نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > تک تیراندازهای آمریکایی جوانان یمنی را هدف قرار می‌دهند/هشدار تظاهرات‌کنندگان به آمریکا
 


شماره خبر :١٥٧٥٩١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/24    ا   ١٠:٤٨

گفت‌وگوی فارس با «رضوان الحیمی» از سازمان‌دهندگان تظاهرات علیه سفارت آمریکا در صنعا
تک تیراندازهای آمریکایی جوانان یمنی را هدف قرار می‌دهند/هشدار تظاهرات‌کنندگان به آمریکا
«رضوان الحیمی»، از سازمان‌دهندگان تظاهرات روز گذشته یمن به آمریکا هشدار داد برای اینکه سفیر این کشور به سرنوشت سفیرش در لیبی دچار نشود ، هر چه سریعتر خاک صنعا را ترک کند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تک تیراندازهای آمریکایی جوانان یمنی را هدف قرار می‌دهند/هشدار تظاهرات‌کنندگان به آمریکا

«رضوان الحیمی»، از سازمان‌دهندگان تظاهرات روز گذشته یمن به آمریکا هشدار داد برای اینکه سفیر این کشور به سرنوشت سفیرش در لیبی دچار نشود ، هر چه سریعتر خاک صنعا را ترک کند.

خبرگزاری فارس: تک تیراندازهای آمریکایی جوانان یمنی را هدف قرار می‌دهند/هشدار تظاهرات‌کنندگان به آمریکا

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از فارس «رضوان الحیمی»، از سازمان‌دهندگان تظاهرات روز گذشته مردم یمن مقابل سفارت آمریکا در پایتخت این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در صنعا تاکید کرد که فیلم موهن آمریکایی تلاش می‌کند، هویت اسلام و مسلمانان را محو کند و ما امیدواریم این سرآغازی بر بازگشت مسلمانان به هویت واقعی‌اشان باشد.

وی تاکید کرد که هدف این فیلم تعمیق پدیده نفرت از اسلام و مسلمانان است و کسانی‌که در این تظاهرات‌ شرکت کردند، از تمام اقشار و طوایف جامعه یمن بودند.

 

وی از تیراندازی نیروهای آمریکایی به جوانان یمنی در تظاهرات دیروز و حمله به سفارت این کشور در صنعا خبر داد و گفت: تصاویر و فیلم‌های گرفته شده این گفته را ثابت می‌کند. 

 

الحیمی ضمن هشدار به آمریکا از این کشور خواست سفیر خود را پیش از اینکه به سرنوشت سفیرش در بنغازی دچار نشود، هر چه سریعتر از خاک یمن خارج کند.

 

                مشروح این گفت‌وگو در ذیل می آید:

فارس: در ابتدا و به عنوان یک مسلمان چه دیدی نسبت به این فیلم موهن دارید؟

رضوان الحیمی: این فیلم به نظر من تجاوز و تجاوزی آشکار و عیان به دین اسلام و به سخره گرفتن مسلمانان و اعتقادات اسلامی آنها و ادامه استکبار و استبداد آمریکا و اسرائیل و اقدامات دشمنانه آنها علیه اسلام و دست داشتن آنها در توسعه و گسترش پدیده نفرت و دشمنی با آیین اسلام است که همگی در این فیلم به خوبی قابل مشاهده است. آنها در این فیلم تلاش می‌کنند، ماهیت و هویت واقعی اسلام و جهان عربی را تحریف کرده و از بین ببرند و ما امیدواریم که این فیلم سرآغازی برای بازگشت مسلمانان به اسلام و هویت واقعی خود باشد که غرب تلاش می‌کند، آن را محو کرده و از بین ببرد و مانع بازگشت شکوه و عظمت اسلام باشد.

فارس: آمریکا مدعی شده که این تظاهرات‌های ساخته و پرداختخ القاعده و سلفی‌هاست، نظر شما در این باره چیست؟

رضوان الحیمی: اگر آمریکا واقعا اینگونه فکر و به امور جاری از موضع نگاه می‌کند، به نظر من در ارزیابی امور و تحلیل و بررسی آنها با شکست و ناکامی مواجه شده است. آمریکا باید دریابد که جوانان یمن و جهان عرب و اسلام همه یکی هستند و به خواست خدا وحدت جهان اسلام و عرب بار دیگر محقق خواهد شد و همه زیر پرچم اسلام قرار خواهد گرفت و واشنگتن بداند که ما دیگر اجازه نخواهیم داد که سفیر آمریکا در یمن باقی بماند و باید هرچه سریع‌تر این کشور را ترک کند،‌ پیش از آنکه به سرنوشتی چون سرنوشت سفیر آمریکا در بنغازی لیبی دچار شود.

فارس: سازنده این فیلم یک اسرائیلی مقیم آمریکاست، نظر شما درباره دخالت اسرائیل در این قضیه چیست؟

رضوان الحیمی: ما تفاوتی بین اعمال و اقدامات آمریکا و اسرائیل قائل نمی‌شویم و اعتقاد داریم این دو مکمل یکدیگر هستند و ما امروز پرچم اسرائیل و آمریکا را توامان آتش زدیم و در تظاهراتمان شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را سردادیم.

فارس: ممکن است، درباره حوادث اشغال سفارت آمریکا در صنعا برای ما توضیح دهید؟

رضوان الحیمی: آنچه امروز روی داد،‌ خروج جوانان یمنی از تمام گروه‌ها و طوایف بود. ما امروز به نام یمن و جوانان یمن و نه عنوان دیگری به خیابان‌ها ریختیم. ما به خیابان‌ها آمدیم تا این پیام را به جهانیان برسانیم که پیامبر گرامی اسلام خط قرمز ماست، همچنین خون یمنی‌ها و حاکمیت و استقلال آنها که توسط آمریکا، شیطان بزرگ زیر پا گذاشته می‌شود، خط قرمز ماست.

ما به خیابان‌ها آمدیم و تظاهرات‌ مسالمت‌آمیزی در برخی خیابان‌های پایتخت برگزار کردیم و به مرور زمان مردم به ما ملحق شدند، پس از آن به سمت سفارت آمریکا به راه افتادیم و وقتی به آنجا رسیدیم تحصن کرده و در اعتراض به این فیلم موهن شعار دادیم و پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را آتش زدیم، همانگونه که پیشتر در کمیته سازمان‌دهنده این تظاهرات درباره آن به توافق رسیده بودیم، اما هنگام اتش زدن پرچم‌های آمریکا و اسرائیل خون جوانان یمنی به جوش آمد و آنها به سمت سفارت به حرکت درآمدند که در انتها به تصرف سفارت منجر شد. نکته مهم اینجاست که وقتی جوانان یمنی سفارت را تصرف کردند، نیروهای امنیتی حضور داشتند، اما هیچ واکنشی از خود نشان ندادند،‌ اما به محض ورود جوانان به سفارت و از راه رسیدن نیروهای امنیتی کمکی و نیروهایی از تفنگداران دریایی آمریکا که با سه خودرو لند کروزر در محل حاضر شدند، همه چیز تغییر کرد. نیروهای آمریکایی بر پشت بام هتل شرایتون سنگر گرفته و تک تیراندازهای آنان جوانان یمنی را هدف گرفتند و تصاویر و فیلم‌های گرفته شده ثابت کننده این گفته است. 

فارس: آیا تظاهرات دیگری نیز در پیش است؟

رضوان الحیمی: بله، تظاهرات‌های بسیاری در راه است که یکی از آنها پس از نماز جمعه امروز از مساجد پایتخت به سمت سفارت آمریکا در صنعا برگزار خواهد شد و در آن خواستار اخراج سفیر آمریکا از یمن خواهیم شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار