نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > «صالح» احتیاجی به کودتا ندارد چراکه الان نیز بر مسند قدرت است/حضور القاعده در یمن به سود عربستان و آمریکاست
 


شماره خبر :١٥٠٤٩٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/30    ا   ١٢:٥٩

سخنگوی رسمی نیروهای انقلابی یمن در گفت‌وگو با فارس/اجمالی
«صالح» احتیاجی به کودتا ندارد چراکه الان نیز بر مسند قدرت است/حضور القاعده در یمن به سود عربستان و آمریکاست
فعال رسانه‌ای یمن در خصوص احتمال به قدرت رسیدن مجدد علی عبدالله صالح به صورت کودتا در آینده گفت: صالح احتیاجی به انقلاب یا کودتا ندارد چرا که در حال حاضر بوسیله فرزند و حزبش در قدرت است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : «صالح» احتیاجی به کودتا ندارد چراکه الان نیز بر مسند قدرت است/حضور القاعده در یمن به سود عربستان و آمریکاست

 فعال رسانه‌ای یمن در خصوص احتمال به قدرت رسیدن مجدد علی عبدالله صالح به صورت کودتا در آینده گفت: صالح احتیاجی به انقلاب یا کودتا ندارد چرا که در حال حاضر بوسیله فرزند و حزبش در قدرت است.

خبرگزاری فارس: «صالح» احتیاجی به کودتا ندارد چراکه الان نیز بر مسند قدرت است/حضور القاعده در یمن به سود عربستان و آمریکاست

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، «علی البخیتی» نویسنده و فعال رسانه‌ای یمن و همچنین سخنگوی رسمی نیروهای انقلابی این کشور است که به ایران سفر کرد و ویزای خود را در فیسبوک به نمایش گذاشت تا فضای وحشت سفر به ایران را بشکند.

او هر روز یک مقاله در مورد ایران می‌نویسد تا فضای واقعی ایران را به مردم یمن منتقل کند چرا که آنها تمایل به رابطه با ایران دارند اما از روی ترس نمی‌توانند چنین اقدامی کنند.

بخشی از مصاحبه فارس با این فعال رسانه‌ای از نظر خوانندگان می‌گذرد.

وی در خصوص تحولات پس از انقلاب در یمن گفت: در واقع آنچه اتفاق افتاد این بود که تحت عنوان بسته‌ پیشنهادی کشورهای خلیج فارس یک تحول سوری رخ داد و حاکمان این کشورها بخصوص سعودی‌ سعی کردند چهره‌های جدید را جایگزین چهره‌های قدیمی کنند که طرفدار و مزدور آمریکا و عربستان باشند.

سخنگوی رسمی نیروهای انقلابی یمن در بخش دیگری از سخنان خود در مورد درگیری‌های اخیر رخ داده در یمن اظهار داشت: دولت جدید واقعی اصلاً وجود ندارد و تنها یک دولت توافقی بین نیروهای اپوزیسیون نظام سابق و رژیم سابق است. آنچه اتفاق ‌افتاده درگیری‌ داخلی بین آنهاست.

البخیتی در خصوص احتمال به قدرت رسیدن مجدد صالح یا اعوان وی به صورت کودتا در آینده نیز اظهار داشت:‌ معتقدم که صالح احتیاجی به انقلاب یا کودتا برای بازگشت به قدرت ندارد چرا که در حال حاضر خود وی در قدرت است، آن هم به وسیله فرزند و حزبش که مراکز قدرت را در دست دارند.

وی در مورد حضور القاعده و فعالیت‌های آن در یمن گفت: القاعده برای آمریکا یک بهانه برای دخالت نظامی در یمن و حضور نیروهای پیاده یا هواپیماهای بدون سرنشین این کشور است.

این فعال رسانه‌ای حضور القاعده در یمن را برای عربستان نیز دارای فایده خوانده و افزود:‌ القاعده برای عربستان نیز این فایده‌ را دارد که عناصر القاعده ساکن در عربستان به سمت یمن سرازیر می‌شوند و درگیری آنها در سرزمین یمن است و عربستان را از شر این عناصر در امان نگه می‌دارد.

البخیتی در مورد اتهام مقامات یمن علیه ایران در مورد دخالت در امور داخلی این کشور گفت: آنچه از سوی رئیس جمهور یمن مبنی بر دخالت ایران در این کشور اعلام شد، در واقع یک نوع اظهار تبعیت از عربستان بود و «منصور هادی» می‌خواهد بگوید نقش صالح در مورد ایران را من نیز ایفا می‌کنم.

وی هدف آمریکا از حضور نظامی در یمن را تسلط بر تنگه باب المندب دانست و یادآور شد: آمریکا می‌خواهد از تسلط بر این منطقه در درگیری احتمالی نظامی با ایران استفاده کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار