نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > علت نگرانی صهیونیست‌ها از بیداری ملت‌های اردن و عربستان
 


شماره خبر :١٤٩٤٨٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/25    ا   ١٥:١١

کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با فارس تشریح کرد
علت نگرانی صهیونیست‌ها از بیداری ملت‌های اردن و عربستان
کارشناس مسائل خاورمیانه با تشریح علت‌ نگرانی رژیم صهیونیستی از رسیدن نسیم بیداری اسلامی به اردن و عربستان تاکید کرد که در صورت بروز انقلاب در این دو کشور، ‌در آن صورت صهیونیست‌ها از همه طرف محاصره خواهند شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : علت نگرانی صهیونیست‌ها از بیداری ملت‌های اردن و عربستان

کارشناس مسائل خاورمیانه با تشریح علت‌ نگرانی رژیم صهیونیستی از رسیدن نسیم بیداری اسلامی به اردن و عربستان تاکید کرد که در صورت بروز انقلاب در این دو کشور، ‌در آن صورت صهیونیست‌ها از همه طرف محاصره خواهند شد.

خبرگزاری فارس: علت نگرانی صهیونیست‌ها از بیداری ملت‌های اردن و عربستان

به گزارش بیداری اسلامی "حکم امهز" کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به نگرانی رژیم صهیونیستی از رسیدن نسیم بیداری اسلامی به اردن و عربستان سعودی گفت: صهیونیست‌ها نگران مردم این کشورهای عربی نیستند بلکه نگران به خطر افتادن منافع رژیم اشغالگر قدس هستند.

وی با اشاره به تصمیمات اخیر رئیس جمهور منتخب مصر در برکناری دو نفر از بقایای نظام حسنی مبارک از سمت‌های خود، سرنگونی رژیم حسنی مبارک را زیان بزرگی برای دشمن صهیونیستی برشمرد و تاکید کرد که عملکرد مرسی در این مدت نشان داد که مصر بعد از انقلاب کاملا برخلاف میل صهیونیست‌ها به پیش می‌رود.

امهز با اشاره به تظاهرات اعتراض آمیز ملت عربستان علیه خاندان آل سعود، بروز انقلاب در سرزمین حجاز را محتمل‌ترین ایستگاه بعدی بیداری اسلامی توصیف کرد و افزود: چنانچه نگاهی به اختلاف طبقاتی و فقر و محرومیت قشر بزرگی از ملت عربستان سعودی بیندازیم، مشاهده می‌کنیم که مقدمات انقلاب در آنجا مهیاست.

وی با اشاره به وجهه به ظاهر دینی ریاض در بین کشورهای اسلامی و عربی، افزود: ریاض به کمک همین وجهه به ظاهر دینی، پوششی برای بقای رژیم صهیونیستی و مشروعیت برای دشمن ملت‌های منطقه به وجود می‌‌آورد.

امهز با اشاره به مطرح شدن طرح سازش بین فلسطینیان با رژیم صهیونیستی توسط پادشاه فعلی عربستان، چنین ابتکاری را گامی برای مشروعیت بخشی به صهیونیست‌ها برشمرد. زیرا طرح سازش در حالی از سوی عربستان در اجلاس بیروت مطرح شد که شارون در حال راه‌اندازی نسل کشی علیه فلسطینیان بود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به تحولات اردن که نوید بروز تحرکات انقلابی را می‌دهند،‌ اردن و عربستان را دو تکیه گاه قابل اعتماد برای دشمن صهیویستی خواند و تاکید کرد که با وجود حزب الله لبنان و سوریه در مناطق مرزی فلسطین اشغالی و سرنگونی نظام حسنی مبارک، تل‌آویو از دست دادن امان و ریاض را مایه بدبختی و نابودی خود می‌داند زیرا در آن صورت صهیونیست‌ها از همه طرف محاصره خواهند شد و تنها به دریا راه  خواهد داشت.

وی در پایان از احتمال گرایش صهیونیست‌ها در مراحل آینده به سوی کشورهای مغرب عربی سخن گفت و تاکید کرد که شخصی که در حال غرق شدن باشد،‌ حتی به ریشه گیاهی چنگ می‌زند تا شاید از غرق شدن نجات یابد، چنین وضعیتی امروزه برای رژیم صهیونیستی پیش آمده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار