نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > رئیس حزب‌الوسط: بازماندگان مبارک از ناآرامی‌های مصر سود می‌برند
 


شماره خبر :١٩١٣٤٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/10    ا   ٠٠:٠١

رئیس حزب‌الوسط: بازماندگان مبارک از ناآرامی‌های مصر سود می‌برند
ابوالعلا ماضی - رئیس حزب الوسط مصر
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : رئیس حزب‌الوسط: بازماندگان مبارک از ناآرامی‌های مصر سود می‌برند

رئیس حزب‌الوسط مصر و عضو مجلس مؤسسان تدوین قانون اساسی با اشاره به اینکه تصمیمات مرسی برای برقراری ثبات در کشور ضرورت است، تاکید کرد که بازماندگان رژیم سابق مصر از ناآرامی‌های موجود در این کشور سود می‌برند.

خبرگزاری فارس: رئیس حزب‌الوسط: بازماندگان مبارک از ناآرامی‌های مصر سود می‌برند

 به گزارش بیداری اسلامی برای انعکاس نظرات موافقان و مخالفان بیانیه قانون اساسی مرسی یک سلسه مصاحبه ها با شخصیت های مختلف مصر روی خروجی قرار داده است تا مخاطبان را در جریان استدلال های دو گروه درباره این بیانیه قرار دهد.

مهندس «ابوالعلا ماضی» درباره صدور بیانیه قانون اساسی از سوی «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر گفت: صدور این بیانیه ضروری بود زیرا اوضاع داخلی کشور بی‌ثبات است و نیاز به صدور تصمیمات استثنائی برای برقراری ثبات در کشور وجود داشت و باید اعتراف کنیم که کشور در وضعیت بد و ناآرامی شدید قرار دارد.

ماضی در پاسخ به این سؤال که نظر شما درباره محکوم کردن بیانیه مرسی چیست، اظهارداشت: همه حق دارند دیدگاه و نظر خود را اعلام کنند و برگزاری تظاهرات نیز حق همه است اما باید به روش مسالمت‌آمیز و به دور از خشونت و تخریبی باشد که کشور شاهد آن است.

وی افزود: ما باید همگی روش بیان مسالمت‌آمیز دیدگاه را یاد بگیریم و به این ترتیب راه را برای کسانی که سعی دارند از این ناآرامی‌ها به نفع خود استفاده کنند، ببندیم.

ماضر در پاسخ به اینکه چرا زمانی که شورای نظامی متمم قانون اساسی را اعلام کرد چنین اعتراض‌هایی صورت نگرفت، گفت: معترضان دو دسته هستند؛ عده‌ای وابسته به رژیم سابق هستند و عده‌ای نیز به بیانیه قانون اساسی اعتراض دارند اما کسانی که از این اعتراضات سود می‌برند تنها به نفع خودشان است نه مصلحت کشور.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا کسانی که از این ناآرامی‌ها سود می‌برند از بازماندگان رژیم سابق هستند، افزود: همه معترضان از بازماندگان دوره مبارک نیستند اما بازماندگان مبارک مهم‌ترین بخش معترضان و اتفاقاتی هستند که در مصر رخ می‌دهد زیرا آنها تنها طرفی هستند که از این ناآرامی‌ها سود می‌برند و تمایلی به برقراری ثبات در کشور ندارند.

رئیس حزب الوسط در ادامه درباره راه‌حل برون رفت از بحران نیز خاطرنشان کرد: همه باید به پای میز گفت‌وگو و توافق بیایند و با یکدیگر بدون هدف شخصی همکاری کنند و تنها مصلحت کشور در این مرحله بغرنج و حساس را مدنظر قرار دهند بر این اساس بنده معتقد هستم که همه گروه‌های ملی باید اختلافات شخصی را کنار گذاشته و باید کشور و مصلحت آن را در اولویت قرار دهند زیرا شهروندان مصری به ثبات و امنیت نیاز دارند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار