نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > کلید پیروزی انقلاب تونس مشارکت همه گروه‌های ملی است
 


شماره خبر :٢٣٢٩٠٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/12/14    ا   ٠٩:٠٨

یکی از رهبران حزب الوفاء تونس :
کلید پیروزی انقلاب تونس مشارکت همه گروه‌های ملی است
أزاد بادی - از رهبران حزب الوفاء تونس
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : کلید پیروزی انقلاب تونس مشارکت همه گروه‌های ملی است

یکی از رهبران حزب الوفاء تونس که در روند تشکیل دولت جدید تونس مشارکت دارد تاکید کرد کلید پیروزی انقلاب تونس مشارکت همه گروه‌های ملی است.

حزب وفاء تونس چند روز پیش آغاز رایزنی‌های خود با برخی از احزاب برای تشکیل دولت ائتلافی پس از اعلام استعفای دولت «حمادی الجبالی»‌ را اعلام کرد.

به گزارش بیداری اسلامی ، در همین راستا، خبرگزاری فارس با «أزاد بادی» از موسسان این حزب و از رهبران آن درباره تشکیل دولت جدید و برخی موضوعات دیگر مصاحبه کرد.

خبرنگار خبرگزاری فارس از این رهبر حزب الوفاء پرسید آیا «علی لعریض» وزیر کشور که هم اکنون مسئول پیشبرد امور کشور است فرد مناسبی برای دولت آتی است این در حالی است که انتقادهای گسترده‌ای از وی به دلیل وخیمتر شدن اوضاع امنیتی کشور انجام شده است.

وی در پاسخ به این سوال گفت: ما در حزب الوفاء معتقدیم که مرحله آتی، مرحله حساس و دقیقی بوده و نیازمند اداره جمعی و تلاش مشترک و ایجاد راه‌حل برای مشکلات موجود است. هر فرد هر اندازه که توانایی داشته باشد نمی‌تواند تمامی این مشکلات را حل کند و با وجود احترامی که برای وزیر کشور که هم اکنون مسئول پیشبرد امور دولت است، قائل هستیم اما معتقدیم که کار گروهی ضامن موفقیت این مرحله از مسیر انقلاب است.

در ادامه این مصاحبه خبرنگار خبرگزاری فارس درباره آخرین نتایج در زمینه تشکیل دولت ائتلافی که حزب الوفاء در تلاش برای تشکیل آن با بقیه همپیمانان است پرسید که وی گفت: ما در تلاش برای مشورت درباره برنامه‌های مشترک دولت ائتلافی آتی هستیم که این برنامه باید به دور از هرگونه سهم‌خواهی حزبی باشد و درباره شاخه‌های این برنامه در سند سیاسی برای تشکیل دولت ائتلافی توافق حاصل شد.

«أزاد بادی» در پاسخ به سوال که آیا این موضوع به معنای حصول پیشرفت در رایزنی‌ها بوده است که پاسخ داد: ما امیدواریم که با وجود تمامی مشکلات انقلاب تونس به پیروزی برسد و کلید این موضوع مشارکت تمامی نیروهای ملی و دور نگه‌داشتن مزدوران نظام گذشته است.

وی در پاسخ به این سوال که شرایط حزب الوفاء برای وارد شدن به ائتلاف دولت چیست، گفت: هنوز درباره وزارتخانه‌ها مذاکراتی انجام نشده است چون هنوز تلاش داریم درباره برنامه‌ها به توافق برسیم و پس از آن درباره وزارتخانه‌ها مذاکرات انجام خواهد شد.

خبرگزاری فارس از «أزاد بادی» پرسید «چند روز پیش دو عضو از حزب شما، اعلام کردند که از این حزب کناره‌گیری کرده‌اند آیا این به معنای آغاز چند دستگی در حزب شماست» که وی پاسخ داد حزب الوفاء به برنامه سیاسی خود که انقلاب را پشتیبان خود قرار داده، پایبند است و استعفای 3 نفر از اعضای این حزب پایبندی و اصرار ما برای تحقق اهداف انقلاب را بیشتر می‌کند.

خبرگزاری فارس از این عضو برجسته حزب الوفاء پرسید، گفته می‌شود که شما به کمیته حمایت از انقلاب تونس نزدیک هستید. این کمیته بارها مورد اتهام قرار گرفته که به خشونت روی آورده است، چگونه این موضوع را تحلیل می‌کنید، که وی پاسخ داد: ما امروز در حال تاسیس دولتی هستیم که در آن به موسسات و قانون و سازمان‌های حامی انقلاب احترام گذاشته می‌شود همچنین اقداماتی را برای پیگرد هر گروهی که بر خلاف قانون اقدام می‌کند اتخاذ شده است و کسانی که ما را به خشونت متهم میِ‌کنند بهتر است که به دادگستری شکایت کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار