نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > انتخابات در یمن فرمایشی بود/تدوین قانون اساسی در اتاق فکر سیاستمداران آمریکایی
 


شماره خبر :٢١٩٢١٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/09    ا   ٢٣:٠٤

انتخابات در یمن فرمایشی بود/تدوین قانون اساسی در اتاق فکر سیاستمداران آمریکایی
«وائل العیسائی» از رهبران جوانان انقلابی یمن
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : انتخابات در یمن فرمایشی بود/تدوین قانون اساسی در اتاق فکر سیاستمداران آمریکایی

به گزارش بیداری اسلامی ، «وائل العیسائی» از رهبران جوانان انقلابی یمن در استان تعز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در یمن، اظهار داشت: گرچه مهم ترین دلایل شعله ور شدن انقلاب موسوم به بهار عربی، ظلم و فساد رایج  و توزیع نا عادلانه ثروت بود، اما  انقلاب نتوانست ظلم و نابرابری را ریشه کن کند.

 

ریشه های انقلاب مردمی یمن

وی افزود: انحصار قدرت و ثروت در دست خاندان حاکم و قانون شکنی آنان، مردم را به سمت انقلاب سوق داد و در واقع  اتفاقی که برای بوعزیزی رخ داد قطره‌ای از دریای عمیق ظلم و فساد در برخی کشورهای عربی بود.

العیسائی در مورد وضعیت انقلاب در کشورهای عربی و دستاوردها و ناکامی های آن اظهار داشت: اوضاع کنونی انقلاب های عربی نشان می دهد که دستاوردهای حاصل از آن، چندان پاسخگوی خواسته های مردم از جمله آزادی و زندگی شرافتمندانه و حاکمیت ملی نبوده است.

وی تاکید کرد: دستاوردهای این انقلاب در تمام کشورهایی که صحنه انقلاب مردمی بود، از سرنگونی رهبران و حاکمان آن فراتر نرفته و اگرچه یک حزب کنار رفته و حزب دیگری روی کار آمده اما درد و رنج مردم حتی تلخ تر از گذشته همچنان ادامه دارد و فساد نیز به حال خود باقی است.

اکنون به انقلاب فکری نیاز است

العیسائی افزود: نیاز امروز انقلاب فکری است؛ انقلابی که مردم را از جهل نجات داده و دوران وابستگی آنان به یک حزب یا قبیله یا خاندان را پایان دهد به گونه ای که مردم فقط بر وطن واحد و به عبارت دیگر وطن دوستی تاکید داشته باشند.

انتخابات فرمایشی و تک نامزدی در یمن

این رهبر جوانان انقلابی یمن تصریح کرد: انتخابات به ویژه در یمن فقط ظاهری و نمایشی بوده است و این بزرگترین ایرادی است که می توان به انقلابها گرفت زیرا در یمن رای دهندگان ناچار شدند فقط به یک نامزد رای دهند.

وی گفت: در پی انقلاب‌های عربی، دمکراسی و قانون اساسی کشورهای انقلابی در خارج از این کشورها و به دور از خواست مردم آن تدوین می شود همانطور که قانون اساسی یمن نیز امروز در سالن های سیاستمدارن اروپایی و آمریکایی رقم می‌خورد

چالش های فرا روی انقلاب یمن

العیسائی افزود: چالش‌هایی که انقلاب های عربی با آن رو به رو هستند تسلط یک حزب به نام انقلاب برمردم و کنار گذاشتن دیگران است به گونه ای که به نظر می رسد کشور با تمام نهادهای آن در اختیار یک حزب قرار گرفته و حزب حاکم نیز بیت المال را مانند غنیمتی برای خود می داند.

العیسائی تاکید کرد: مردم به انقلابی نیاز دارند که ریشه های فساد و عاملان آن را خشک کرده و فقط دین و وطن دوستی را حاکم سازد و به تنش بین احزاب و سیاستمداران پایان دهد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار