نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > حمایت "مرسی" از فلسطین ناخشنودی آمریکا و اسرائیل را فراهم کرد
 


شماره خبر :١٥٤٢٦٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/14    ا   ٠٩:١٠

صباح زنگنه در گفت‌وگو با فارس
حمایت "مرسی" از فلسطین ناخشنودی آمریکا و اسرائیل را فراهم کرد
کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه سخنان "محمد مرسی" مبنی بر اینکه جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه فلسطین قلبش را به درد آورده است، را مایه ناخشنودی رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : حمایت

کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه سخنان "محمد مرسی" مبنی بر اینکه جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه فلسطین قلبش را به درد آورده است، را مایه ناخشنودی رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست.

خبرگزاری فارس: حمایت "مرسی" از فلسطین ناخشنودی آمریکا و اسرائیل را فراهم کرد

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس"صباح زنگنه" کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به مواضع حمایت آمیز محمد مرسی رئیس جمهور منتحب مصر از آرمان فلسطین در سخنرانی افتتاحیة اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که مرسی در اجلاس تهران به آنها پرداخت، ‌قضیه فلسطین است.

 

وی تاکید رئیس جمهور مصر بز لزوم بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین اصلی خودشان، تاکید کرد که در رژیم سابق، حسنی مبارک در راستای تامین امینت اسرائیل گام بر می‌داشته و عرصه را بر فلسطینیان تنگ می‌کرد.

زنگنه با اشاره به تغییر سیاست‌های مصر در قبال آرمان فلسطین،‌ افزود: مواضع رئیس جمهور مصر در اجلاس تهران در خصوص آرمان فلسطین متناسب با اراده ملت مصر صورت گرفته است.

وی مواضع سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد بویژه سخنان محمد مرسی درباره آرمان فلسطین را حائز اهمیت خواند و افزود: اینکه مواضع حمایتی مرسی از فلسطین در تهران و از تریبون اجلاس سران عدم تعهد بیان می‌شود، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

این کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه از استقبال گروه‌های مقاومت فلسطین و حزب الله لبنان از مواضع رئیس جمهور منتخب مصر از آرمان فلسطین سخن گفت و افزود: سخنان مرسی مبنی بر اینکه آنچه در فلسطین روی می‌دهد قلب ایشان را به درد آورده است، موجب ناخشنودی رژیم صهیونیستی و آمریکا می‌شود. زیرا این موضوع بیانگر احساسات واقعی ملت مصر در قبال قضیه فلسطین است.

وی با اشاره به مواضع مرسی در خصوص آرمان فلسطین  در تهران، به همنوایی و اشتراک دیدگاه در سیاست‌های تهران و قاهره در قبال آرمان فلسطین پرداخت.

از طرف دیگر "اسامه رشدی" رهبر سابق جماعت اسلامی مصر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به مواضع مرسی در سخنرانی افتتاحیه اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد بویژه دفاع از آزمان فلسطین در تهران گفت: سفر  مرسی به تهران پیامی مبنی بر تغییر سیاست‌های قاهره در دوران بعد از انقلاب 25 ژانویه به همه جهانیان ارسال کرد.

وی حمایت مرسی از قضیه فلسطین را پیام آشکار قاهرة و ریاست جمهوری مصر به آمریکا و همه حامیان رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد که مواضع رئیس جمهور منتخب مصر در خصوص فلسطین نشان می‌دهد که قاهره از تهران جدا نیست بلکه مشترکات زیادی در سیاست‌هایشان به چشم می‌خورد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار