نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > تحركات دیکتاتور یمن براي بازگشت به قدرت
 


شماره خبر :١٥٤٦٨٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/15    ا   ١٠:٥٠

تحركات دیکتاتور یمن براي بازگشت به قدرت
نبيل شرجبي-نويسنده و تحليلگر سياسي يمني
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  تحركات دیکتاتور یمن براي بازگشت به قدرت

 

نويسنده و تحليلگر سياسي يمني گفت: علي عبدالله صالح، دیکتاتور بركنار شده يمن، در تلاش است تا خود را به عنوان جايگزين بهتر، اصلاحگر و قادر به تغيير اوضاع كشور معرفي كند.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از العالم نبيل شرجبي چهارشنبه در گفت وگو با شبكه خبري العالم، اظهار داشت: تحركات اخير صالح با هدف القاي اين پيام به مردم يمن انجام مي شود كه گزينه اي كه براي رسيدن به آن مبارزه كردند، اشتباه بوده و هرگز به نتيجه نخواهد رسيد.

شرجبي تصريح كرد: صالح همچنين در صدد است تا وجهه كابينه و نظام كنوني يمن را در انظار جامعه جهاني تخريب و آن را ناتوان در ايجاد امنيت و ثبات در كشور معرفي كند.

وي گفت: اگر جامعه جهاني و گروه هاي سياسي يمن، علي عبدالله صالح و اطرافيانش را عملا مورد مجازات قرار دهند، اين وضعيت مي تواند به سرعت پايان يابد.

شرجبي درباره حوادث امنيتي و نقض حريم هوايي يمن توسط هواپيماهاي امريكايي و بمباران غيرنظاميان خاطرنشان كرد: علت بمباران اخير هواپيماهاي امريكايي، توافقنامه هاي سري امضا شده در دوره علي عبدالله صالح است. توافقنامه هايي كه حتي به نهادهاي قانونگذاري يمن نيز ارائه نشده است.

وي افزود: براساس اين توافقنامه ها امريكايي ها در زمينه دخل و تصرف در يمن نيازي به كسب اجازه از دولت صنعا ندارند. بنابراين دولت كنوني اين وضعيت را از نظام سابق به ارث برده و تاكنون نتوانسته است با آن مقابله كند. به ويژه اين كه دولت هنوز هم پايان دادن به خطر القاعده را در اولويت كاري خود قرار داده است.

الشرجبي تأكيد كرد: تعلل دولت در اين زمينه اشتباه است بلكه بايد به سرعت از طريق بازسازي ارتش و نيروهاي امنيتي به وضعيت داخلي سامان دهد.

وي گفت: اين نهادها به طور كامل در خدمت علي عبدالله صالح ديكتاتور سرنگون شده يمن، بوده اند و تا حد زيادي مسئول مشكلات امنيتي اخير هستند لذا بازسازي آنها باعث خواهد شد تا دولت نسبت به توافقنامه هاي امنيتي با بيگانگان بي نياز شود و بدين وسيله امريكا را از اينگونه اقدامات بازدارد.

شرجبي در باره سرنوشت انقلاب يمن در سايه تحولات كنوني خاطرنشان كرد: متأسفانه شاهد اهمال در زمينه تعامل با بقاياي رژيم سابق، هستيم و نهادهاي رژيم سابق همچنان به قوت خود باقي هستند كه اين امر ممكن است بر روند تغيير سياسي تأثير بگذارد.

وي گفت: به همين دليل همه نيروهاي فعال بايد با درايت و به سرعت در زمينه مقابله با بقاياي رژيم علي عبدالله صالح اقدام كنند. 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار