نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > تصمیمات مرسی انقلابی و خواسته‌های مردمی است/ سنگ‌اندازی در مسیر تدوین قانون اساسی
 


شماره خبر :١٩٠١٢٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/07    ا   ٠٩:٠٠

مشاور حقوقی حزب آزادی و عدالت مصر :
تصمیمات مرسی انقلابی و خواسته‌های مردمی است/ سنگ‌اندازی در مسیر تدوین قانون اساسی
مختار اشعری - مشاور حقوقی حزب آزادی و عدالت مصر
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تصمیمات مرسی انقلابی و خواسته‌های مردمی است/ سنگ‌اندازی در مسیر تدوین قانون اساسی

مشاور حقوقی حزب آزادی و عدالت مصر تاکید کرد تصمیمات رئیس‌جمهور، در جهت برقراری ثبات موقت در کشور تا زمان تدوین قانون اساسی و تشکیل پارلمان است اما برخی‌ها استمرار قانون اساسی را نمی‌خواهند.

به گزارش بیداری اسلامی ، «مختار اشعری» در گفت‌وگو با فارس  درباره تصمیمات اخیر «محمد مرسی» و صدور بیانیه قانون اساسی اظهار داشت: اینها تصمیمات انقلابی و خواسته مردمی است که خیلی‌ها منتظر صدور چنین تصمیماتی برای حمایت از انقلاب مصر بودند و حتی بسیاری از مردم بارها تظاهرات برگزار و محاکمه مجدد مبارک، العادلی و معاونان وی پس از صدور احکام مسخره را خواستار شدند.

وی در خصوص اعتراض‌های صورت گرفته به تصمیمات رئیس جمهور نیز اظهار داشت: رئیس جمهور این تصمیمات را صادر کرد و بعد از آن اعلام کرد که بیانیه قانون اساسی به محض پایان یافتن تدوین قانون اساسی و تشکیل مجلس الشعب(پارلمان) به طور کامل به اتمام می‌رسد اما برخی‌ها به دنبال ایجاد خلأ قانون اساسی در مصر هستند و به واقعیت توجه ندارند در حالی که مصر به ثبات بیشتر نیازمند است اگر چه نوعی موارد منفی هم در این قوانین وجود داشته اما بنده توجهی به آن ندارم بلکه مصلحت عالی کشور باید مدنظر باشد زیرا گردشگری و سرمایه‌گذاری‌ها نیازمند ثبات است تا سرمایه‌گذاری‌های خارجی زیادی در سرزمین مصر جذب کنیم.

وی افزود: برخی‌ها تمایل دارند فعالیت مجلس موسسان تدوین قانون اساسی را به شکست بکشانند و نمی‌خواهند قانون اساسی وضع شود بنابراین بین نهادینه شدن تصمیمات رئیس جمهور در طول حکومت خود و یا موقتی بودن آن به منظور ایجاد ثبات در کشور فرق وجود دارد. 

العشری درباره اختلافات موجود در مجلس موسسان قانون اساسی نیز تصریح کرد: اختلافات بر سر 32 ماده از مجموع 200 ماده قانون اساسی است که می‌توان در نشستی در موارد اختلافی به توافق رسید.

وی در خصوص برگزاری تظاهرات در میدان التحریر و بقیه میدان‌ها نیز تاکید کرد: تظاهرات مسالمت‌آمیز حق همه است اما مخالفت‌های ما به دلیل مصلحت کشور است و دیدگاه ما این است که هر گونه تظاهراتی که به اموال عمومی و تاسیسات خصوصی و عمومی آسیب می‌رساند، مورد قبول نیست و نباید تاسیسات دولتی در هیچ صورتی مورد تعرض و تعدی قرار گیرند اما تظاهرات مسالمت‌آمیز حق همه است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار