نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > دولت انتقالی راه حل بحران نیست
 


شماره خبر :٢٨١٧٤٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/04/17    ا   ١٢:٢٠

تحلیلگر مصری:
دولت انتقالی راه حل بحران نیست
منصور عبدالغفار - تحلیلگر سیاسی مصری
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دولت انتقالی راه حل بحران نیست

به گزارش بیداری اسلامی ، صبح امروز و ساعاتی پس از اظهارات سخنگوی "عدلی منصور" رئیس جمهور موقت مصر در خصوص دولت انتقالی این کشور، درگیری هواداران محمد مرسی با نیروهای امنیتی مصر مقابل ساختمان گارد ریاست جمهوری 35 تن و صدها مجروح بر جا گذاشت. پس از این حادثه ارتش اعلام کرد بیش از 200 فرد مسلح را بازداشت کرده است. حزب سلفی "نور"  که همپیمانی پس از انقلاب خود با اخوان المسلمین را قطع کرده و به ائتلاف هواداران عزل مرسی پیوسته است، در پی این حادثه اعلام کرد که از مذاکرات سیاسی برای تشکیل دولت انتقالی به ریاست عدلی منصور خارج خواهد شد.

"منصور عبدالغفار" تحلیلگر سیاسی مصری در گفتگو با شبکه خبری العالم، توافق میان دو طرف درگیر را لازمه برقراری امنیت و آرامش دانست و گفت: تشکیل دولت انتقالی بدون توافق طرفین درگیر هیچ فایده ای ندارد .

وی ارتش را مسؤول حوادث جاری این کشور دانست و تأکید کرد: باید هدف از ایجاد دولت وفاق ملی مشخص شود.

عبدالغفار افزود: طرفین درگیر، مخالفان و موافقان محمد مرسی رئیس جمهور معزول هستند و تشکیل دولت با ریاست هر شخصی موضوع اصلی نخواهد بود.

این تحلیلگر مصری ادامه داد:  اکنون شخصی که زمام امور را در دست دارد چه « عبدالفتاح السیسی » فرمانده کل نیروهای مسلح و چه «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت باید دو طرف درگیر را پای میز مذاکره بنشاند، زیرا اتحاد میان مصری ها تنها راه بازگشت به آرامش است. 

منصور عبدالغفار ضمن انتقاد از بازداشت رهبران گروه اخوان المسلمین، گفت: وکیل مدافع بازداشت شده ها در روند پیگری پرونده موکلانش به اتهام «تحریک به کشتار» بازداشت شده است.

عبدالغفار درباره سیاست آمریکا در خصوص تحولات مصر گفت: دولت آمریکا همواره به دنبال منافع خود است و به هر طرف که منافعش را تامین کند متمایل می شود.

وی در خصوص هشدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور  روسیه درباره بروز جنگ داخلی در مصر اظهار داشت: آمریکا، روسیه و کشورهای خاورمیانه هریک منافع خاصی را در مصر دنبال می کنند. بنابراین اوضاع داخلی را بحرانی می کنند تا  ثبات و آرامشی نباشد. البته اگر این کشورها چنین سیاست هایی را دنبال نمی کردند، خاورمیانه متحد می شد و تاجران سلاح فرصت بازی با جهان عرب را نداشتند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار