نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > التزام به توافقات بین المللی دلیل انهدام سلاح‌ شیمیایی سوریه است
 


شماره خبر :٣٠٦٤٣٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/07/17    ا   ٠٩:٣٥

سلیمان سلیمان پژوهشگر سوری امور استراتژیک :
التزام به توافقات بین المللی دلیل انهدام سلاح‌ شیمیایی سوریه است
«سلیمان سلیمان» - پژوهشگر سوری امور استراتژیک
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : التزام به توافقات بین المللی دلیل انهدام سلاح‌ شیمیایی سوریه است

پژوهشگر سوری امور استراتژیک با اشاره به اینکه دمشق سلاح‌های شیمیایی خود را به خاطر خوشایند واشنگتن یا از بیم آن منهدم نکرده، تاکید کرد که انهدام سلاح‌‌های شیمیایی سوریه به دلیل التزام دمشق به توافقات بین المللی بوده است.

«سلیمان سلیمان»، پژوهشگر سوری امور استراتژیک  گفت: استقبال آمریکا از همکاری سوریه در زمینه انهدام سلاح‌های شیمیایی برای سوری‌ها چندان غیرمنتظره نیست، بلکه این امر برای غرب غافلگیر کننده بود که دیدند، دمشق برای همکاری با روسیه و ایران سلاح‌های شیمیایی خود را منهدم کرد.

سلیمان تاکید کرد که در سوریه حدود هزار تن مواد شیمیایی وجود دارد که در 45 حدود نقظه در سوریه نگهداری می‌شود و استقبال جامعه بین المللی به این دلیل است که می‌دانند، دمشق هم اکنون با خواسته‌های بین المللی همراه و همسو شده است.

این پژوهشگر امور استراتژیک گفت: سوریه براساس قطعنامه 2118 شورای امنیت ملزم شد، در قبال عدم هرگونه اقدام نظامی علیه این کشور، سلاح‌های شیمیایی خود را منهدم کند، اما در عین حال جامعه بین المللی باید توجه داشته باشد که بند 17 این قطعنامه خواهان برگزاری نشیتی فوری تحت عنوان «ژنو 2» برای حل بحران سوریه است.

وی افزود: پیش از این قطعنامه شورای امنیت نیز قطعنامه مقابله با کشورهای حامی تروریسم و همچنین خشکاندن منابع تروریسم و از بین بردن حامیان آن صادر شده، حال این حامیان هرکشوری که می‌خواهد باشد، فرقی نمی‌کند، آمریکا یا فرانسه یا ترکیه یا شیوخ عربی حوزه خلیج فارس تفاوت نمی‌کند.

سلیمان در ادامه گفت: من از نحوه تعامل غرب و آمریکا با بحران سوریه تعجب می‌کنم، چون این کشورها در حالی‌که از انهدام سلاح‌های شیمیایی سوریه استقبال غرب می‌کند، هیچ اشتیاقی از خود برای برگزاری کنفرانس ژنو 2 از خود نشان نمی‌دهد، با توجه به اینکه قطعنامه شورای امنیت بر برگزاری این کنفرانس تاکید دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که جامعه بین المللی، از جمله مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت و کشورهایی که تاکنون راه دشمنی و خصومت با سوریه را پیش گرفته‌اند، خواهان خیر برای سوریه شوند و در راه برگزاری کنفرانس ژنو 2 و حل بحران سوریه گام بردارند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار