نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > گسترش پدیده آزار و اذیت زنان عربستانی
 


شماره خبر :٣٣٥٢٣١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/10/18    ا   ١١:٥٨

گسترش پدیده آزار و اذیت زنان عربستانی
زنان عربستانی با وجود پوششی که دارند، مورد آزار و اذیت جنسی قرار می گیرند که این امر موجب تشدید احساس سرخوردگی در آنها شده است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : گسترش پدیده آزار و اذیت زنان عربستانی

سایت خبری تحلیلی "سعودی" نوشت: حقوقدانان عربستانی با توجه به افزایش آزار و اذیت زنان این کشور خواستار تدوین قانون مبارزه با آزار و اذیت زنان هستند که این درخواست جنجالی در سایت های ارتباط اجتماعی به راه انداخته است و کلیپ هایی نیز برای نشان دادن برخی از این آزار و اذیت ها منتشر شده است .

براساس تحقیقات یک مؤسسه بین المللی که نتایج آن سال 2011 در چند روزنامه چاپ شد ؛ عربستان رتبه سوم جهان را در خصوص آزار و اذیت زنان در محل کار دارد و 16 درصد زنان شاغل عربستان مورد آزار و اذیت مسئولان خود قرار گرفتند.
نتایج بسیاری از تحقیقات حاکی است که زنان عربستانی از ترس رسوا شدن در جامعه محافظه کار و افراطی این کشور موضوع آزار و اذیت خود را فاش نمی کنند و سکوت اختیار می کنند.
طبق نتایج تحقیقاتِ منتشر شده در سال 2011 ؛ میانگین آزار و اذیت زنان عربستان بسیار بیشتر از آمریکا ، فرانسه ، سوئد ، آلمان ، ایتالیا ، انگلیس ، استرالیا ، اسپانیا و دیگر کشورهای اروپاییِ معروف به آزادی است .
در این تحقیقات آمده است، سنّ اکثر زنان شاغل که در محل کار مورد آزار و اذیت جنسی قرار می گیرند، کمتر از 35 سال است . 
کاربران توییتر در عربستان نیز فعالیتی را برای اجبار مسئولان به تدوین قانونی برای مبارزه با آزار و اذیت جنسی زنان آغاز کرده اند .
درخواست تدوین قانون مبارزه با آزار و اذیت جنسی زنان عربستان درپی انتشار کلیپ تعرض چند جوان به تعدادی دختر در یکی از بازارهای شرق این کشور ارائه شده است .
کارشناسان روانشناسی معتقدند علت گسترش پدیده تعرض به دختران و زنان در کشورهای عربی این است که پسران از کودکی با طرز تفکر " برتری پسران بر دختران " پرورش می یابند لذا خودبزرگ بین می شوند و انتظار دارند که جنس مؤنث تابع و فرمانبردار جنس مذکر باشد.
زنان عربستانی در بسیاری از اوقات از مشارکت در برنامه های تفریحی ، فرهنگی و اجتماعی به بهانه جلوگیری از اختلاط زن و مرد محروم می شوند .
تعدادی از شخصیت های فرهنگی عربستانی، از نبود قانون مبارزه با تعرض به زنان نگران هستند و اعلام می کنند که مرکز امر به معروف و نهی از منکر چرا هیچ کاری برای جلوگیری از گسترش پدیده تعرض به زنان نمی کند .

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار