نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > سفر مرسی به آمریکا به زیان محبوبیت مردمی اخوان‌المسلمین و شخص مرسی است
 


شماره خبر :١٦٠٨٢٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/01    ا   ١٥:٤٢

دبیرکل حزب سوسیالیست مصر در گفت‌وگو با فارس
سفر مرسی به آمریکا به زیان محبوبیت مردمی اخوان‌المسلمین و شخص مرسی است
دبیرکل حزب سوسیالیست مصر با اشاره به انتشار فیلم اهانت‌آمیز آمریکایی علیه پیامبر اکرم(ص) خواستار لغو سفر «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر به آمریکا شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : سفر مرسی به آمریکا به زیان محبوبیت مردمی اخوان‌المسلمین و شخص مرسی است

دبیرکل حزب سوسیالیست مصر با اشاره به انتشار فیلم اهانت‌آمیز آمریکایی علیه پیامبر اکرم(ص) خواستار لغو سفر «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر به آمریکا شد.

خبرگزاری فارس: سفر مرسی به آمریکا به زیان محبوبیت مردمی اخوان‌المسلمین و شخص مرسی است

 

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از «احمد بهاء الدین شعبان» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قاهره تاکید کرد که انتشار فیلم اهانت‌آمیز به رسول خدا اهانتی است که سکوت در قبال آن جایز نیست و راه‌های زیادی برای پاسخ به این اهانت وجود دارد.

وی درباره سفر «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر به آمریکا نیز که قرار است 23 ماه جاری انجام شود، اعلام کرد که این سفر خسارت‌های زیادی به محبوبیت مردمی مرسی و حزب آزادی و عدالت وارد خواهد آورد و بهتر است که این سفر به تعویق بیفتد زیرا زمان آن نامناسب است.

 

دبیرکل حزب سوسیالیست در بخش دیگری از اظهارات خود تأکید کرد مرسی درک کند شعارهایی که مردم به خاطر آن انقلاب کردند، تاکنون هیچ یک از جمله پاکسازی رژیم محقق نشده است، با وجود اینکه روسای آن برداشته شدند اما خود رژیم همچنان هست و قضیه عدالت اجتماعی نیز تاکنون محقق نشده و باید توجه داشت که نبودن عدالت اجتماعی یکی از علل وقوع انقلاب بود، اگر این وضعیت استمرار داشته باشد چه بسا انقلابی دیگر د‌ر آینده و حتی خطرناک‌تر و دشوارتر از انقلاب 25 ژانویه به وقوع بپیوندد.

 

****متن کامل این مصاحبه به شرح ذیل است****

فارس: نظر شما درباره واکنش‌های مربوط به انتشار فیلم اهانت‌آمیز به پیامبر اکرم(ص) چیست؟

شکی نیست که این فیلم کاملا به دور از ادب و اخلاق است و به احساسات همه مسلمانان و اعراب جهان اهانت کرده و شایسته آن است که این فیلم را محکوم و آن را رد کنیم زیرا احساسات صدها میلیون انسان در جهان را جریحه‌دار کرده و همه قوانین مربوط به احترام به ادیان و عدم جریحه‌دار کردن عقاید دیگران را زیرپا گذاشته است و این یک اقدام تحریک‌آمیز است.

فارس: به نظر شما واکنش‌ها به این فیلم در جهان اسلام چگونه بود و غرب از این واکنش‌ها چه بهره‌برداری کرد؟

بنده نسبت به این واکنش‌ها ملاحظاتی دارم زیرا این عکس‌العمل‌ها در مصر یا لیبی و یا دیگر کشورها تقریبا همان چیزی بود که دشمن به دنبال آن است و آنها از این قضیه بهره‌برداری کرده تا اسلام و مسلمانان را به عنوان عناصر تروریستی که هیچ گونه ترحم و عطوفتی ندارند، نشان دهند و با استفاده از قضیه کشته شدن سفیر آمریکا در لیبی طرح خود برای بدنام کردن اسلام را تقویت کنند بنابراین واکنش‌ها نباید به این شکل باشد بویژه اینکه دین ما به تسامح، صبر و بردباری و تسلط بر اعصاب در زمان خشم توصیه می‌کند.

فارس: به نظر شما اعتراض به این اهانت چگونه باید باشد؟

تمامی اشکال اعتراضات مسالمت‌آمیز که به دور از آتش‌زدن، درگیری، زخمی کردن و بازداشت باشد، مقبول است و من موافق آن هستم که پاسخ‌ها و واکنش‌ها به این قبیل اهانت‌ها واقع‌‌بینانه و از طریق پیگیری قضایی، اعتراض مسالمت‌آمیز و دیپلماتیک و رفتار معقولانه و مقبول باشد.

فارس: نظر شما درباره سفر مرسی به آمریکا چیست و آیا زمان این سفر مناسب است؟

مسلما این سفر در شرایط کاملا دشوار، هرج و مرج و مبهم است در حالی که این سفر آغاز دوره جدید روابط بین اخوان‌المسلمین و آمریکاست و  با توجه به حادثه اخیر در فضایی مبهم انجام خواهد شد و این حوادث اخیر[حمله به سفارت آمریکا در قاهره] در روابط بین اخوان‌المسلمین و آمریکا سایه خواهد انداخت.

به عقیده من این سفر مرسی باعث می‌شود به محبوبیت مردمی جماعت اخوان‌المسلمین و مرسی خسارت زیادی وارد شود و اگرچه این سفر از قبل تعیین شده بود اما نتایج حوادث اخیر بر آن تاثیرگذار خواهد بود و در سطح مردمی نتایج منفی خواهد داشت.

فارس: به نظر شما مرسی باید این سفر را به تاخیر بیاندازد؟

به تعویق انداختن چنین سفرهایی به این سادگی نیست اما امیدوارم که مرسی این کار را انجام دهد و اگر من جای مرسی بودم حتما این کار را انجام می‌دادم زیرا ضرر و زیان انجام این سفر در شرایط کنونی بیشتر از موفقیت‌های آن است.

فارس: به نظر شما این سفر چه نتایجی خواهد داشت؟

این سفر هرگز نتایج مثبت در برنخواهد داشت زیرا در آستانه انتخابات آمریکا است و این در حالی است که رقابت انتخاباتی سختی در آمریکا وجود دارد و رامنی و گروه وی از این فرصت برای اعمال فشار بر اوباما استفاده خواهند کرد و دولت وی نیز نمی‌تواند آزادانه اقدام کرده و وعده‌هایی برای کمک به نظام جدید مصر بدهد.

فارس: پیام شما به مرسی چیست؟

امیدوارم که دوره مرسی نیز استمرار دوره «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مبنی بر وابستگی به آمریکا و گرفتن قرض از موسسات مالی بین‌المللی که در طول دهه‌های گذشته ما و همه ملت‌های جهان را آزار  داده است، نباشد. امیدوارم مرسی عواملی را که منجر به انفجار ملت مصر و انقلاب شد، تکرار نکند و آرزو دارم که مرسی به خوبی درک کند که فساد حزب ملی و بی‌توجهی آن به وضعیت اجتماعی و تسلط آن بر همه نقاط قدرت کشور یکی از علل اصلی نابودی این رژیم بود.

من امیدوار هستم که مرسی درک کند شعارهایی که مردم به خاطر آن انقلاب کردند، تاکنون هیچ یک از جمله پاکسازی رژیم محقق نشده است با وجود اینکه روسای آن برداشته شدند اما خود رژیم همچنان هست و قضیه عدالت اجتماعی نیز تا کنون محقق نشده است و باید توجه داشت که نبودن عدالت اجتماعی یکی از علل وقوع انقلاب بود و اگر این وضعیت استمرار داشته باشد چه بسا انقلابی دیگر د‌ر آینده و حتی خطرناک‌تر و دشوارتر از انقلاب 25 ژانویه به وقوع بپیوندد.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار