نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > آمریکا با اشغال یمن در آن زمین‌گیر می‌شود
 


شماره خبر :١٥٢٧٢٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/09    ا   ٠٠:٠٦

یکی از رهبران حوثی در گفت‌وگو با فارس
آمریکا با اشغال یمن در آن زمین‌گیر می‌شود
یکی از رهبران حوثی یمن با اشاره به احتمال تشدید حملات تروریستی در این کشور مشابه عراق و سوریه، گفت که این امر بهانه آمریکا برای اشغال یمن را تقویت خواهد کرد اما این اشغال برای واشنگتن دردسر ساز خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : آمریکا با اشغال یمن در آن زمین‌گیر می‌شود

یکی از رهبران حوثی یمن با اشاره به احتمال تشدید حملات تروریستی در این کشور مشابه عراق و سوریه، گفت که این امر بهانه آمریکا برای اشغال یمن را تقویت خواهد کرد اما این اشغال برای واشنگتن دردسر ساز خواهد شد.

خبرگزاری فارس: آمریکا با اشغال یمن در آن زمین‌گیر می‌شود

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبر گزاری فارس دکتر «احمد الشامی» عضو دفتر سیاسی «انصار الله» وابسته به جنبش الحوثی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یمن به بررسی جدیدترین تحولات این کشور و ارزیابی عملکرد دولت جدید در این کشور پرداخت.

وی ریاست‌جمهوری جدید در یمن را دنباله رژیم صالح دانست و تمامی تغییرات جزئی ایجاد شده در کشور را صوری خواند و گفت که همین تغییرات سطحی نیز تحت فشارهای خارجی صورت گرفته است اما ملت یمن بیدار شده است و اجازه نخواهد داد که کسی انقلاب این کشور را دور بزند.

شامی تاکید کرد که حوثی‌ها در کنار جوانان انقلابی مستقل یمن ایستاده‌اند و به انقلاب تا تحقق تمامی اهداف آن ایمان دارند و به این امر پایبند خواهند ماند.

این عضو جنبش الحوثی تصریح کرد که ملت یمن زیر بار قیمومیت خارجی و به ویژه قیمومیت سعودی و آمریکایی نخواهد رفت و طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس که در صرفا نوعی سازش سیاسی میان دو حزب در یمن نیز به جایی نرسیده است و صرفا زمینه را برای طولانی تر شدن عمر رژیم سابق فراهم کرده است.

****مشروح این گفت‌وگو در پی می‌آید****

فارس: اوضاع جاری در یمن را چگونه ارزیابی می کنید؟

بوی خوشی از این اوضاع نمی شنوم. اوضاع در یمن به هم ریخته است؛ ناامنی و بی ثباتی پیاپی، مشکلات اقتصادی، افزایش هر روزه دخالتهای آمریکایی و سعودی، باقی ماندن رژیم سابق و نشانه‌های آن در دولت جدید و نحوه برخورد آن با قضایا و مسائل ملی به استثنای تغییرات صوری به وجود آمده و تغییر برخی نقش‌ها همگی بیانگر عدم ایجاد تغییر بنیادین در یمن است و این به هیچ وجه خوب نیست.

در چنین شرایطی ما گزینه و راهکاری جز تداوم انقلاب نمی‌بینیم. انقلابی که دامنه آن در حال افزایش است و در مسیری درست به دور از سارقان این انقلاب قرار دارد.

فارس: درحال نزدیک شدن به زمان گفت وگوی ملی هستیم آیا در سایه مشکلات موجود، این گفت وگو موفقیت آمیز خواهد بود؟

فضای موجود در یمن به موفقیت این گفت‌وگو بشارت نمی دهد بلکه حتی رژیم جدید و سابق با اقداماتی که می‌کنند و نیز برخی نیروهای خارجی از جمله؛ آمریکا و عربستان موجب ناکامی این گفت‌وگو خواهند شد. آنها به گفت‌وگو به چشم ابزاری برای دور زدن انقلاب مبارک ملت یمن نگاه می‌کنند.

فارس: دستاورد اجرای طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس و سازوکار اجرای این طرح را چگونه ارزیابی می کنید؟

دستاوردهای آن مصیبت بار بوده و موجب افزایش میزان قیمومیت خارجی بر یمن و دور کردن نیروهای آزاد ملی از عرصه اداره کشور شده است. این طرح قدرت را میان دو ائتلاف حزبی رژیم سابق تقسیم کرده و در واقع توطئه‌ای علیه انقلابیون به شمار می‌آید و این توطئه‌ها هر روز افزایش می‌یابد.

فارس: برخی می‌گویند حوثی‌ها صلاح یمن را نمی‌خواهند از سوی برخی طرفهای خارجی حمایت می‌شوند. شما چه پاسخی به این افراد می دهید؟

انصار الله در عرصه عمل ثابت کرده‌اند‌ که صاحبان طرح نهضتی و اصلاحاتی هستند و این امر بر کسی پوشیده نیست. هرکس که مناطق حضور حوثی‌ها را بازدید کند متوجه خواهد شد که ما از حاکمیت و ثبات یمن حمایت و دفاع کرده‌ایم و هنوز تنها نیرویی هستیم که از طرف خود حرف می زنیم و ابراز وجود می‌کنیم و انقلاب یمن را در کنار سایر برادران انقلابی مستقل بدون ایجاد هیچ شک و شبهه‌ای ادامه دهیم و نبض انقلاب از ماست.

حوثی ها نیرویی هستند که ثابت کرده‌اند دارای محبوبیت مردمی هستند و به فضل الهی همین امر منبع اصلی حمایت این نیرو است.

فارس: دیدگاه شما درباره دولت مدنی که باید در یمن تشکیل شود چیست؟

آنچه که یمنی‌ها می‌خواهند دولتی است که برای آنها امنیت، ثبات، عدالت، برابری در حقوق و قانون مداری بیاورد. مردم یمن کشوری بدون قیمومیت آمریکایی، سعودی یا هر طرف خارجی دیگر می خواهند. دولتی که در خدمت تمامی طیف های مذهبی و سیاسی یمن بدون هیچ گونه تبعیضی باشد، دولتی که مخالف هرگونه اقدام تروریستی باشد، دولتی که از منابع و سرمایه های ملی یمن دفاع کند.

فارس: عملکرد دولت کنونی را چگونه می بینید؟

عملکرد این دولت مشابه دولت «علی عبدالله صالح» دیکتاتور سابق یمن است و در واقع این دولت همان دولت سابق است و همان سیاست را در اداره کشور دنبال می‌کند و کشور را هر روز به سوی بدتر شدن پیش می‌برد.

فارس: دستورات هادی را چگونه می‌بینید؟

این تصمیم ها در واقع و در درجه نخست در زیر سایه فشارهای خارجی آمریکایی و سعودی گرفته شده است.

فارس: حقیقت ماجرای درگیری میان حوثی‌ها و حزب اصلاح در «حجه» و «شهاره» آنچنان که رسانه ها اعلام کرده‌اند، چیست؟

هیچ درگیری و رویارویی در میان نبوده است و تنها تجاوزاتی از سوی شبه نظامیان حزب الاصلاح علیه شهروندانی که همسو با انصارالله هستند صورت گرفته و این امر به هیچ وجه عجیب نیست. زیرا حزب اصلاح در مرحله کنونی، مجری اصلی توطئه‌ها و سیاست‌های آمریکا در یمن است.

به عبارت دیگر و بهتر، این حزب چکمه آمریکا برای له کردن عزت ملت یمن است اما موفق نخواهد شد زیرا ملت یمن از خواب بیدار شده و پاسخ دندان شکنی به آن خواهد داد.

فارس: برخی می گویند که طرف های خارجی تلاش دارند تا حملات تروریستی و انفجاری مشابه عراق و سوریه را به یمن نیز بکشانند. نظر شما در این باره چیست؟

ما این امر را بعید نمی‌دانیم زیرا بهانه‌ها و توجیه‌هایی برای انجام چنین حملاتی در یمن تراشیده شده است و این یک سیاست استعماری است که با اصطلاح نام آشنای تروریسم در خدمت طرح های استعماری آمریکا قرار است.

آمریکا یمن را در چارچوب اولویت‌های نظامی خود قرار داده و به اشغال یمن می اندیشد اما باید این را بگویم که آمریکا نمی‌داند که اشغال یمن در سایه وجود انصار الله که صاحب اصلی طرح مبارزه با استعمار و مستکبران در یمن است، به هیچ وجه به نفع آن نخواهد بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار