نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > تحلیل 
اخبار > پیام‌های مهم استقرار «موشک‌های اسکندر» روسیه در سوریه
 


شماره خبر :١٩٤٢٥٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/16    ا   ١٠:٢٩

الیاس ابراهیم - تحلیلگر مسایل راهبردی :
پیام‌های مهم استقرار «موشک‌های اسکندر» روسیه در سوریه
یک تحلیلگر مسایل راهبردی موشک های اسکندر روسیه را قوی‌تر از موشک های پاتریوت دانست و پیام های مهم اقدام روسیه در تحویل این موشک‌ها به سوریه را تشریح کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : پیام‌های مهم استقرار «موشک‌های اسکندر» روسیه در سوریه

به گزارش بیداری اسلامی، «الیاس ابراهیم» تحلیلگر مسایل راهبردی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دمشق گفت که مطالبی که در مورد تحویل دادن سامانه‌های دفاع موشکی اسکندر به سوریه مطرح شده، یک اقدام غافلگیر کننده با لحن شدید است که در مقابل  اقدام ائتلاف ناتو در انتشار موشک‌های پاتریوت در مرزهای سوریه و ترکیه صورت گرفته است.

 

 

وی در مورد علل این اقدام روسیه در دادن سامانه ها به سوریه گفت که از ناحیه راهبردی این موضوع نشان می‌دهد که در درگیریهای بین المللی در سوریه، روسیه همچنان این دیدگاه را دنبال می‌کند که سوریه جزو امنیت ملی این کشور و خط قرمز آن است و نمی‌توان از آن عبور کرد.

ابراهیم با اشاره به این اقدام غافلگیر کننده گفت که موشک‌های اسکندر ویژگی های متمایزی دارد و از جنبه نظامی از سامانه پاتریوت قوی‌تر است، این موضوع نشان می دهد که روسیه با تمام توان از سوریه دفاع می‌کند و آماده بالاترین سطوح مقابله در این میدان است.

این تحلیلگر مسایل راهبردی با اشاره به ویژگی های اسکندر نسبت به پاتریوت گفت که اسکندر سلاحی راهبردی با سامانه های زمین به زمین است و می‌توان از آن برای اهداف هوایی نیز استفاده کرد، البته در این صورت کلاهک‌های انفجاری با قدرت تخریب بالا بر آن نصب می‌شود و همچنین امکان تجهیز هواپیماها به این موشک نیز وجود دارد، به این ترتیب قدرت تاثیرگذاری و تخریبی آن بیشتر از پاتریوت است.

 

 

وی ادامه داد که موشک های پاتریوت در صورت درگیری از مقابله با موشک های اسکندر ناتوان است، این موضوع پیشتر خود را نشان داده است، چرا که پیشتر روسیه تهدید کرده بود که موشک های خود را در لهستان در مقابله با سپر موشکی آمریکا که عمدتا از موشک های پاتریوت است، مستقر خواهد کرد.

ابراهیم در مورد تحلیل جغرافیای سیاسی این اقدام گفت که تصمیم روسیه در رد اجرای هر تحریم منطقه هوایی بر بالای سوریه اساسا وجود دارد، این موضوع از طریق استفاده از حق وتو در شورای امنیت نیز خود را نشان داد.

خبرها حاکی از این بود که کشتی‌های روسی که امروز در بندر طرطوس پهلو گرفتند، سامانه‌ای از موشک های اسکندر را به طرف سوری تحویل داده‌اند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار