نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > جنوب یمن حق خود را می‌خواهد نه عذرخواهی صوری صنعا
 


شماره خبر :١٥٩٠٥٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/27    ا   ٠٠:٥٠

یکی از رهبران جنوب یمن در گفت‌وگو با فارس
جنوب یمن حق خود را می‌خواهد نه عذرخواهی صوری صنعا
رئیس کمیته هماهنگی جنبش اعتراضی جنوب یمن تاکید کرد که مردم جنوب این کشور در پی احقاق حقوق چپاول شده خود هستند و به یک عذرخواهی صوری صنعاء نیازی ندارند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : جنوب یمن حق خود را می‌خواهد نه عذرخواهی صوری صنعا

رئیس کمیته هماهنگی جنبش اعتراضی جنوب یمن تاکید کرد که مردم جنوب این کشور در پی احقاق حقوق چپاول شده خود هستند و به یک عذرخواهی صوری صنعاء نیازی ندارند.

خبرگزاری فارس: جنوب یمن حق خود را می‌خواهد نه عذرخواهی صوری صنعا

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از فارس «صالح فدعق» رئیس کمیته مقدماتی و هماهنگی جنبش اعتراضی جنوب یمن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یمن، به بررسی جدیدترین تحولات این کشور پرداخت و تاکید کرد که جنوب یمن به هیچ وجه زیر بار قیمومیت خارجی نخواهد رفت و دیگر فریب دسیسه‌های اشغالگران را نخواهد خورد.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت جنوب یمن نقض شده است، گفت که جنوبی‌ها در پی احقاق حقوق خود مبنی بر برخورداری از استقلال و آزادی و استفاده از سرمایه‌های ملی خود هستند.

***مشروح این گفت‌وگو در پی می‌آید*** 

طرف‌های خارجی اداره کشور یمن را برعهده دارند

وی در خصوص اوضاع کلی یمن به خصوص مناطق جنوبی آن بیان کرد: درباره مسایل سیاسی معتقدم که در صنعاء سفیر آمریکا و برخی سفرای کشورهای حوزه خلیج (فارس) تحت نظارت «بن عمر» نماینده سازمان ملل، درگیر‌ی‌هایی را میان طرف‌های مختلف بر سر قدرت ایجاد کردند. درگیری بر سر نفوذ میان گروه‌ها و نه میان احزاب سیاسی.

حاکمیت جنوب یمن نقض شده است

فدعق افزود: اگر به 50 سال قبل از وقوع انقلاب 26 سپتامبر رجوع کنیم می‌بینیم که قدرت در دست مذهب زیدیه بود تا اینکه بعد از انقلاب هم به قبیله زیدیه که حاکم فعلی است، منتقل شود. معتقدم بعد از احتمال روی کار آمدن یک دولت مدنی سازمان یافته و سیستماتیک، جامعه جهانی به این مرحله رسید که حوثی‌ها نماینده مذهب زیدیه هستند که خواهان باز پس‌گیری جایگاه خود و به دست گرفتن قدرت هستند. اما در رابطه با مناطق جنوبی یمن که حاکمیت آن نقض شده، معتقدم که ملت جنوب در دستیابی به اهداف انقلاب آزادی‌بخش مردمی‌شان یعنی بازپس‌گیری و استقلال دولت جمهوری یمن که دموکراتیک و مردمی است، ناکام ماندند.

جنوب یمن به دنبال احقاق حقوق چپاول شده‌ است

وی در پاسخ به این سوال که هدف شما دقیقا چیست و آیا می‌توانید آن را محقق سازید، گفت: ملت جنوب اهدافش را در تاریخ 7/7/2007 مشخص کرد. اهداف ملت جنوب حق حاکمیت، بازپس‌گیری دولت، ترمیم وحدت مخدوش شده و جلوگیری از چپاول سرمایه‌های ملت جنوب، مهاجرت و نسل کشی مردم جنوب است.

استقلال جنوب یمن تصمیمی بی‌بازگشت است

رئیس کمیته مقدماتی و هماهنگی جنبش اعتراضی جنوب یمن در پاسخ به این سوال که آیا مسئله جدایی تصمیم نهایی این جنبش است، اظهار داشت: تصحیح می‌کنم. جنوب یمن در طول تاریخ به لحاظ سیاسی بخشی از یمن نبوده است از این رو می‌گوییم که تصمیم استقلال تصمیمی بی‌بازگشت است زیرا با خون شهدا و دردهای زندانیان آمیخته است. ما در مسیر تحقق اهدافمان گام برمی‌داریم و شهدا، مجروحان و زندانیان زیادی هم در این مسیر تقدیم کردیم.

ملت جنوب زیر بار قیمومیت خارجی نمی‌روند

وی درباره تصمیم دولت وفاق ملی یمن مبنی بر حل مسئله بخش جنوبی این کشور گفت: تنها کسانی که حق دارند در خصوص مسئله جنوب اظهار نظر کنند، ملت جنوب هستند از این رو آنها تنها کسانی هستند که راه حل این مسئله را در اختیار دارند و هرگز تحت توصیه‌های دولت‌های استعمارگر قرار نخواهند گرفت.

مردم جنوب پیش از عذرخواهی صنعا، خواستار استقلال کامل هستند

صالح فدعق درباره تصمیم عذرخواهی کمیته گفت‌وگوی ملی از مردم جنوب بیان کرد: عذرخواهی زود است. بعد از اینکه پایه‌های دولت را بنا نهادیم، به استقلال دست یافتیم و آنها خسارتی که درنتیجه اشغال سرزمین و غارت سرمایه‌های‌مان ایجاد شده، جبران کردند، آنگاه باید عذرخواهی انجام شود. اما الان خواهان عذرخواهی آنها نیستیم.

دشمنان بین‌المللی ایران به ما تهمت می‌زنند

وی در پاسخ به ادعای اتهام برخی جناح‌ها به جنبش اعتراضی جنوب مبنی بر دریافت حمایت‌های مالی از ایران تصریح کرد: معتقدم طرف‌های بین‌المللی با ایران دشمنی دارند و می‌خواهند مسئله ما را به برگه‌ای در بازی جنگ منافع تبدیل کنند. اما ما هرگز اجازه نخواهیم داد که برگه یا توپی در زمین‌های بازی بین‌المللی باشیم. هر دولتی که از ما حمایت می‌کند و هر کسی که در کنار ما است، می‌داند که ملت جنوب تحت رهبری «علی سالم البیض» رهبری سیاسی در خارج است و تحت این رهبری آمادگی دارد با کسانی که به دنبال بررسی منافع مشترک هستند، به عنوان طرف اصلی وارد گفت‌وگو شود. البته به گونه‌ای که به حاکمیت و اهداف انقلاب آزادی‌بخش یمن خللی وارد نشود.

اختلافات در جنبش اعتراضی جنوب سطحی است

وی درباره چگونگی ایجاد اتحاد در صفوف جنبش اعتراضی جنوب گفت: وقتی که اختلافات ریشه‌ای باشد حل و فصل آنها مشکل خواهد بود. بین اعضای جنبش اعتراضی جنوب اختلافات ریشه‌ای وجود ندارد بلکه اختلاف‌نظرهایی وجود دارد که می‌شود به آسانی و با یک گفت‌وگوی برادرانه آن را حل کرد.

اهداف برگزاری کنگره ملی در جنوب یمن

رئیس کمیته مقدماتی و هماهنگی جنبش اعتراضی جنوب یمن درباره هدف از برگزاری کنگره ملی در جنوب یمن گفت: پشت سر گذاشتن اختلافات، ایجاد وحدت میان تمامی گروه‌ها و ایجاد ائتلافی ملی بین آنها و تشکیل رهبری واحد از اهداف برگزاری این کنگره است.

هرج و مرج در جنوب یمن دسیسه صنعا است

وی در خصوص آنچه که ناامنی‌های بی‌سابقه در جنوب یمن خوانده شد، گفت: ناامنی نیست بلکه نوعی هرج و مرج امنیتی سازمان یافته از سوی اشغالگران یمن است.

استفاده از دین برای منافع سیاسی تاسف بار است

فدعق درباره تبلیغات رسانه‌ای برخی گروه‌های دینی علیه مردم جنوب بیان کرد: استفاده از دین برای منافع سیاسی و دنیوی بسیار تاسف بار است. تبلیغات رسانه‌ای این گروه‌ها کاملا مردود است و این کار آنها اولا بر ایمان ما به عنوان صاحبان حق می‌افزاید و دوما هر اندازه که میزان توطئه‌ها علیه ملت جنوب بیشتر باشد، یاری خداوند نیز نزدیک است.

وی ادامه داد: حقی که درخواستی را به دنبال داشته باشد، ضایع نمی‌شود و ما می‌خواهیم که حق را به صاحبانش برگردانیم. بر این اساس انقلاب‌ ملت‌های آزاد متوقف نمی‌شود و تا تحقق اهدافش ادامه می‌یابد. ملت‌ جنوب، ملتی انقلابی و خواهان آزادی است و تاکنون افراد زیادی را دراین راه فدا کرده است. ما تاکید می‌کنیم که حضور ما در این سرزمین ضامن آزادسازی و استقلال است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار