نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > سرنوشت تلخ مرسی نتیجه اعتماد به آمریکاست
 


شماره خبر :٢٨٠٨١٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/04/16    ا   ٠٧:١٥

سرنوشت تلخ مرسی نتیجه اعتماد به آمریکاست
سردار محمدرضا نقدی - رییس سازمان بسیج مستضعفین
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : سرنوشت تلخ مُرسی نتیجه اعتماد به آمریکاست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ترفند آمریکا این است که اسلام‌گرایان را ابتدا با کشاندن به ورطه سازش از چشم و نظر ملت بیندازد و سپس معارضان را علیه آنها بشوراند تا کار دولتِ تنها مانده را یکسره کند.

به گزارش  بیداری اسلامی به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست هفتگی اندیشه ولایت گفت: آنچه امروز در مصر می‌گذرد مایه عبرت همه کسانی است که به تعامل با آمریکا خوشبین هستند؛ ببینیم در مصر چه شد که برای اولین بار یک دولت با خون های زیاد و خون دل های فراوان و آرای مردم، روی کار آمد ولی خیلی زود و حتی قبل از فرا رسیدن سالگرد حاکمیت خود، بدون اینکه دفاع جدی از سوی هوادارانش صورت گیرد، با کودتای نظامی ساده سرنگون شد.

وی به دلایل فراوان این حادثه اشاره و تصریح کرد: مهمترین دلیل آن خارج شدن مردم از صحنه حمایت از دولت و عدم آمادگی مردم برای فداکاری در راه حفظ این دولت است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه بیان کرد: برای عبرت گرفتن از این حادثه باید دید چرا مردم، دولت منتخب خود را آنطور که باید حمایت نکردند و او را در مقابل کودتا تنها گذاشتند؟

نقدی تلاش عده ای را برای نسبت دادن این حادثه به کمبود گاز و نان و مشکلات معیشتی مردم یادآور شده و افزود: حقیقت، چیز دیگری است، جوانان پرشوری که جلوی تانک های رژیم مبارک سینه سپر کردند و مرسی را روی کار آوردند برای آرمانشان ارزش خیلی بیشتری قائل هستند که بخواهند با کمبود نان و گاز از میدان بیرون بروند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آمریکای مکار با حیله و نیرنگ و وعده های حمایت و بهبود شرایط، مرسی را از جهت گیری های انقلابی بر حذر داشت و او را به ورطه سازش کشاند.

وی وعده های آمریکا به مصر را برشمرده و ادامه داد: وعده های آمریکا مبنی بر استمرار کمک های مالی دو و نیم میلیارد دلاری به مصر، تقویت جایگاه مصر در عرصه بین المللی، حمایت از دولت در مقابل کودتای نظامیان، کمک های مالی چند میلیارد دلاری قطر و عربستان و ... به اندازه کافی وسوسه انگیز بود که بتواند مرسی را به سازش با اسرائیل، دوری از ایران و مقابله با مقاومت در سوریه وا دارد، رفتاری که روز به روز مردم انقلابی بویژه جوانان پرشور را نسبت به دولت مرسی دلسردتر و ناامیدتر کرد.

وی اقدامات انقلابی مردم مصر و واکنش های دولت مرسی را یادآور شده و اظهار داشت: مردم هر هفته لوله گاز مصر را به اسرائیل منفجر می کردند و دولت مرسی ترمیم می کرد، آنها برای حمایت از غزه تجمع می کردند و مرسی راه را کنترل می کرد، آنها سفارت رژیم جعلی اسرائیل را اشغال می کردند و او آن را با عذرخواهی بازگشایی می کرد، مردم خواهان دفاع از مقاومت در سوریه بودند و او سفارت سوریه را تعطیل می کرد و همین رفتارها نیروی دفاعی مردمی و جوانان مصر را از کنار مرسی پراکنده کرد.

سردار نقدی با بیان اینکه در این شرایط فقط نیروهای حزب اخوان المسلمین به صورت تشکیلاتی از مرسی حمایت می کنند و دیگر کسی برای مرسی باقی نمانده است، گفت: این شرایط زمینه را برای کودتای نظامی بی دردسر فراهم ساخت.

وی ادامه داد: این ترفند آمریکاست که اسلامگرایان را ابتدا با کشاندن به ورطه سازش از چشم و نظر ملت خود می اندازد و سپس معارضان را علیه آنها می شوراند تا بدون اینکه دست خیانت خودش علیه آن ملت مشهود باشد، اسلام گرایان را از صحنه بیرون کنند.

وی با بیان اینکه این روش همان کاری است که امروز با اردوغان انجام می دهند و پیش از این با گورباچف کردند و نقشه فردای آمریکا برای جمهوری اسلامی هم همین است ادامه داد: اگر مرسی به جای اعتماد به وعده های پوشالی آمریکا، به اسلام و مردم خودش تکیه می کرد و به جای سازش با اسرائیل، سفارت اسرائیل را تعطیل می کرد و شیر گاز و نفت را بر رژیم غاصب می بست و موضع قاطع در حمایت از فلسطین را پی می گرفت؛ مرسی و اخوان المسلمین تنها نمی ماندند و بیشتر از 70 درصد از مردم مصر چنان پشت سر او می ایستادند که تا سال های سال دیگر هم هیچ قدرتی نمی توانست او را کنار بزند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: اگر مرسی فریب آمریکا را نمی خورد و راه مبارزه با اسرائیل را در پیش می گرفت، جایگاه مردمی بالاتر از جمال عبدالناصر می یافت و امروز توده های مردم مصر کودتاچیان را به خاک مذلت می نشاندند و نه تنها در داخل مصر بلکه در تمام کشورهای اسلامی برای دفاع از او غوغا بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مگر ملت اسلام اجازه می دادند مراکز آمریکایی در پایتخت هایشان از این تجاوز آشکار به مردم سالاری جان سالم به در برد؟ مگر پادشاهان خائن منطقه که او را برای سازش با آمریکا و اسرائیل و مقابله با ایران تشجیع کرده و فریب دادند جرات می کردند آشکارا رفتن مرسی را جشن بگیرند؟

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در پایان سخنان خود بیان کرد: تنها ماندن مرسی در میان امت اسلام و ملت خود درس عبرت بزرگی برای تمام کسانی است که به تعامل با آمریکا خوشبین هستند و خصوصاً درسی برای اخوان المسلمین که شاید دیر نشده باشد تا به میدان بیایند و جبران کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار