نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > مرسی با سفر به ایران به آمریکا و اسرائیل پشت می‌کند
 


شماره خبر :١٥٢٦٤٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/09    ا   ٠٠:٠١

بر اساس تحلیل یک نویسنده عراقی
مرسی با سفر به ایران به آمریکا و اسرائیل پشت می‌کند
ستار السعد - نویسنده عراقی
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : مرسی با سفر به ایران به آمریکا و اسرائیل پشت می‌کند

یک نویسنده عراقی با نگارش مقاله‌ای به استقبال دولت و ملت ایران از حضور رئیس جمهور منتخب مصر در نشست نم اشاره کرد و نوشت که وی با این سفر به آمریکا و اسرائیل پشت می‌کند.

«ستار السعد» نویسنده عراقی در مقاله‌ای تحت عنوان «مرسی در تهران؛ خوش آمدی» که برای خبرگزاری فارس ارسال کرده، تاکید می‌کند که سفر رئیس جمهور منتخب مصر به ایران، به اذهان همه «نه‌»های جاودانه اسلامی علیه دیکته‌های آمریکایی و همپیمانان غربی آن را متبادر خواهد ساخت.

دولت و ملت ایران اکنون در انتظار ورود رئیس جمهور منتخب مصر هستند که با انتخاب میلیون‌ها مصری به این پست رسیده است و تا به امروز در چارچوب معیارها و ارزش‌های انقلاب میلیونی مصر فعالیت کرده است. انقلابی که به سرنگونی طاغوت منجر شد.

نویسنده در ادامه به این موضوع اشاره می‌کند که مرسی از گوش دادن به توصیه‌های آمریکایی و غربی مبنی بر تثبیت تحریم روابط با ایران گوش نداد و به این طرف‌ها ثابت کرد که منتخب مردم است و جایگزین به حق سرانی شده است که عمر خود را برای اجرای سیاست‌های آمریکایی و اسرائیلی هدر داده‌اند.

در این مقاله آمده است: ایران و بلکه تمام آزادگان جهان در انتظار سفر مرسی به تهران هستند تا یاد «نه‌» های اسلامی جاودانه علیه دیکته‌های آمریکایی و همپیمانان غربی آن، برای همه زنده شود.

نویسنده تاکید می‌کند که ایران امروز علی رغم تحریم‌های آمریکایی و غربی به بزرگترین پایتخت جهان که شاهد تحرکات سیاسی متعدد است، تبدیل شده است تا میزبان نشست سران عدم تعهد باشد و بار دیگر جبهه آمریکایی را که به ناکامی نشست عدم تعهد در تهران دل خوش کرده بود، شکست دهد.

سعد معتقد است که حضور سران دولت‌های عضو جنبش عدم تعهد در تهران سیلی محکمی برای طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی که به دنبال ترویج شایعاتی درباره فضای امنیتی حاکم بر این نشست بودند، به شمار می‌آید.

وی می‌نویسد که ناظران سیاسی سفر مرسی و «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل به تهران را مصداق اشکار موفقیت نشست «نم» می‌دانند. تهران با دنبال کردن سیاستی حکیمانه و با تکیه بر میانه‌روی سران جنبش عدم تعهد را متقاعد کرد که به توصیه‌های آمریکا و اسرائیل درباره این نشست پشت کنند و این جمله همیشگی ایران را که جهان دیگر نمی‌تواند هیمنه آمریکا را تحمل کند، بار دیگر ثابت کنند.

وی تاکید می‌کند: دیدار مرسی و آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران افق‌های جدیدی از همکاری دوجانبه میان دو کشور ایران و مصر را باز خواهد کرد.

در ادامه این مقاله به بازشدن سفارت‌های ایران و مصر و توسعه همکاری‌های دیپلماتیک میان دو کشور و تمایل دو ملت برای توسعه همکاری‌ها  اشاره می‌شود و گفته می شود که رهبران و مقامات ایرانی و در راس آنها رهبر انقلاب به ملت مصر به چشم احترام می‌نگرند و انقلاب آنها را مبارک می‌دانند. تا جایی که آیت‌الله خامنه‌ای خاطرات زیادی از دیدارهای خود با متفکران مصری طی دوران زندگی سیاسی و مبارزاتی‌اش دارد و حتی اقدام به ترجمه کتاب‌های «سید قطب» و معرفی این شخصیت به ایرانی‌ها کرده است.

اسعد در پایان مقاله‌اش می نویسد: ما به عنوان ناظران بین‌المللی می‌دانیم که قرار است به زودی این نداهای صادقانه را از تهران بشنویم که در آن به رئیس جمهور مصر خوش آمد گفته می‌شود. ور در خطاب به مرسی می‌نویسد: تهران امروز قبله انقلابیون است و صدای میلیون‌های طرفدار تو در میدان «التحریر» بازتاب صدای طرفداران خمینی کبیر است.مرسی به ایران، کشور دومت، خوش آمدی.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار