا گام های معوقه بلندی در این خصوص بردارند اما انتظارات ما کاملا غلط بوده است.

تحلیلگر سایت آمریکایی در این خصوص می نویسد : مثل بسیاری از طرح های ترکیه این طرح آنها هم در همان آغاز مرد.

ایجاد یک منطقه امن در داخل خاک یک کشور بدون جلب رضایت حکومت آن کشور خلاف مقررات جهانی است و می تواند منجر به بروز درگیری نظامی شود که ظاهرا دوستان غربی ترک ها یعنی آمریکا و ، انگلیس و فرانسه تمایلی به این درگیری نظامی با دولت بشار اسد ندارند حداقل قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار