نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > برنامه‌های جنگی علیه سوریه، مخفیانه، برنامه ریزی شدند
 


شماره خبر :١٧٠٣٣٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/24    ا   ١٣:٥٠

گوردون داف:
برنامه‌های جنگی علیه سوریه، مخفیانه، برنامه ریزی شدند
گوردون داف - دبير ارشد Veterans Today
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : برنامه‌های جنگی علیه سوریه، مخفیانه، برنامه ریزی شدند

به امريکايي‌ها گفته شده است ۱۵۰ نيرو به منظور کمک به مشکلات پناه‌جويان سوري به اردن اعزام شده‌اند.
اين همان کاري است که انگليس انجام مي‌دهد. يکصد و ۵۰ نفر مي تواند در مجموع ۱۵۰ يا ۸۰۰ نفر باشد ، دو کشوري که مي توانند بيش از ده کشور را در بر گيرند.

اين اقدامات به همراه اقدامات ترکيه در فرود اجباری يک فروند هواپيماي سوري که از روسيه پرواز کرده بود، بازداشت و آزار واذيت مسافران، داستان‌هاي باورنکردني درباره وجود قطعات الکترونيکي تخيلي، رويارويي بي‌شرمانه نه فقط با سوريه بلکه با روسيه، قدرت هسته‌اي مهم و کاملامهار نشدني و احساس سرخوردگي به دليل ناتواني در سرکوب سوريه مطابق با جدول زماني از قبل برنامه ريزي شده که فاش شده است.

سازمان‌هاي اطلاعاتي، الگوهاي را تحليل و تصاوير موزاييکي( تصاويري که از طريق ترکيب تصاوير ديگر به وجود مي‌آيد) ايجاد مي‌کنند که اهدافشان را فاش مي‌سازد.تصاوير موزاييکي ما، ادعاهاي اخير امريکا را درباره اين که عراق اکنون به کانون حضور گسترده نيروهاي جديد القاعده بدل شده است، در برمي‌گيرد. نيروهايي که سراسر در دوره رژيم بعث و با هزينه امريکا شکل گرفتند.

منبع ما دراين باره گوئينت تاد، افسر سياسي سابق نيروي دريايي امريکا و مشاور سابق رئيس جمهوري اين کشور است، فردي که سال گذشته مورد تلاش‌هاي آدم ربايي و ترور کارکنان دولت امريکا بود.

خانم تاد، اکنون در استراليا زندگي مي‌کند و با يک مقام رسمي در وزارت دفاع ازدواج کرده و مادر سه فرزند است. اين که بنابر پاره‌اي از مسايل او را ساکت کردند، موضوعي بود که مورد توجه قرار گرفت.

کريدوري که اسرائيل در سراسر اردن و عراق با هدف پشتيباني از پايگاه‌هاي هوايي جديد شان در موصل (منطقه کردستان عراق ) در اطراف ارددن و عراق ايجاد کرده است، به اين « توطئه شيطاني» افزوده شده است.

اکنون روزنامه‌هاي اسرائيلي از« مانورهاي هوايي دفاعي گسترده» با حضور امريکا و نيروهاي دريايي که قرار است در شرق خاورميانه مستقر شوند، خبر مي‌دهند.
اولين سوال جدي ما درباره حضور اين نيروها دراردن است. استفاده از نيروهاي عمليات ويژه با هدف ارائه « خدمات انسان‌دوستانه» براي پناه‌جويان ازسوي امريکا و انگليس و ديگر قدرت‌هاي ناتو، هيچ توجيه و دليل منطقي ندارد. سازمان ملل و ديگر سازمان‌هاي غير دولتي و البته دولت اردن که بر اساس توافق از عربستان پول دريافت مي‌کند، مي‌توانند اين کار را انجام دهند.

اين نيروها در زمينه جمع آوري اطلاعات و پرس و جو از وضعيت پناه‌جويان کمترين نقش را ايفا مي‌کنند، اين درحالي است که درعوض سرگرم زمينه سازي با هدف بازکردن پاي نيروهاي بالقوه وسيع‌تر در آينده نزديک هستند.

مشابه اين، تعابير نادرست و غير واقع بينانه درگيري‌هاي قومي درعراق است که به سختي مي‌تواند به عنوان دليلي درباره اين که شبکه القاعده به طور گسترده سرگرم برنامه‌ريزي براي حمله به امريکاست مورد استفاده قرار گيرد، دليلي که از سوي عوامل افراطي در رسانه‌هاي امريکايي ازآن نام مي‌برند و صادقانه تر بايد گفت بيشتر مطبوعات امريکا.
ما دو نوع کاربرد اصطلاح «گسترده» را شاهد هستيم که در برخي از موارد معنايي جادويي را در برمي گيرد و گاهي اين طور به نظر مي‌رسد که گويي با هدف توجيه اقدامي نظامي مطرح شده باشد.

يک مشکل در هماهنگي دردرون دولت اوباما بوده است، در اطمينان دادن به ايران مبني بر اين که تا زماني که ابزارهاي ديپيلماتيک موجود باشد هيچ نوع حمله‌اي انجام نخواهد شد.
با اين حال، سوريه چنين حفاظت همه جانبه‌اي را ندارد وعلاوه بر اين،هيلاري کلينتون وزير امور خارجه امريکا، به ويژه در اظهارات اخير خود مواضع خصمانه‌اي اتخاذ کرده است.
به نظر مي‌رسد که تکرار حوادثي را که در ليبي روي داد، شاهد هستيم. بحث‌هايي درباره «مناطق بي‌طرف» و «کريدورهاي امن» ويا شايعاتي درباره تجزيه و يا « تغيير رژيم» مطرح شده، اين درحالي است که تاکنون هيچ مجوز قانوني براي هرنوع مشارکتي در سوريه صادر نشده است.

اجلاس اخير جنبش عدم تعهد در تهران به طور خاص روشن بود، ۱۲۰ کشور شرکت کننده در اين اجلاس، ايران را به عنوان رئيس اين اجلاس انتخاب کردند، جنبشي که بيشترين اعضاي سازمان ملل را تشکيل مي‌دهد.

توانايي پنج عضو دايم شوراي امنيت، امريکا، انگليس، فرانسه، چين و فرانسه در وتوي هر اقدام نظامي و يا صدور مجوزبراي آن، حمايت ازهر تحريم، آشکارا اقدامي کاملا غيردموکراتيک و ميراث دوران جنگ سرد و استعمار قرن ۱۹ بود، بيماري که به نظر مي‌رسد بار ديگر دنيا را مبتلا کرده است.

مساله ديگر البته، استفاده غيرقانوني و نامحدود از تحريم‌هاي يکجانبه است، اقداماتي که آشکارا خصوصيات جنگ مطابق با قوانين بين‌المللي را داراست، اقداماتي که مطابق با عملکرد سازمان مللي دموکراتيک مستلزم راي گيري در مجمع عمومي است و معقول آن است که « تحريم‌هايي معکوس» عليه ملل متجاوز اعمال شود.

بررسي اين تحريم‌هاي مورد نظر به طور مستقيم به موازات محاصره اروپاست که قدرت‌هاي متحد عليه آلمان استفاده کردند. برنامه‌اي که به طور عادي بخشي از عمليات مشترک بمباران شهرها از جمله بمباران درسدن را در سال ۱۹۴۵ دربر مي گرفت. برنامه‌اي راهبردي از جنگي بي پايان عليه جمعيتي غير نظامي، جنگي که بيماري و گرسنگي را به همراه داشت.

اهداف مشخص هستند. سوريه و درپي آن لبنان قرار است سقوط کنند و سپس از سرگيري عمليات در عراق و برنامه ي بي‌ثبات کردن ايران از سوي کشورهايي که فاقد توانايي واراده براي جنگ زميني مستمر در ايران هستند.

برنامه مشخص است، شرارت و ارعاب و بردگي در تمامي موارد، الگويي که درحال حاضر در افغانستان درحال اجراست و قرار است در جاهاي ديگر مورد استفاده قرار گيرد.
ممکن است کسي سوال بکند که چطور مي‌شود يک کشور کاملا از کشوري همسايه شکست بخورد کشوري که مي خواهد همان فاجعه ده برابر آن روي دهد؟

برنامه جديد مشخص است، مطابق با اين باور« آگاهانه» که در انتخابات امريکا به نفع رامني تقلب صورت مي‌گيرد و دوستان وي در جنايتي سازمان يافته پيروز خواهند شد و فورا مجوز اقدامي نظامي راکه به احتمال خيلي زياد به جنگي جهاني مي‌انجامد ، صادرخواهند کرد.

انتخاباتي بي‌منطق و فتنه جويانه تري هر روز برگزار مي‌شود، کنترل بر مطبوعات به قدري آشکار است که مضحک مي‌نمايد.

حمله به ليبي که آشکارا از جانب تل آويو طراحي شد، حمله‌اي که مي‌توانست از جانب ستاد رامني به عنوان اولين مساله سياست خارجي عليه اوباما مورد حمله قرار گيرد.

هيچ رئيس جمهوري امريکا با گفتن اين حقيقت که « اسرائيل آن را انجام داد» يک روز هم زنده نخواهد ماند.

سازمان‌هاي اطلاعاتي براي ايجاد شبکه‌هاي خيالي القاعده به گزارش‌هاي ساختگي قديمي درباره ليبي متوسل شدند. کشوري که از برنامه شکنجه بوش و بلر حمايت مي‌کرد.

در اين جنگ‌هاي جديد، القاعده‌هاي خيالي از سوريه به عراق و ايران و از يمن به سوالي به مالي و نيجر و نيجريه و کامرون و سپس اوگاندا و کنيا مورد تعقيب قرار خواهند گرفت.
اين برنامه‌ها در دست تهيه است اگرچه هنوز کسي القاعده را مطلع نساخته است.

منبع : پرس تی وی

*****

درباره نويسنده: گردون داف يک کهنه سرباز نيروي دريايي جنگ ويتنام، سرباز پياده نظام و دبير ارشد در Veterans Today است. وي تجارب وسيعي در بانکداري بين‌المللي علاوه بر زمينه‌هاي مختلفي از جمله به عنوان متخصص ضد شورش، فن‌آوري دفاعي يا نماينده ديپلماتيک براي تلاش‌هاي توسعه اقتصادي و انسان‌دوستانه سازمان ملل دارد. گوردون داف به بيش از ۸۰ کشور سفر کرده است. مقالات وي در سراسر جهان منتشر و به زبان‌هاي مختلف ترجمه شده است. وي به طور پيوسته در برنامه‌هاي تليوزيوني و راديويي به عنوان مهمان حضور دارد و گاهي نيز اين حضور جنجالي است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار