نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گفتگو 
اخبار > آمریکا و عربستان به دنبال تغییر ساختار ارتش یمن هستند/ انقلاب یمن در مراحل اولیه تحقق اهداف خود است
 


شماره خبر :١٠٨٩٨٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/02/24    ا   ١٦:٢٢

دبیرکل انجمن آینده عدالت یمن در گفت‌وگو با فارس:
آمریکا و عربستان به دنبال تغییر ساختار ارتش یمن هستند/ انقلاب یمن در مراحل اولیه تحقق اهداف خود است
"حسن علی العماد"، دبیر کل "انجمن آینده عدالت یمن" با اشاره به دخالت‌های آشکار آمریکا و رژیم آل سعود برای تغییر عقیده اسلامی عربی ارتش یمن تاکید کرد مردم یمن همچنان خواستار سرنگونی رژیم حاکم هستند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : آمریکا و عربستان به دنبال تغییر ساختار ارتش یمن هستند/ انقلاب یمن در مراحل اولیه تحقق اهداف خود است

"حسن علی العماد"، دبیر کل "انجمن آینده عدالت یمن" با اشاره به دخالت‌های آشکار آمریکا و رژیم آل سعود برای تغییر عقیده اسلامی عربی ارتش یمن تاکید کرد مردم یمن همچنان خواستار سرنگونی رژیم حاکم هستند.

خبرگزاری فارس: آمریکا و عربستان به دنبال تغییر ساختار ارتش یمن هستند/ انقلاب یمن در مراحل اولیه تحقق اهداف خود است

"حسن علی العماد " از روحانیون شیعه یمنی و دبیر کل انجمن آینده عدالت این کشور ، تاسیس نهاد انقلابی آینده عدالت را به منظور مشارکت و اتحاد نیروهای انقلابی برای تحقق اهداف انقلاب و در راس آن ایجاد عدالت و مقابله با فتنه‌های داخلی و دخالت‌های خارجی در امور این کشور عنوان کرد.

وی همچنین تاکید کرد که مردم یمن همچنان خواستار سرنگونی رژیم ظالم با همه طیف‌های وابسته به آن هستند و در بیان دلیل این اظهار خود گفت: اجازه دادن رژیم به دخالت‌های منفی خارجی تاثیر بزرگی بر بهم ریختن اولویت‌های راهبردی انقلابی انقلابیون داشته است که باید به طور منظم به عملی کردن آنها پرداخته می‌‌‌شد.

دبیر کل انجمن آینده عدالت یمن با اشاره به دخالت‌های آمریکا و عربستان در ارتش‌های عربی و اظهارات اخیر سفیر آمریکا در یمن درباره ضرورت تغییر عقیده ارتش یمن گفت:کسانی که گمان می‌کنند ساختار آمریکایی و سعودی برای ارتش یمن به نفع آن تمام می‌شود کاملاً اشتباه فکر می‌کنند.

وی افزود: هر یمنی آزاده باید به بزرگی توطئه‌های آمریکا علیه ارتش یمن پی ببرد توطئه‌هایی که دست ارتش را  از سال 1994 میلادی تا سال 2004 به خون مردم یمن آلوده کرده است و امروز آمریکا و عربستان به دنبال تغییر عقیده اسلامی عربی ارتش هستند.

                         *******آنچه در زیر می‌آید متن کامل این مصاحبه است*******

فارس: آیا می‌توانید درباره دلیل خود برای تاسیس "نهاد انقلابی آینده عدالت" توضیح دهید اصول و اهداف این سازمان چیست؟

العماد: آینده عدالت رویای همه کسانی است که به عقیده و میهن خود ایمان دارند ما زمانی که متوجه شدیم یکی از دلایل ضعف انقلاب یمن نبودن یک محوری است که ملت رنج دیده محروم و مستضعف  از آن حمایت کنند و مهم‌تر از همه زمانی که یقین حاصل کردیم که افراط‌گراها یا تفریط‌گراها تلاش کردند و تلاش می‌کنند که صلح و ثبات و ایجاد اصلاحات را به هم بزنند تصمیم گرفتیم که میزان و معیاری را برای ارزیابی نظام و حکومت قرار دهیم بنابراین  نهاد آینده عدالت محور کامل و شامل همه محرومان و رنج‌کشیدگانی است که جان و مال خود را برای تحقق عدالت فدا کردند این باوری بود که بر اساس آن سازمان آینده عدالت تاسیس شد.

اصول سازمان عدالت در موارد زیر خلاصه می‌شود:

1- استقلال برای تحقق عدالت اجتماعی

2- صلح و دوستی نه سلاح و جنگ

3-آشتی محلی و قومی مذهبی

4-ایجاد تفاهم و اعتماد و همکاری در سطح داخلی و خارجی

5- مبارزه با فتنه های داخلی و دخالت‌های خارجی و هر گونه تخلفات.

6- آزادی در زمینه دانایی

7- کار در چارچوب قانون

8- گفت‌‌وگو در دایره منطقه

9- فعالیت صادقانه برای تحقق رسالت بزرگمان

این اصولی است که در این برهه حساس به آن نیاز داریم و در بطن خود اصل جامعه آگاه و قدرتمند برای تحقق همه اهداف در بر دارد و اهدافش با همبستگی جامعه برای جمع‌بندی توانمندی‌هایش و استفاده از نقاط قوت و فرصت‌ها آغاز می‌‌شود به گونه‌ای که از همه نقاط ضعف و تهدید نجات می‌یابد و بیشتر از آن اینکه جامعه آگاه حتی با قدرت خود نقاط ضعف و تهدیدها را نیز به فرصت‌ها مبدل می‌کند.

فارس:به نظر شما انقلاب یمن در چه مرحله‌ای به سر می‌برد تاثیر عامل خارجی در آن چیست؟ و آیا مردم همچنان خواستار سرنگونی رژیم هستند؟

العماد: مردم یمن همچنان خواستار سرنگونی رژیم ظالم با همه طیف‌های وابسته به آن هستند ، اما دخالت‌های منفی خارجی تاثیر بزرگی بر بهم ریختن اولویت‌های راهبردی انقلابی انقلابیون داشت که باید به طور منظم به عملی کردن آنها پرداخته می‌‌‌شد.

 اما دخالت بزرگ‌تر طرف‌های خارجی  در یمن این است که اولویت‌های خیالی  برای انقلاب ساخته و پرداخته کردند و به جای اینکه توانمندی انقلابیون در راه محکم کردن مراحل، اولویت‌ها و راهبردهای واقعی صرف شود در راه آگاه کردن ملت به دروغ‌ها، اتهامات و غلط‌اندازی‌های کسانی که صلح و ثبات را هدف گرفته‌اند صرف می‌شود.

ما هنوز در مراحل ابتدایی تحقق همه اهداف انقلاب مسالمت‌آمیز عادلانه هستیم.

فارس: موضع شما به عنوان نهادی انقلابی نسبت به کنگره گفت‌وگوی ملی که احزاب دیدار مشترک در دولت وفاق ملی ترتیب داده‌اند چیست؟

العماد: گفت‌وگو کلید راه حل‌ها است و موضع و عقیده ما این است که راه حل‌ مسائل یمن به دست خود یمنی‌ها است اما شرطش این است که  در ابتدا باید فتنه‌های داخلی و دخالت‌های خارجی رفع شود این توصیه ما به احزاب دیدار مشترک، دولت وفاق ملی و همه تصمیم‌گیرندگان دولتی است.

فارس: به نظر شما که از بنیانگذاران انجمن عمومی نیروهای انقلابی هستید اساس کار این انجمن چیست و نقش این انجمن در مرحله کنونی چگونه می‌تواند باشد؟

العماد: مابیش از هر زمان دیگری به اتحاد نیروهای انقلابی نیاز مبرم داریم مرحله کنونی برای انقلابیون بسیار بسیار حساس است اتحاد همه نیروهای انقلابی لازم است چون تنها با تفاهم همکاری و اعتماد پیروز می‌شویم و نهاد آینده عدالت تصمیم به مشارکت با نیروهای انقلابی برای تحقق اهداف انقلاب گرفته است.

 

فارس:موضع شما در قبال ساختار ارتش یمن در این روزها چیست موضع شما در قبال دخالت مستقیم خارجی آمریکا و عربستان چیست اصولی که این ساختار باید بر اساس آن شکل بگیرد چیست؟

العماد: همه باید بدانند که دخالت‌های آمریکا و عربستان در ارتش‌های عربی چیز جدیدی نیست دشمنان ارتش‌های عربی می‌دانند که در تجهیزات نظامی ضعیف هستند اما در عقیده اسلامی و قومی عربی قدرتمند هستند آمریکایی‌ها و آل سعود و کسانی که از آنها حمایت می‌کنند هنگامی که فهمیدند که عراق ارتش دارد این کشور را به جنگ‌های داخلی اسلامی و عربی سوق دادند و هنگامی که آمریکایی و سعودی‌ها فهمدیدند که لبنان ارتش بنا کرده است به دنبال سوق دادن این کشور به جنگ داخلی اسلامی و عربی افتادند  و از وقتی که پی برده‌اند ارتش‌های سوریه، مصر و سودان ارتش‌های قدرتمندی در عقیده اسلامی و عربی هستند آمریکایی‌ها و آل سعود شبانه‌روز آشکارا و پنهان به دنبال فتنه‌انگیزی در این کشورها هستند امروز سفیر آمریکا در یمن آشکارا می‌گوید که ما خواهان تغییر عقیده ارتش یمن هستیم و کسانی که گمان می‌کنند ساختار آمریکایی و سعودی برای ارتش یمن به نفع آن تمام می‌شود ،کاملا اشتباه فکر می‌کنند.

هر یمنی آزاده باید به بزرگی توطئه‌های آمریکا علیه ارتش یمن پی ببرد توطئه‌هایی که دست ارتش را  از سال 1994 میلادی تا سال 2004 به خون مردم یمن آلوده کرده است و امروز آمریکا و عربستان به دنبال تغییر عقیده اسلامی عربی ارتش هستند.

آنچه که می‌خواهم بگویم این است که ارتش یمن باید عقیده اسلامی عربی و یمنی را که در ارتش اصیل یمن وجود داشت احیا کند.

فارس: ارزیابی شما از اوضاع سیاسی اقتصادی و امنیتی کنونی در یمن چیست و نظر شما برای ساختن آینده امن و باثبات برای یمن چیست؟

العماد: با توکل یر خدا و کمک انقلابیون آینده‌ عدالت را برای یمن محقق می‌کنیم و پیش به سوی آینده‌ای با پیشرفت‌های علمی و عملی پیش می‌رویم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار