نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > عضو اخوان‌المسلمین: تظاهرات‌ مخالفان بیانگر دیدگاه همه ملت مصر نیست
 


شماره خبر :١٩١٣٤١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/10    ا   ١٢:٠٩

گفت‌وگوی فارس با موافقان و مخالفان دستور مرسی
عضو اخوان‌المسلمین: تظاهرات‌ مخالفان بیانگر دیدگاه همه ملت مصر نیست
سعد عماره - قائم‌ مقام کمیته امور عربی در مجلس شورا مصر
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : عضو اخوان‌المسلمین: تظاهرات‌ مخالفان بیانگر دیدگاه همه ملت مصر نیست

 قائم‌ مقام کمیته امور عربی در مجلس شورا و عضو حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان‌المسلمین تاکید کرد که تظاهرات‌کنندگان در خیابان‌ها بیانگر آرا‌ء و دیدگاه‌های همه ملت مصر نیستند.

به گزارش بیداری اسلامی ، خبرگزاری فارس برای انعکاس نظرات موافقان و مخالفان بیانیه قانون اساسی مرسی یک سلسله مصاحبه ها با شخصیت های مختلف مصر روی خروجی قرار داده است تا مخاطبان را در جریان استدلال های دو گروه درباره این بیانیه قرار دهد.

خبرنگار فارس این بار به سراغ «سعد عماره» قائم‌ مقام کمیته امور عربی در مجلس شوری و عضو حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان‌المسلمین رفت و نظر وی را در این باره جویا شد.

عماره در این باره اظهار داشت که عده‌ای از بازماندگان رژیم سابق در میان تظاهرات‌کنندگان وجود دارند و همه تظاهرات‌کنندگان بیانگر آراء و دیدگاه ملت مصر نیستند و لذا انصراف از بیانیه قانون اساسی در کار نخواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره تظاهرات کنونی در استان‌های مختلف مصر و اعتراض به بیانیه قانون اساسی چیست؟ گفت: اولا کسانی که در میدان التحریر حضور دارند و نیز بیشتر تظاهرات‌کنندگان از بازماندگان رژیم سابق هستند و بیانگر دیدگاه ملت مصر نیستند بلکه اکثریت مردم با تصمیمات رئیس جمهور موافق هستند و بنده طرفدار حق مصری‌ها در بیان دیدگاه خودشان هستم اما نباید به یورش به مقرها و ساختمان‌ها و نیز کشت و کشتار و خونریزی‌ها و تخریب تاسیسات عمومی منجر شود و مهم‌ترین مسئله این است که ملت دیگر برای هر مسئله‌ای در کشور تظاهرات میلیونی را تحمل نمی‌کند.

خبرنگار فارس سوال کرد که بسیاری از مشاوران مرسی گفته‌اند از تصمیمات رئیس جمهور بی‌اطلاع بوده‌اند، نظر شما در این باره چیست؟ و عماره پاسخ داد: ضرورتی ندارد که رئیس جمهور در اتخاذ تصمیمات با مشاوران خود مشورت کند و هر مشاوری حوزه اختصاصی و مشخصی برای فعالیت دارد و اتخاذ تصمیمات به رئیس جمهور مربوط می‌شود و بنده هیچ مشکلی در اینکه مشاوران مرسی از این تصمیمات بی‌اطلاع بوده‌اند، نمی‌بینم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که دستان خارجی در پشت این قضیه قرار دارند؟ اظهار داشت: بی‌تردید دست‌های داخلی و خارجی وجود دارد که خواهان سقوط مرسی و ایجاد آشوب و فتنه در مصر است و نمی‌خواهد مصری‌ها به ثبات دست یابند بویژه اینکه تصمیمات رئیس جمهور نوعی ثبات موقت برای نهادهای دولت بوجود می آورد و با تدوین قانون اساسی و تشکیل مجلس الشعب(پارلمان) منتخب ثبات دائمی حاصل خواهد شد.

وی همچنین درباره راهکار برون رفت از این بحران نیز گفت: راه‌حل هرگز برگزاری تظاهرات نیست بلکه گفت‌وگو با گروه‌های ملی است که برای مصلحت کشور تلاش می‌کنند و دیدگاه شخصی من این است که ریاست جمهوری هرگز بیانیه قانون اساسی را لغو نخواهد کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار