نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > آمریکا و آل‌سعود حاکمان یمن هستند/ مردم یمن آماده برگزاری روز قدس
 


شماره خبر :١٤٩٩٧٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/27    ا   ١٢:٥٤

نایف القانص در گفتگو با مهر
آمریکا و آل‌سعود حاکمان یمن هستند/ مردم یمن آماده برگزاری روز قدس
عضو شورای ملی جریانهای انقلابی یمن و از رهبران حزب لقاء المشترک در گفتگو با خبرگزاری مهر، وضعیت کنونی یمن را ناامید کننده دانست و تاکید کرد: رئیس جمهور فعلی ضعیف است و کشور تحت اوامر سفیر آمریکا و آل سعود اداره می شود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : آمریکا و آل‌سعود حاکمان یمن هستند/ مردم یمن آماده برگزاری روز قدس

عضو شورای ملی جریانهای انقلابی یمن و از رهبران حزب لقاء المشترک در گفتگو با خبرگزاری مهر، وضعیت کنونی یمن را ناامید کننده دانست و تاکید کرد: رئیس جمهور فعلی ضعیف است و کشور تحت اوامر سفیر آمریکا و آل سعود اداره می شود.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبر گزاری مهر"نایف احمد القانص" در گفتگو با خبرنگار مهر از آمادگی مردم یمن برای برگزاری پرشور روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان خبر داد.
وی در پاسخ به سوالی درباره شرایط یمن طی ماههای اخیر اظهار داشت: متاسفانه اخباری خوبی در این روزها از یمن شنیده نمی شود و این کشور شرایط باثباتی ندارد.
 
عضو شورای ملی جریانهای انقلابی یمن افزود: متاسفانه ارتش همچنان یکپارچه نشده است و عملیاتهای تروریستی هر چند وقت یکبار در یمن رخ می دهد. از طرفی جریانهای مخالف بر مبنای مصالح خودشان عمل می کنند و وحدتی میان آنها ایجاد نشده است.
 
القانص بدبینی شدید احزاب مردمی به آینده یمن تاکید کرد: یمن از لحاظ اقتصادی نیز در وضعیت بسیار بغرنجی بسر می برد و بخشهای اصلی اقتصادی از هم فروپاشیده است. این وضعیت در حالی به وجود آمده که در میان ضعف شدید "منصور هادی" رئیس جمهور فعلی، سفیر آمریکا و آل سعود بر کشور حکومت می کنند و تصمیمات اصلی و فرعی را اتخاذ می کنند.
 
وی در پاسخ به سوالی درباره اتهامات اخیر مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در مسئله جاسوسی از یمن، اظهار داشت: مسائل مطرح شده اخیر به هیچ وجه واقعیت ندارد و این مواضع تحت فشار کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس علیه ایران اتخاذ شده است.
 
القانص که از رهبران حزب لقاء المشترک یمن نیز محسوب می شود، در پاسخ به سوالی درباره حضور رئیس جمهور یمن در شانزدهمین اجلاس عدم تعهد در تهران، اظهار داشت: فکر نمی کنم وی در این نشست شرکت کند، در واقع تصمیم گیری وی درباره حضور در اجلاس تهران بدون موافقت آمریکا و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس دور از ذهن است.
 
وی درباره آینده روابط ایران و یمن با وجود موانع کنونی اظهار داشت: در واقع روابط باید میان ملتها ریشه داشته باشد و رژیم ها در هر صورت رفتنی هستند. در صورتی که انتقال قدرت در یمن صورت گیرد روابط دوجانبه گسترش خواهد یافت. در یمن جریانهای سیاسی وجودد دارند که خواهان روابط نزدیک با ایران هستند و در این زمینه پافشاری دارند. من معتقدم برقراری روابط نزدیک میان ایران و یمن تنها به گذشت زمان نیاز دارد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار