نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > اردن؛ پل صهيونيست ها براي حمله به ايران
 


شماره خبر :٨٨٤٥٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/01/07    ا   ١٢:١٢

سي‌.ان‌.ان مدعی شد؛
اردن؛ پل صهيونيست ها براي حمله به ايران
شبکه آمريکايي سي‌ان‌ان از سناريوي جديد رژيم صهيونيستي در حمله نظامي به ايران پرده برداشت و اعلام کرد که اين سناريو با حملات نظامي صورت گرفته توسط اين رژيم به تأسيسات هسته‌اي عراق در سال 1981 و سوريه در سال 2007 تفاوت دارد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اردن؛ پل صهيونيست ها براي حمله به ايران

منابع خبري از سناريوي جديد رژيم صهيونيستي در حمله نظامي احتمالي به ايران پرده برداشتند که از طريق اردن صورت مي‌گيرد.

شبکه آمريکايي سي‌ان‌ان از سناريوي جديد رژيم صهيونيستي در حمله نظامي به ايران پرده برداشت و اعلام کرد که اين سناريو با حملات نظامي صورت گرفته توسط اين رژيم به تأسيسات هسته‌اي عراق در سال 1981 و سوريه در سال 2007 تفاوت دارد.

در اين سناريو گفته شده که رژيم صهيونيستي از 100 جنگنده و هواپيماي سوخت رسان در آسمان استفاده خواهد کرد،‌ چراکه اين جنگنده‌ها بايد مسافتي بالغ بر صدها کيلومتر را براي بمباران هشت نقطه در ايران طي کنند و بر عکس عراق و سوريه که حملات بر روي يک نقطه انجام مي‌شد، تأسيسات هسته‌اي ايران در چندين نقطه پراکنده شده و به شدت توسط پدافند هوايي حمايت و پشتيباني مي‌شوند.

"آفرايم کام"، مدير انديشکده امنيت قومي رژيم صهيونيستي تأکيد مي‌کند که بمباران تأسيسات هسته‌اي ايران مأموريت بسيار پيچيده و حساسي است، چون تأسيسات هسته‌اي در ايران بسيار گسترده‌تر و بيشتر از تأسيسات موجود در عراق هستند که بمباران آنها سه دهه پيش صورت گرفت. 

وي مي‌گويد که مأموريت بمباران تأسيسات هسته‌اي ايران توسط جنگنده‌هاي "F-15i" و"F-16i" و نه از طريق موشک‌هاي شليک شده از زيردريايي‌ها صورت خواهد گرفت و براي وارد آوردن ضربات مهلک بايد از سلاح‌هاي دقيق و پيشرفته استفاده شود.

مجله امنيتي "گينس" تأکيد مي‌کند که رژيم صهيونيستي يک اسکادران از جنگنده‌هاي "F-15i" که حدود 15 جنگنده را شامل مي‌شود و چهار اسکادران از جنگنده‌هاي "F-16i" در اختيار دارد.

اين درحالي است که "داگلاس باري" از انديشکده پژوهش هاي راهبردي بين المللي لندن رژيم صهيونيستي داراي 7 فروند هواپيماي سوخت رسان از نوع "كي سي 707" و چهار هواپيماي سوخت رسان از نوع "هركولس" است و اعتقاد دارد که جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي بمب‌هايي از نوع "جي بي يو 28" به وزن 2200 كليوگرم استفاده خواهد کرد و هريک از جنگنده‌هاي"F-15i" توان حمل سه عدد از اين بمب‌ها را دارند.

باري اظهار مي‌کند که اگر اسرائيل تصميم به حمله نظامي به ايران بگيرد، اين حمله را بدون کمک و دخالت آمريکا انجام خواهد داد.

اما "اميلي سورلي"کارشناس امور امنيتي مجله گينس درباره اين حمله مي‌گويد که اسرائيل در اين حمله چهار منطقه هسته‌اي ايران که غني سازي اورانيوم در آنها صورت مي‌گيرد را هدف قرار خواهد داد و شامل تأسيسات نظنز و بوردو و تأسيسات هسته‌اي موجود در اصفهان و اراک خواهد بود که تأسيسات اصفهان و اراک از اين جهت که روي زمين قرار دارند، بمباران آنها راحت و آسان به نظر مي‌آيد، در حالي که ديگر تأسيسات هسته‌اي ايران زير زمين واقع شده و دستيابي به انها بسيار سخت است.

وي تأکيد مي‌کند: صرف بمباران تأسيسات هسته‌اي اراک و اصفهان آسيبي به توان هسته‌اي ايران وارد نمي‌کند و بايد تاسيسات زير زميني آن را از جمله در نظنز و قم را مد نظر داشت.

در اين ميان "جوي جيم اوهلوران"کارشناس امور دفاعي تأکيد مي‌کند که تمام تأسيسات هسته‌اي ايران مجهز به پدافند هوايي "اس 200" و "هوک" است.

اما درباره نحوه دسترسي جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي به آسمان ايران مجله گينس تأکيد مي‌کند که اين امر از سه طريق ممکن است؛ يک: از طريق شمال که از ترکيه عبور مي‌کند که چندان مورد اعتماد نيست چون روابط ترکيه و اسرائيل در شرايط خوبي نيست؛ دو: جنوب که از عربستان سعودي عبور مي‌کند، اما روابط ديپلماتيکي با اسرائيل ندارد و سه: مرکز که اردن و عراق را شامل مي‌شود و از انجا که به نظر نمي‌رسد، بغداد به جنگنده‌هاي اسرائيل اجازه استفاده از آسمان خود را بدهد، تنها راه باقي مانده اردن است.

اين درحالي است که براي بمباران تأسيسات هسته‌اي ايران اين جنگنده‌ها بايد در ارتفاع پايين پرواز کنند و اين خطر هدف قرار گرفته شدن توسط پدافند هوايي ايران را تشديد مي‌کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار