نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > مخالفت حکومت اردن با اصلاحات، کشور را در آستانه بحران سیاسی قرار می‌دهد
 


شماره خبر :١٥٣١١٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/11    ا   ١٢:٣٤

دبیرکل حزب وحدت ملی دمکراتیک اردن در گفت‌وگو با فارس
مخالفت حکومت اردن با اصلاحات، کشور را در آستانه بحران سیاسی قرار می‌دهد
دبیرکل حزب وحدت ملی دمکراتیک اردن با اشاره به اینکه نظام حاکم چون سدی در برابر همه اصلاحات ایستادگی کرده است،‌ تاکید کرد که مخالفت حکومت با اصلاحات، کشور را وارد بحران سیاسی خواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : مخالفت حکومت اردن با اصلاحات، کشور را در آستانه بحران سیاسی قرار می‌دهد

دبیرکل حزب وحدت ملی دمکراتیک اردن با اشاره به اینکه نظام حاکم چون سدی در برابر همه اصلاحات ایستادگی کرده است،‌ تاکید کرد که مخالفت حکومت با اصلاحات، کشور را وارد بحران سیاسی خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: مخالفت حکومت اردن با اصلاحات، کشور را در آستانه بحران سیاسی قرار می‌دهد

به گزارشبیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس «سعید ذیاب»، دبیرکل حزب وحدت ملی دمکراتیک اردن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در امان تاکید کرد که اصرار و پافشاری معارضان اردنی برای برگزاری انتخابات آزاد همچنان پابرجاست، حتی اگر در این ارتباط با بی‌توجهی و بی‌اعتنایی نظام حاکم مواجه شویم، اما چنین تعاملی از حکومت بی‌تردید کشور و نیروهای سیاسی را در برابر بحران سیاسی واقعی قرار خواهد داد.

وی تاکید کرد که ممانعت نظام در انجام اصلاحات موجب شد تا مردم به این باور برسند که باید با فساد به مبارزه برخیزند و به تدریج ملاحظه می‌کنیم که سطح شعارها و خواسته‌ها و مطالبات مردم از نظام در حال افزایش است.

              آنچه در زیر می‌آید، مشروح این گفت‌وگوست:

فارس: به نظر شما خواسته‌ها و مطالبات معارضان اردنی هم اکنون در چه سطح و اندازه‌ای است؟

ذیاب: خواسته‌ها و مطالبات مردمی هیچ تغییری نکرده است اما آنچه هم اکنون روی داده این است که دولت قانون انتخابات مورد نظر خود را تصویب کرده و بر انجام انتخابات برپایه و اساس این قانون تاکید می‌کند و این بدین معناست که دولت در هرگونه اصلاحات را به روی معارضان بسته است که این امر نظام و نیروهای سیاسی را در برابر یک بحران سیاسی واقعی قرار می‌دهد، به ویژه آنکه مردم سوریه انتخابات آینده پارلمانی را تحریم خواهند کرد و این تحریم به معنای وارد آمدن ضربه به مشروعیت پارلمان آینده است که ناخودآگاه بر حضور مردم در اعتراض‌های مردمی و ریختن به خیابان‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

فارس: نظام چه اقداماتی را در راستای مبارزه با فساد و محاکمه مفسدین و همچنین دادن آزادی‌های بیشتر انجام داده است؟

ذیاب: همانگونه که گفتم ممانعت حکومت از مبارزه با فساد و عدم اتخاذ هرگونه اقدام در این ارتباط مردم اردن را به این باور رساند که حکومت خواهان اتخاذ اقدامات اصلاح‌طلبانه در کشور نیست و براین اساس آنها اعتقاد دارند که حکومت به صورت مستقیم و غیرمستقیم در بحران کشور دست دارد، با این حال هیچ راهی مقابل دولت جز انجام اصلاحات باقی نمانده و مد نظر ما از اصلاحات انجام اصلاحات در تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، حقوقی و قانونی است.

فارس: آیا معارضان اردنی تلاش خواهند کرد که سطح مطالبات و خواسته‌های خود را در صورت پافشاری حکومت در حفظ موضع خود بالا ببرند؟

ذیاب: هم اکنون سخن گفتن در این ارتباط اندکی سخت است، با این حال هنگامی‌که مردم خود را مقابل در‌های بسته ببینند و راهی برای پیشرفت و تحقق خواسته‌هایشان نداشته باشند، راهی جز مبارزه ندارند و در عمل نیز ما این اواخر مشاهده کردیم که سطح شعارهای معارضان به تدریج در حال بالا رفتن و افزایش است.

فارس: چه اقداماتی برای افزایش و تشدید تحرکات مردمی اتخاذ شده است؟

ذیاب: تاکنون آنچه مورد توجه بوده و بر روی آن تمرکز صورت گرفته کار بر روی تحریم انتخابات بوده است، چون این موضوع هم اکنون مهمترین موضوع مطرح در عرصه سیاسی و اجتماعی اردن است، همچنین در این ارتباط باید به بحران سوریه نیز اشاره کنم که به دلیل نزدیکی جغرافیایی دو کشور بر اردن نیز تاثیر گذاشته و موجبات نگرانی‌هایی در بین مردم شده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار