نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > ترکیه برای مخالفان سوری سلاح شیمیایی می سازد
 


شماره خبر :١٩٦٤٢٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/21    ا   ٠٩:١٥

حیان سلمان - نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوری
ترکیه برای مخالفان سوری سلاح شیمیایی می سازد
حیان سلمان - نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوری
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  ترکیه برای مخالفان سوری سلاح شیمیایی می سازد

نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوری تاکید کرد: در شهر "غازی آنتپ" ترکیه برای مخالفان سوری سلاح های شیمیایی تولید می شود.

اگرچه پیش از این شواهد نشان داد که اردوگاه های آوارگان سوری در مرز ترکیه که هر روزهم بر تعدادشان افزوده می شود، در حقیقت کاربردی نظامی دارند؛ اما اخیرا دامنه کاربرد این اردوگاه توسعه یافته است، چندی پیش هم جمعی از رسانه ها از تولید تسلیحات شیمایی برای کاربرد مخالفان مسلح سوری در یکی از اردوگاه های در ترکیه به نام" غازی انتپ" خبر دادند.
"حیّان سلمان" یکشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری العالم، اظهار داشت: شورای نظامی مخالفان سوری که اخیرا تشکیل شده است، مزدور و ابزار اجرای برنامه های خارجی است؛ اعلام تشکیل این شورای جدید در منامه، پایتخت بحرین صورت گرفت؛ رژیمی که خود به کشتار، شکنجه زندانیان، تخریب مساجد و یورش به خانه های مخالفان روی آورده است.
نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوری، افزود: برخی کشورهای عربی مانند قطر و عربستان و همچنین آمریکا و ترکیه سلاحهای شیمیایی در اختیار گروه های تروریستی قرار داده اند تا نظامیان و ملت سوریه را هدف قرار دهند؛ پیش از این نیز رسانه ها خبر داده بودند که در شهر "غازی آنتپ" ترکیه کارخانه سلاحهای شیمیایی برای استفاده در سوریه راه اندازی شده است. آمریکا، اروپا، عربستان، قطر و ترکیه از گروههای مسلح حمایت می کنند تا بیشترین خسارت را به سوریه و ملت آن وارد کنند.

حیان سلمان ادامه داد: بشّار اسد رئیس جمهور سوریه زمینه را برای برقراری دموکراسی، آزادی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی مهیّا؛ و از گفتگو بین همه اقشاز ملت سوریه استقبال کرده است.

نظام کنونی سوریه نظامی منتخب است که سرنوشت ملت را تعیین می کند و سوری ها به آن افتخار می کنند، اما باندهای تروریستی مانند گروه القاعده که با حمایت کشورهای عربی و ترکیه از خارج وارد سوریه شده اند، مسئول انفجارها و ویرانی در این کشور هستند.

این نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوریه از موضع دولت ترکیه در قبال اوضاع سوریه به شدت انتقاد کرد و گفت: ترکیه به جای این که با سوریه روابط حسنه داشته باشد، روابط خود را با رژیم صهیونیستی در زمینه های سیاسی و اقتصادی گسترش می دهد، به طوری که مبادله تجاری بین دو طرف به 7 میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که رژیم صهیونیستی تاکنون برای کشتار شهروندان ترکیه در کاروان آزادی غزه از ترکیه عذرخواهی نکرده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار