نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > ورود آمریکا به پرونده یمن از طریق تکفیری‌ها
 


شماره خبر :٣٨١٠٣١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/04/18    ا   ٠٩:٠٨

ضیف الله الشامی
ورود آمریکا به پرونده یمن از طریق تکفیری‌ها
عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن گفت: اقدامات حزب "الاصلاح" و شبه نظامیان تحت امر "علی محسن الاحمر" برای اسکان تکفیری‌ها در حومه صنعا (پایتخت یمن) و کشاندن درگیری ها به مرکز کشور، آغاز طرحی آمریکایی برای ضربه زدن به یمن است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  ورود آمریکا به پرونده یمن از طریق تکفیری‌ها

"ضیف الله الشامی" در گفتگو با شبکه العالم تأکید کرد: مطابق همین طرح فرماندهان نظامی تکفیری وارد ارتش یمن شده اند.
الشامی خاطر نشان کرد کسانی که امروز خودشان را ارتش می نامند عبارتند از شبه نظامیان حزبی و عناصر تکفیری که فرماندهان لشکر یکم زرهی از جمله ژنرال علی محسن الاحمر آن ها را از اکثر استان ها و از خارج یمن و برخی کشورهای عربی و غیر عربی جمع کرده و لباس ارتش یمن بر تن آن ها کرده و از انبارهای ارتش، سلاح در اختیار آن ها گذاشته اند، آن ها اصلا نیروهای ارتش نیستند.

وی گفت: ارتش یمن دچار دودستگی شده است اما ارتش ملی و فرماندهان ملی واقعی وجود دارد هر چند که برخی نیروهای ارتش از شبه نظامیان تکفیری حزب الاصلاح حمایت می کنند. این شبه نظامیان از ارتش جدا شده اند و قصد دارند به ارتش یمن ضربه بزنند.
الشامی اظهار داشت: همانطور که از پایگاه های اینترنتی برخی احزاب یمنی اطلاعاتی درز کرده است، حزب الاصلاح و گروه های تکفیری و فرماندهان با نفوذ در ارتش برای کودتا علیه رییس جمهور برنامه ریزی می کنند.
عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن خاطرنشان کرد:علائم واقعی درباره این طرح وجود دارد که در پرواز جنگنده ها بدون اطلاع وزیر دفاع یا رییس جمهور و همچنین تسلط بر بخشی از هواپیمایی جنگی و فرار خلبانان با هواپیماها به فرودگاه الحدیده که تحت کنترل محسن الاحمر و نیروهای حزبی او است، نمایان می شود.
وی افزود: آخرین توافقنامه امضا شده از سوی طرف های درگیر چه عناصر حزب الاصلاح و شبه نظامیان آن و تکفیری ها و انصار الله و فرزندان عمران و انقلابیون در عمران از هفت بند اساسی تشکیل شده بود، اما این حزب الاصلاح بود که از این توافق شانه خالی کرد و دولت و ارتش با وساطت رسمی وزیر دفاع دخالت و بارها تلاش کردند تا شبه نظامیان تکفیری حزب الاصلاح توافقنامه را امضا کنند اما آن ها به این توافق پایبند نبودند و بحران و درگیری به وجود آوردند و به تجاوزات ادامه دادند و با تانک ها و هواپیماها کودکان و زنان را کشتند و به مسافران تعرض کردند.
الشامی تصریح کرد که دولت در صدد میانجیگری است و کمیته ای متشکل از عبد ربه منصور هادی، رییس جمهور، وجود دارد و همه طرف ها باید به توافقنامه امضا شده بازگردند و گرنه فرزندان عمران ساکت نخواهند نشست و بی تفاوت نخواهند بود و به شبه نظامیان تکفیری و عناصر حزب الاصلاح اجازه نخواهند داد با خونسردی با هواپیما فرزندانشان را بکشند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار