نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > «ترامپ» و یمن
 


شماره خبر :٥١٥٠٢٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/11/05    ا   ١٠:٢٧

«ترامپ» و یمن
در یمن این سوال مطرح است که آیا حمایت نظامی و لجستیکی و سیاسی دولت جدید آمریکا از عربستان ادامه خواهد یافت یا رئیس جمهور ترامپ روش دیگری دارد؟
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : «ترامپ» و یمن

حرف و حدیث درباره سیاست آینده آمریکا پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ که به شخصیت جنجالی و مبهم ریاست جمهوری آمریکا معروف است، در صدر اخبار رسانه‎های جهان قرار دارد.

سوالی که در خصوص سیاست خارجی ترامپ مطرح است، این است که آیا مواضع آمریکا در قبال پرونده‎های داغ جهان تغییر خواهد کرد یا اینکه فقط به مسایل داخلی خود توجه و دیگر کشورها را حال به خود رها خواهد کرد.

شبکه المسیره در گزارشی به قلم بندر الهتار نوشت: در یمن این سوال مطرح می‌شود که آیا حمایت نظامی و لجستیکی و سیاسی از عربستان و دیگر کشورهای متخاصم ادامه خواهد یافت یا رئیس جمهور ترامپ روش دیگری دارد؟

با وجود اینکه تمرکز ترامپ همیشه بر ساماندهی اوضاع داخلی آمریکا بوده است، اما وی یک روز پس از ادای تحلیف بر حمایت از ائتلاف‌های قدیمی با کشورهای جهان تاکید کرد و به نظر نمی‌رسد که ائتلاف وی با عربستان، امارات و دیگر کشورهای جهان از این تأکید مستثنی باشد.

درست است که روابط آمریکا با عربستان و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس بر مبنای پول در ازای حمایت است، همانطوری که ترامپ چند بار به صراحت بر آن تاکید کرد و کنگره آمریکا در دوره اوباما با تصویب قانون جاستا، عربستان را مجبور به باج‎‌دهی کرد و عربستان مجبور خواهد شد برای به دست آوردن دل آمریکا آن را قبول کند.

برای درک مواضع احتمالی آمریکا در یمن باید به این نکته اشاره کرد که مشارکت آمریکا در جنگ عربستان علیه یمن تنها برای همراهی با سعودی‎ها یا گرفتن پول از طریق فروش سلاح نبوده است، بلکه حضور آمریکایی‎ها در این جنگ قبل از آنکه برای حمایت از عربستان باشد، در راستای منافع آمریکا است.

انقلاب 21 سپتامبر 2014 در واقع سالروز خروج ذلت بار نیروهای آمریکایی از یمن است و اینکه چگونه به بهانه مبارزه با تروریسم و محاصره به پایگاه العند و باب المندب و جزیره سقطری بازگشتند تا افکار عمومی مردم که دارای روح عربی و اسلامی ضد استکباری است، تغییر دهند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار