نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > دلیل رضایت انقلابیون لیبی به دخالت نظامی ناتو برای سرنگونی قذافی
 


شماره خبر :١٦٨٣٩٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/21    ا   ١١:٤٧

دبیر کل جنبش ملی لیبی تشریح کرد :
دلیل رضایت انقلابیون لیبی به دخالت نظامی ناتو برای سرنگونی قذافی
مفتاح لملوم - دبیرکل جنبش ملی لیبی
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دلیل رضایت انقلابیون لیبی به دخالت نظامی ناتو برای سرنگونی قذافی

دبیرکل جنبش ملی لیبی نگرانی از وقوع قتل‌عام‌های گسترده در صفوف مردم را علت موافقت انقلابیون لیبی به دخالت نظامی ناتو برای تسریع در سرنگونی رژیم قذافی دانست.

«مفتاح لملوم» دبیرکل جنبش ملی لیبی در گفت‌وگو با بیداری اسلامی با اشاره به ورود نیروهای ناتو در انقلاب ملت لیبی برای سرنگونی رژیم قذافی، پذیرش این موضوع از سوی ملت لیبی را جهت جلوگیری از وقوع یک قتل عام از سوی نیروهای قذافی دانست و گفت:‌ در آن زمان ناتو شهر بنغازی را نجات داد و به انقلابیون شهر مصراته نیز کمک کرد تا بتوانند نیروهای قذافی را از داخل این شهر بیرون کنند.

 

نگرانی مردمی از وقوع قتل‌عام‌های گسترده

وی با اشاره به تسلحیات گسترده موجود در دست نیروهای قذافی به ویژه در ابتدای انقلاب این کشور گفت: هنگامی که نیروهای قذافی بمباران شهرها را آغاز کردند هیچ یک از مردم لیبی سلاحی در اختیار نداشتند و هر کسی که در آن مرحله سلاح حمل می‌کرد برای اولین بار بود که دست به سلاح می شد. در شهر خودمان یعنی مصراته زمانی که در مقابل نیروهای قذافی ایستادگی شد، سلاحی  غیر از چماق ، سنگ و میله‌های آهنی در اختیار شهروندان نبود و لذا مردم وادار به قبول دخالت ناتو شدند چون چاره‌ای برای رهایی از قذافی نداشتیم. از طرف دیگر نگران بودیم که نیروهای دولتی با تجهیزاتی که در اختیار داشتند، مردم را قتل عام کنند.

 

حرکت ملت‌های عرب بیداری اسلامی است

 

لملوم با تاکید بر اسلامی بودن بیداری ملت‌های عرب که به سرنگونی رژیم‌های مستبد و دیکتاتوری انجامید، آن را نور و روشنی و بازگشت روح به جسم ملت‌های مسلمان دانست، گفت: ملت لیبی مردمی مسلمان بوده و همواره در راستای اجرای تعالیم اسلامی گام برداشته‌اند و لذا گرچه برخی‌ها اسلام را مطابق میل و منافع خود تفسیر کرده‌اند ولی مردم لیبی هیچ گاه از اسلام روی گردان نبوده‌اند.

 

قذافی فرزند دردانه غرب

 

وی قذافی را فرزند دردانه غرب در طول 42 سال دیکتاتوری بر مردم لیبی توصیف کرد و افزود: از لحظات ابتدایی شعله ور شدن انقلاب در لیبی، چنانچه غربی‌ها  مطمئن می‌شدند که قذافی قادر به پایان دادن آن تحولات به نفع خود و پیروزی بر انقلابیون را داشت، یقین بدانید که غربی‌ها حتی یک لحظه  تردید به خود راه نمی‌دادند که  در کنار قذافی بایستند.

 

غربی‌ها بعد از گذشت یک ماه از انقلاب مردم لیبی وارد عمل شدند

لملوم افزود:‌ در حقیقت غربی‌ها  وارد عمل نشدند مگر بعد از گذشت یک ماه کامل از آغاز انقلاب. ملت لیبی در طول این مدت تنها بود و به تنهائی از خودش دفاع می‌کرد و در آن مرحله نه ناتو در مقابل قذافی بود و نه هیچ ائتلاف دیگری. ملت لیبی به تنهائی در مقابل وی ایستادگی می‌کرد. چه بسا غرب در آن  مرحله منتظر بود ببیند که آیا قذافی قادر به پایان بخشیدن انقلاب هست یا خیر ؟ و زمانی‌ که غربی‌ها احساس کردند  که قذافی قادر به شکست انقلابیون نیست و ممکن بود که قذافی کشتاری را مرتکب شود که دنیا قادر به تحمل  آن نباشد، وارد عمل شدند.

 

تندروی به نام اسلام محکوم است

 

لملوم  میانه‌روی را یکی از نشانه‌ای برجسته مردم مسلمان لیبی خواند و افزود: ما هیچ اعتقادی به تندروی در مذهب نداریم بلکه تندروی‌هایی که به نام اسلام و مذهب صورت می‌گیرد را تقبیح می‌کنیم. ما معتقدیم که خداوند یکی است و دین اسلام نیز یکی است. لذا هر اتفاقی که در لیبی رخ می‌دهد باید مطابق اسلام باشد و اموری که مخالف دیدگاه اسلام باشند در لیبی امکان‌ بروز ندارند زیرا این مردم مسلمان به دین خود پایبندند.

 

بازماندگان رژیم قذافی یکی از چالش‌های انقلاب

وی بقایای نظام قذافی را یکی از چالش‌های اساسی فراروی انقلاب اخیر خواند و افزود: بعضی‌ها به دنبال ایجاد هرج و مرج بوده تا اعلام کنند که انقلابیون توان اداره کشور را ندارند.

 

آزادی زندانیان خطرناک سابقه‌دار

 

لملوم با اشاره به ترور برخی مقامات انقلابیون گفت: رژیم قذافی برای نفوذ در انقلابیون برخی از زندانیان خطرناک سابقه‌دار را از زندان‌ها آزاد کرد تا کشور را به هرج و مرج بکشانند. لذا کسانی که عبدالفتاح یونس فرمانده نظامی شورای ملی انتقالی لیبی را به قتل رساندند، گروه‌هایی بودند که از زندان‌های قذافی آزاد شده بودند.

به عقیده من  عبدالفتاح یونس با توجه به در اختیار داشتن قدرت کافی و امکانات؛ شخصی  نبود که مزدور قذافی شود بلکه ملت لیبی و شهرش یعنی بنغازی را در آستانه کشتار عمومی یافته بود و لذا به انقلابیون پیوست. وی بعد از گذشت 5 ماه از پیوستنش به انقلاب عملکرد خوبی را از خود نشان داد.

 

 ملت لیبی خواهان محاکمه بازماندگان قذافی است

 

وی دیکتاتور سابق لیبی را فردی بیمار و ظالم خواند و گفت:  این مقوله  درست است که وی دیوانه بود و این نوعی بیماری است که ما از زمان‌ها قبل آن را گفته بودیم و فکر نمی کنم  انسانی وجود داشته باشد که بتواند مانند آنچه که قذافی در حق ملت خود انجام داد، دست به چنین جنایاتی بزند. حتی بدنام ترین  ظالمان زمانیکه به این مرحله از جنون برسند اینگونه که قذافی عمل می کرد؛ اقدام نمی‌کنند . بله وی دیوانه بود و ما نیز وی را یک دیوانه می دانستیم ولی در همان حال مسئولیت تمامی این جنایت‌ها  بر عهده وی، خانواده و همدستانش می دانیم. لذا برای سرنگونی وی به پا خاستیم. اکنون نیز ملت لیبی خواستار محاکمه نزدیکان قذافی است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار