نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > لزوم پرهیز از اقدامات خشونت آمیز/ جبهه نجات ملی نماینده تمام مخالفان مصر نیست
 


شماره خبر :٢١٩٥٥٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/13    ا   ١٤:٢٩

لزوم پرهیز از اقدامات خشونت آمیز/ جبهه نجات ملی نماینده تمام مخالفان مصر نیست
انور عکاشه - اندیشمند اسلامی و یکی از بنیانگذاران جمعیت "الجهاد" مصر
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : لزوم پرهیز از اقدامات خشونت آمیز/ جبهه نجات ملی نماینده تمام مخالفان مصر نیست

 یک اندیشمند اسلامی و از بنیانگذاران جمعیت "الجهاد" مصر تمام گروههای سیاسی حامی مشروعیت رئیس جمهور و نیز مخالفان او را به پرهیز از اقدامات خشونت آمیز و لزوم پایبندی به اصول مسالمت آمیز فراخواند.

انور عکاشه اندیشمند اسلامی و یکی از بنیانگذاران جمعیت "الجهاد" مصر ، محمد مرسی رئیس جمهور این کشور را به لزوم برکناری دولت کنونی و تشکیل دولت فوق العاده فراخواند و گفت: البته دولت مزبور باید توان کافی برای نجات کشور از بحران های سیاسی و اقتصادی که اکنون با آن دست و پنجه نرم می کند، داشته باشد.

وی تصریح کرد: همچنین باید با اعلام قانون منع رفت و آمد، به هرج و مرج پایان داده و عاملان آن را دستگیر کرد.

عکاشه افزود: ادامه اقدامات خشونت آمیز و سیر صعودی آن در کشور نشان می دهد که هرج ومرجی که اخیرا جریان یافته است، علاوه براینکه به هیچ گونه امکاناتی نیاز ندارد، بیانگر ضعف مخالفان مصری به ویژه در انتخابات است از همین رو آنان به اقداماتی مانند ایجاد ناآرامی و هرج و مرج در کشور متوسل شده اند.

وی با ابراز نگرانی از تبدیل اوضاع کنونی به "جنگی به نیابت از دیگران" گفت: بیم آن می رود که برخی نیروهای حامی غرب، مسئولیت ایجاد هرج و مرج و خرابکاری در کشور را برعهده گرفته و در تلاش برای سرنگونی دولت برآیند همانطور که در جریان جنگ عراق با ایران رخ داد.

این اندیشمند اسلامی تمام گروههای سیاسی حامی مشروعیت رئیس جمهور و نیز مخالفان او را به پرهیز از اقدامات خشونت آمیز و عاملان آن فراخوانده و بر لزوم پایبندی به اصول مسالمت آمیز در بیان رضایت یا نارضایتی ها تاکید کرده و گفت: در این صورت زمینه اقدامات قانونی و تدابیر امنیتی لازم فراهم خواهد شد.

 ممنوعیت رفت‌وآمد در سراسر مصر به اجرا در آید

عکاشه تاکید کرد: بی احتیاطی در اجرای قانون ممنوعیت رفت و آمد در پورت سعید ، اسماعلیه و سوئز نتایج معکوسی خواهد داشت از همین رو  این قانون باید در سراسر مصر به ویژه قاهره به اجرا گذاشته شود زیرا تمام نهادها و موسسات حیاتی و مهم در قاهره متمرکز است و چه بسا تسلط برخی گروهها بر این موسسات، نتایج غیر قابل پیش بینی را بدنبال داشته باشد.

وی توسل نیروهای جریان " اسلام سیاسی " به خشونت برای مقابله با گروه "بلک بلوک " و سایر گروه‌های نوظهور را بعید دانسته و در عین حال پیش بینی کرد که چه بسا جوانان جنبش های جدیدی تشکل داده و به خشونت متوسل شوند.

 شرکت نکردن جبهه نجات ملی در انتخابات، تاثیری بر آن ندارد

این اندیشمند اسلامی در خصوص تحریم انتخابات پارلمانی آینده از سوی جبهه "نجات ملی" و تاثیر آن بر مشروعیت انتخابات مزبور اظهار داشت: جبهه نجات ملی، نماینده تمام گروههای مخالف مصری نیست از همین رو بعید است که مشارکت نکردن آن در انتخابات، تاثیری بر آن داشته باشد زیرا احزاب مخالف متعددی هستند که با قدرت در انتخابات آینده شرکت خواهند کرد.

وی از فراخوان اخوان المسلمین و حزب آزادی و عدالت، بازوی سیاسی آن برای برگزاری مسابقات بازیهای کودکان و کاشت درخت، در شرایط کنونی کشور انتقاد کرده و گفت این اقدام به این معنی است که آنان واقعیت شرایط کنونی و ماهیت آن را درک نکرده اند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار