نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > ماموريت القاعده در يمن، ناكامی انقلاب
 


شماره خبر :١٥٠٧٥١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/01    ا   ٠٩:٤٠

ماموريت القاعده در يمن، ناكامی انقلاب
فعال سياسي يمني تاكيد كرد كه القاعده براي ناكام كردن انقلاب، در اين كشور به كار گرفته شده و هركس از اين تشكليلات حمايت كند با آن مرتبط بوده و هدفش مسلط كردن بيگانگان بركشور است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  ماموريت القاعده در يمن، ناكامی انقلاب

 

فعال سياسي يمني تاكيد كرد كه القاعده براي ناكام كردن انقلاب، در اين كشور به كار گرفته شده و هركس از اين تشكليلات حمايت كند با آن مرتبط بوده و هدفش مسلط كردن بيگانگان بركشور است.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از شبکه العالم عبدالله قاسم الشرعبي روز چهارشنبه در گفت وگو با شبكه العالم تصريح كرد: القاعده در زمان رژيم سابق به عنوان عامل تهديد براي جامعه بين المللي در يمن حضور داشت اما امروز اين تشكليلات براي عقيم كردن جريان هاي انقلابي، درهم پيچيدن آن و نيز برهم زدن امنيت در يمن تلاش مي كند و هدفش بي نتيجه گذاشتن زحمات جوانان اين كشور براي به ثمر رساندن اهداف انقلاب است.

وي در ادامه گفت: عناصر وابسته به القاعده اگرچه يمني هستند اما تنها كساني هستند كه از دخالت خارجي بهره مي برند. اين افراد به دليل فساد اخلاقي به فكر حمايت هاي مالي بيگانگان و دستيابي به قدرت و ثروت بيشتر از طريق غارت سرمايه هاي كشور هستند و در اين راه از ويران كردن وطن خود پروايي ندارند.

الشرعبي خطاب به كساني كه طرفدار دخالت هاي خارجي در يمن هستند، گفت: آنان خواهان تسلط خارجي و تحت قيموميت قرار گرفتن يمن هستند به طوري كه درحال حاضر ما شاهد دخالت هاي نظامي امريكا و ديكته سياست هاي واشنگتن بر يمن و پيامدهاي ناشي از آن هستيم.

وي درباره انفجارهاي اخيري كه در يمن رخ داده است، خاطرنشان كرد: عاملان اين انفجارها كساني هستند كه از سقوط اقتصادي يمن سود مي برند.

الشرعبي افزود: درحال حاضر ارتش از تاسيسات زيربنايي كشور مراقبت مي كند اما متاسفانه به جاي اين كه به وطن و ارتش ملي احترام گذاشته شود، افراد بخصوصي مورد توجه قرار گرفته اند. براي مثال تيپ يكم زرهي از علي محسن الاحمر طرفداري مي كند اما مركز امنيت ملي تابع محمد عبدالله صالح است.

وي گفت: در شرايط فعلي هر گروه نظامي و امنيتي در يمن داعيه هواخواهي از فرد خاصي را دارد. از اين رو در كشوري كه امنيت نيست اقتصاد متزلزل خواهد شد و تمام نشانه ها گوياي آن است كه دستهايي براي ضربه زدن به اقتصاد در كار است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار