نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > آمریکا، فرانسه و لیبی عامل ناامنی در یمن
 


شماره خبر :٣١٦٢٨٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/08/14    ا   ٠٩:٠٠

ضیف الله الشامی - عضو شورای سیاسی انصارالله یمن
آمریکا، فرانسه و لیبی عامل ناامنی در یمن
عضو شورای سیاسی انصارالله یمن، گفت: بوجود آورندگان ناامنی منطقه دماج، عناصر وابسته به آمریکا، فرانسه، سنگال، سومالی، لیبی و برخی کشورهای دیگر هستند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  آمریکا، فرانسه و لیبی عامل ناامنی در یمن

 

فعال سیاسی یمنی ضمن هشدار در مورد افزایش شمار تکفیری ها در منطقه دماج تاکید کرد: کمیته ریاست جمهوری که برای پایان منازعات در دماج تشکیل شده در صورتی که توسط اراده ملی و نه خارجی اداره شود، موفق خواهد بود.

وی افزود: کمیته ریاست جمهوری اگر از اراده سیاسی قدرتمند برخوردار و قصد واقعی برای تسلط بر اوضاع داشته باشد، خواهد توانست درگیری ها را متوقف کند اما اگر قرار باشد با تصمیمات خارجی ها و به دور از واقعیت امروز صعده اداره شود به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید.

وی افزود: استان صعده بیش از یک ماه است که تحت محاصره تکفیری ها قرار دارد و و شبه نظامیان و گروهک "الاولاد الاحمر" که با هدف فتنه انگیزی از سوی عربستان، قطر و آمریکا حمایت می شوند از مسافران راهزنی و سلب آسایش می کنند.

الشامی اظهار داشت: "عبدربه منصور هادی" روز جمعه (دیروز) تصمیم گرفت که یک کمیته برای حل منازعات در دماج تشکیل دهد اما برخی طرف ها که پایان جنگ به نفعشان نیست سعی می کنند به قیمت خون هایی که بر زمین می ریزد به حیات خویش ادامه دهند.

وی ادامه داد: حسین الاحمر یکی از همان هایی است که به درگیری ها دامن می زند و وی کسی است که مسئولیت انفجار شب گذشته منطقه وادی دمان در جاده صنعا به صعده را به عهده گرفته است.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن، افزود: گروه الاحمر سعی دارد جبهه جدیدی در جاده صنعا بگشاید از این رو اقدام به تیراندازی بی هدف به سوی شهروندان و عابران و تعرض به مسافران می کند و با اقدامات خود سعی دارد تا تلاش های کمیته ریاست جمهوری برای پایان دادن به بحران منطقه دماج را بی اثر کند.

الشامی اظهار داشت: سلفی ها و تکفیری های بیگانه ای که در دماج حضور دارند اوضاع داخلی این منطقه را به دست گرفته اند و در مقابل یمنی های ساکن این منطقه به هیچ وجه خواهان جنگ افروزی در دماج نیستند.

وی افزود: این بیگانگان به شهروندان دماج حمله کرده و خانه های افرادی را که نسل های متمادی در این منطقه ساکن بوده اند، ویران می کنند.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن، آرامش در دماج را نسبی دانست و گفت: تکفیری ها به حملات خمپاره ای خود در روستاهای اطراف دماج ادامه می دهند و موجب بر هم خوردن آرامش این منطقه می شوند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار