نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > اجلاس نم در ایران موفقیت چشمگیری خواهد داشت/حضور مرسی در تهران برای مصر بسیار مهم است
 


شماره خبر :١٥١٣٦٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/05    ا   ٠٠:٠٢

سفیر مصر در سازمان ملل در گفت‌وگو با فارس
اجلاس نم در ایران موفقیت چشمگیری خواهد داشت/حضور مرسی در تهران برای مصر بسیار مهم است
نماینده دائم مصر در سازمان ملل تاکید کرد برگزاری نشست عدم تعهد در تهران موفقیت چشمگیری خواهد داشت و حضور محمد مرسی رئیس جمهور مصر به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش عدم تعهد در تهران برای مصر بسیار مهم است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اجلاس نم در ایران موفقیت چشمگیری خواهد داشت/حضور مرسی در تهران برای مصر بسیار مهم است

نماینده دائم مصر در سازمان ملل تاکید کرد برگزاری نشست عدم تعهد در تهران موفقیت چشمگیری خواهد داشت و حضور محمد مرسی رئیس جمهور مصر به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش عدم تعهد در تهران برای مصر بسیار مهم است.

خبرگزاری فارس: اجلاس نم در ایران موفقیت چشمگیری خواهد داشت/حضور مرسی در تهران برای مصر بسیار مهم است

به گزارش بیداری اسلامی «معتز خلیل» نماینده دائم مصر در سازمان ملل در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس درباره برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران گفت: این اجلاس بسیار مهم است چرا که بیش از 120 کشور در آن حضور می‌یابند. این اجلاس بزرگترین گردهمایی کشورهای در حال توسعه است. جنبش عدم تعهد به دنبال تحقق منافع کشورها و ملت‌های در حال توسعه است و اینکه کشورها با هم تعامل مستمر و یکسانی برای پیشرفت کشورهای عضو داشته باشند.

سفیر مصر در سازمان ملل درباره برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران گفت: برگزاری نشست عدم تعهد در تهران موفقیت چشمگیری خواهد داشت و حضور محمد مرسی رئیس جمهور مصر به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش عدم تعهد در تهران برای مصر بسیار مهم است.

وی افزود: این نشست از این حیث مهم است که مرسی ریاست دوره‌ای عدم تعهد را به برادر خویش دکتر محمود احمدی نژاد می‌سپارد و ما به عنوان کشور مصر با تمامی اعضای این جنبش همکاری خواهیم داشت.

معتز خلیل در ادامه گفت: مصر نهایت همکاری را خواهد داشت تا این کشور به نحو احسنت در پیشبرد اهداف این جنبش قدم بردارد و در تمامی ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این همکاری وجود خواهد داشت.

نماینده دائم مصر در سازمان ملل درباره همکاری ایران و مصر درباره برگزاری این اجلاس تاکید کرد که دو کشور ایران و مصر در اداره جنبش عدم تعهد نقش بسیار مهمی را ایفا خواهند کرد چرا که مدیریت جنبش توسط یک تروئیکا (ریاست سه گانه) صورت می‌گیرد و دفتر هماهنگی آن در نیویورک قرار دارد.

معتز خلیل در پایان گفت: مصر تمامی تجربیات خود را برای مدیریت جنبش عدم تعهد در اختیار ایران قرار خواهد داد.

مراسم افتتاحیه نشست کارشناسان شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد صبح یکشنبه با حضور و سخنرانی علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود. این نشست به مدت دو روز در این محل برپاست.

نشست وزرای خارجه روزهای هفتم و هشتم و نشست سران نیز روزهای نهم و دهم با حضور نمایندگان 120 کشور عضو در تهران برگزار می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین نشست سران ریاست جنبش را برای سه سال عهده‌دار می‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار