نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > تحلیل 
اخبار > تجدیدنظر آمریکا در حمایت علنی از جریان خاص!
 


شماره خبر :٢٥٠٢١٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/02/07    ا   ٠٧:٥٠

تجدیدنظر آمریکا در حمایت علنی از جریان خاص!
محافل آمریکایی در صدد بازنگری در سیاست خصمانه خود در منطقه و بررسی آثار و پیامدهای ناشی از سیاست های خرابکارانه در پیش گرفته شده در حاکم کردن جریانی خاص، هستند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  تجدیدنظر آمریکا در حمایت علنی از جریان خاص!

به گزارش بیداری اسلامی ،  هفته نامه فلسطینی المنار در گزارش کوتاهی به ناکامی آمریکا در سیاست های منطقه ای خود اشاره کرد و نوشت: منابع دیپلماتیک در واشنگتن معتقدند که آمریکا به اصطلاح درحال خارج کردن خارها از پیکره خود و تیمار درد ناشی از سیاست تروریست پرور خود در منطقه است.

منابع یاد شده افزودند همه مسئولانی که به تازگی به واشنگتن فراخوانده شدند، به استثنای مسئولان نظام اردوغان که مبتنی بر "اسلام سیاسی" است، هیچ ارتباطی با اخوان المسلمین ندارند، اگر چه به خواسته آمریکا، از این گروه حمایت کردند و به آن پناه دادند، آمریکا از ناتوانی اخوان المسلمین در رهبری عرب ها و حرکت رو به جلو، صدمه دیده است و علی رغم حمایت های فراوانی که این گروه از طرف های مختلف منطقه ای و بین المللی دریافت کرده است، نتوانسته است که به تثبیت گام های این گروه در منطقه کمک کند.

پیش از این نیز جان مک کین سناتور جمهوری خواه آمریکا در یادداشتی در یکی از روزنامه های آمریکایی تاکید کرده بود که اخوان المسلمین در مصر نتوانسته در حکومتداری راه به جایی برده و یک حکومت ورشکسته است و حمایت های آمریکا از مرسی و حکومت او نیز باعث نجات آن نخواهد شد.

نکته قابل توجه در مورد ناامیدی آمریکایی ها از جریان اخوان برای کنترل بر جهان اسلام باوجود هماهنگی های لازم، عدم همراهی مردم با آنها بوده است. در مصر مردم و مخالفان اختلافات شدیدی با اخوانی ها دارند و در ترکیه نیز حزب عدالت و توسعه نیز پس از 13 سال حضور در صحنه سیاسی دیگر آن محبوبیت گذشته را ندارد، کما اینکه اخوان سوریه نیز نتوانست مردم سوریه را به سمت خود جذب کند و حتی در بین مخالفان دولت سوریه نیز جایگاهی کسب کند؛ از سوی دیگر دستگیری و تعقیب طرفداران جریان اخوان در اردن، کویت، عربستان و امارات متحده عربی، واشنگتن را به این نتیجه رسانده که هنوز زمان استفاده از مهره اخوان نرسیده و این مهره را پیش از آنکه بتواند نقش اساسی ایفا کند، سوزانده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار