نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار






فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > استعفای وزیر کشور لیبی از ترس افراط گرایان بود
 


شماره خبر :١٥٢٦٧٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/09    ا   ٠٠:٢٩

دبيركل حزب وحدت و توسعه ليبي :
استعفای وزیر کشور لیبی از ترس افراط گرایان بود
مفتاح لملوم - دبيركل حزب وحدت و توسعه ليبي
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  استعفای وزیر کشور لیبی از ترس افراط گرایان بود

دبيركل حزب وحدت و توسعه ليبي گفت استعفاي وزير كشور ليبي به علت انتقادات شديد ازعملكرد نيروهاي امنيتي و متهم شدن آنان به كوتاهي در انجام وظايف خود در قبال تشديد اقدامات خشونت‌بار در ليبي در برهه اخير بوده است.

" مفتاح لملوم" روز شنبه درمصاحبه با شبكه خبري العالم گفت: انصراف فوزي عبدالعال وزير كشور ليبي از استعفاي خود هم بعد از آسوده شدن خاطر وي از جانب نخست وزير بود كه انتقادات اعصاي كنگره ملي كل را ناروا خواند.

لملوم با بیان اینکه تشديد اقدامات خشونت بار در ليبي در پي حمله عناصر تندرو به تخريب چندين مقربه تاريخي متعلق به اولياي صالحين در سه شهر ليبي، موجب نگراني اعضاي كنگره ملي ليبي شد و اين مساله باعث شد كه آنان گمان كنند كه اوضاع كشور بار ديگر ناامن شده است، تصريح كرد: اين رويدادها باعث شد كه كنگره ملي ليبي ، عبدالرحيم الكيب نخست وزير فعلي و اسامه الجولي وزير دفاع را در ارتباط با اقدام عناصر سلفي ليبيايي به تخريب مقبره ها در طرابلس پايتخت با استفاده از بمب و بلدوزر و هتك حرمت اين مقبره ها استيضاح كند.

گفتنی است يك روز قبل از آن، سلفي‌هاي شهر زليتن، مقبره شيخ عبدالسلام الأسمر را كه تاريخ آن به قرن نوزدهم باز مي‌گردد، تخريب كردند. در همان زمان، افراط گرايان كتابخانه و دانشگاهي به اسم شيخ الأسمر را به آتش كشيدند.

همچنين به گفته شاهدان، مقبره يكي ديگر از اولياء به نام شيخ أحمد الزروق از سوي عناصر سلفي تخريب شد. با توجه به اين حوادث، مطرح كردن اتهامات و انتقادات در چنين شرايطي، مساله اي كاملاً طبيعي بود.

لملوم در ادامه این گفت‌وگو اظهار داشت،  استعفاي وزير كشور ليبي موجب پيچيده تر شدن وضعيت امنيتي شد و بدين ترتيب مي‌توان گفت كه انصراف وي از استعفا به نفع وضعيت امنيتي بود.

وي در پایان با تاکید بر این موضوع که به نظر مي رسد كه عبدالعال نمي‌خواهد در ارتباط با تخريب مقبره‌هاي اوليا وارد نبرد با تندروها و عناصر مسلح شود، یادآور شد: وزير كشور ليبي مي داند كه تعداد اين افراد زياد است و آنان از نظر تجهيزات، مجهز هستند و از سوي برخي كشورها حمايت مي‌شوند و تعامل با آنان از راه امنيتي اوضاع را بحراني‌تر مي‌كند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار