نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > دیدگاه 
اخبار > انقلاب های عربی توسط فقرا شعله ور شد
 


شماره خبر :١١٤٦١٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/03/02    ا   ١١:١٧

انقلاب های عربی توسط فقرا شعله ور شد
رفیق عبدالسلام - وزیر خارجه تونس
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : انقلاب های عربی توسط فقرا شعله ور شد

رفیق عبدالسلام با بیان اینکه انقلاب های عربی توسط فقرا شعله ور شد، گفت این انقلاب ها نشان داد که ثبات سیاسی اصلاً وجود نداشته بلکه منطقه با رکود سیاسی مواجه بوده و ملتها راهی جز قدرت سیاسی و بسیج عمومی نداشتند.

خبرگزاری فارس: انقلاب های عربی توسط فقرا شعله ور شد

به گزارش بیداری اسلامی، "رفیق عبدالسلام" وزیر خارجه تونس که در کنفرانس بین المللی دوحه درباره بهبود وضعیت آینده اقتصادی خاورمیانه سخنرانی می کرد، افزود: کسانی که انقلاب های عربی را رهبری کردند حامل شعارهای سیاسی و اقتصادی و توسعه ای به علاوه حقوق آزادی و مخالفت با فقدان مشارکت اقتصادی و نادیده گرفتن نقش مردم که منطقه، سالیان دراز از آنها رنج می برده  بودند.

 

وی گفت: کشورهای عربی از پایان جنگ جهانی دوم، ثبات سیاسی را جایگزین آزادی کرده بودند و می گفتند که منطقه خاورمیانه از ثبات سیاسی برخوردار است اما ظهور انقلاب های عربی عکس آن را ثابت کرد.

 

وزیر خارجه تونس تصریح کرد که انقلاب های عربی نشان داد که ثبات سیاسی اصلاً وجود نداشته است بلکه منطقه با رکود سیاسی مواجه بوده و ملتها راهی جز قدرت سیاسی و بسیج عمومی نداشتند.

 

عبدالسلام در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ما همچنان از رسانه های غربی می شنیدیم و می خواندیم که دموکراسی در منطقه عربی مستثنی می باشد و سرایت و اشاعه انقلاب ها در همه قاره های جهان امکان پذیر است جز در منطقه عربی ولی انقلاب ها در تونس و مصر و یمن ثابت کرد که اعراب در میان ملت های دیگر جهان در آینده نگری به انقلاب و تغییر و تحوّل  جایگاه کمتری ندارند.

 

وی افزود: منطقه عربی قادر است مکانیزم های دموکراسی را جذب کند و انقلاب در تونس مرحله مهمی از موفقیت از طریق مکانیزم توافق اجتماعی را گذراند و ثابت شد که منطقه عربی بلحاظ تجارب دموکراتیک تفاوتی با مناطق دیگر جهان ندارد.

 

به گفته عبدالسلام منطقه عربی تحت تأثیر بحران جهانی اقتصاد قرار گرفت و میزان مبادلات بازرگانی میان تونس و اروپا 80% می باشد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از پیام های انقلاب تونس و برخی از کشورهای عربی گزینه های توسعه ای بوده و انقلاب توسط فقرا شعله ور شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار