نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > سکوت شورای حقوق بشر در قبال جنایت آل‌خلیفه/ دورویی غربی‌ها در بحث مقوله حقوق بشر
 


شماره خبر :٢٣٦٤٧٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/12/22    ا   ٠٨:٤١

فعال رسانه‌ای بحرینی عنوان کرد
سکوت شورای حقوق بشر در قبال جنایت آل‌خلیفه/ دورویی غربی‌ها در بحث مقوله حقوق بشر
عباس بوصفوان - فعال رسانه‌ای بحرینی
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : سکوت شورای حقوق بشر در قبال جنایت آل‌خلیفه/ دورویی غربی‌ها در بحث مقوله حقوق بشر

فعال رسانه‌ای بحرینی با تاکید بر اینکه اوضاع ملت بحرین به واسطه سرکو‌ب‌های بی‌امان آل‌خلیفه روزبه‌روز وخیم‌تر می‌شود تصریح کرد: غرب نیز با اتخاذ مواضع دوگانه، دورویی در قبال جنایات بحرین و نقض حقوق بشر در این کشور را به اوج خود رسانده است.

«عباس بوصفوان» فعال رسانه‌ای بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس، دورویی غربی‌ها را ناشی از تمایل آنان به سیاست‌های حاکمیتی بحرین عنوان کرد و گفت: آنچه مسلم است غرب هم می‌خواهد آل‌خلیفه در قدرت باقی بماند و هم تلاش می‌کند با تظاهر به دفاع از حقوق بشر در بحرین، مانع از خدشه‌دار شدن وجهه خود در بین مردم جهان شود.

وی نمونه بارز این دورویی را در آمریکا نام برد و گفت: آمریکا کشوری است که هم نمی‌خواهد دستش به خون بحرینی‌ها آغشته شود و هم با حمایت از سیاست عربستان در اشغال کشور بحرین، حمایت‌های خود از اقدامات آل‌خلیفه را به طور غیرمستقیم نشان داده است.

فعال رسانه‌ای بحرینی با تاکید بر اینکه کشورهای غربی تمام تلاش خود را برای حمایت از ‌رژیم‌های مستبد و خودکامه به کار گرفته‌اند، تصریح کرد: نمونه بارز این تلاش‌‌ها را می‌توان در حمایت از اسرائیل در اشغال فلسطین و حمایت از عربستان در اشغال کشور بحرین جست‌وجو و مشاهده کرد.

بوصفوان به گزارش‌ کمیته‌های بسیونی و ژنو درباره  تحولات و جنایات بحرین اشاره کرد و گفت: رژیم آل‌خلیفه متاسفانه به جای عمل به توصیه‌های این کمیته‌ها، راه سرکوب ملت را برگزیده و همچنان بدون توجه به حقوق شهروندان بحرینی به جان و مال و ناموس و اعتقاداتشان تعرض می‌کند.

وی با اشاره به سکوت شورای حقوق بشر در قبال تحولات بحرین، این سکوت را ناشی از نداشتن اراده و قدرت تصیمیم‌گیری از سوی اعضای این شورا توصیف کرد و گفت: اقدامات این شورا در حد توصیه به آل‌خلیفه خلاصه شده است؛ توصیه‌هایی که در عمل از سوی آل‌خلیفه به مرحله اجرا گذاشته نمی‌شوند.

فعال رسانه‌ای بحرینی با نامناسب توصیف کردن شرایط نظام حاکم بحرین گفت: این نظام از سوی مجامع بین‌المللی بسیاری تحت فشار است و در تلاش است تا از تمام گزینه‌های ممکن برای رهایی از وضعیت پدید آمده خلاصی پیدا کند.

بوصفوان، طرح گفت‌وگوی ملی از سوی آل‌خلیفه را یک "گفت‌وگوی نمایشی" و از سر اجبار و به منظور رهایی از وضعیت بحرانی موجود توصیف کرد و اظهار داشت: ضرورت برقراری گفت‌وگوی جدی میان رژیم  آل‌خلیفه با مخالفان این رژیم به شدت احساس می‌شود اما برای برگزاری این گفت‌وگوها پیش‌شرط‌هایی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به ضرورت آزادسازی رهبران و زندانیان سیاسی و بازگشت کارکنان و کارمندان اخراجی کشور اشاره کرد.

وی با بیان اینکه رژیم آل‌خلیفه قادر به عملی کردن خواسته‌های ملت و آزادی زندانیان نیست، گفت: آل‌خلیفه می‌داند که در صورت تن دادن به خواسته انقلابیون باید به خواسته نهایی انقلابیون یعنی سرنگونی و سلب اختیارات حاکمیتی نظام نیز تن در دهد و از آنجایی که رژیم آل‌خلیفه به هیچ شکل ممکن حاضر به واگذاری حکومت نیست پس می‌توان گفت‌وگوهای ملی را از پیش شکست‌خورده و بی‌نتیجه پیش‌بینی کرد.

فعال رسانه‌ای بحرینی، طرح گفت‌وگو از سوی وزیر دادگستری را اقدامی نامناسب توصیف کرد و اظهار داشت: طرح این گفت‌وگو نیز در حالی صورت گرفته که زمانی برای این گفت‌وگوها و گفت‌وگوهای ملی عنوان نشده است؛ ضمن آنکه پیشنهاد گفت‌وگوی دستگاه قضایی از سوی نظامی صادر شده است که از جانب ملت غیرمشروع خوانده شده و صلاحیت اداره امور مملکتی کشور را ندارد.

بوصفوان در بخش دیگری از سخنان خود به وجود 200 کودک و نوجوان در زندان‌های آل‌خلیفه اشاره کرد و گفت: رژیم آل‌خلیفه قصد دارد از دستگیری این کودکان و نوجوانان به عنوان ابزاری برای اعمال سیاست سرکوب علیه انقلابیون و انقلاب ملت استفاده ‌کند اما هیچ‌گاه به خواسته خود که همانا خاموش کردن فریاد آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی است، نخواهد رسید.

وی با بی‌گناه توصیف کردن کودکان و نوجوانان دستگیر شده بحرینی تصریح کرد: با این گونه اقدامات وحشیانه و سرکوبگرانه رژیم آل‌خلیفه، نه تنها ذره‌ای از پایبندی مردم بحرین به ارزش‌های انقلاب کاسته نشده، بلکه عزم آنها برای تحقق آرمان‌ها و ادامه دادن راه شهدای انقلاب مصمم‌تر و راسخ‌تر شده است.

فعال رسانه‌ای بحرینی به برخی اقدامات رژیم آل‌خلیفه از جمله ممنوعیت راهپیمایی و تجمع در خیابان‌ها و میادین اصلی شهرها اشاره کرد و گفت: آل‌خلیفه تلاش می‌کند با ایجاد اقدامات بازدارنده از حضور مردم در مراکز شهرها جلوگیری کند و آنان را به خانه‌هایشان بازگرداند، که این مساله با گذشت دو سال از آغاز یک انقلاب فراگیر و مردمی امری غیرممکن به نظر می‌رسد.

بوصفوان با تاکید بر اینکه اعتراضات مردمی در بحرین روز به روز افزون‌تر شده است، افزود: اوضاع و شرایط حاکم بر بحرین بیانگر آن است که مردم از حکومت کنونی ناراضی هستند و تنها راه رهایی از این حکومت را در سرنگونی آن می‌دانند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار