نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > طرح حمله به سوریه پاسخ ضعیفی از طرف «گروه ۲۰» دریافت کرد
 


شماره خبر :٢٩٦٧٦٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/06/16    ا   ١١:١٧

شینهوا:
طرح حمله به سوریه پاسخ ضعیفی از طرف «گروه ۲۰» دریافت کرد
خبرگزاری رسمی چین با اشاره به شکاف کامل در میان اعضای گروه ۲۰ درباره طرح حمله به سوریه نوشت: طرح رئیس جمهوری آمریکا برای اقدام نظامی علیه دمشق پاسخ ضعیفی از طرف نشست سن‌پترزبورگ دریافت کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : شینهوا: طرح حمله به سوریه پاسخ ضعیفی از طرف «گروه ۲۰» دریافت کرد

به گزارش بیداری اسلامی، خبرگزاری رسمی چین درباره نشست گروه 20 در سن پترزبورگ و مباحث مطرح شده درباره بحران سوریه نوشت: رهبران 20 کشور صنعتی جهان شک و تردیدهای زیادی درباره حمله نظامی آمریکا به سوریه از خود نشان دادند و در این زمینه کاملا با یکدیگر اختلاف نظر داشتند.

بر اساس این گزارش، رهبران گروه 20 بعد از نشست 2 روزه خود بیانیه مشترکی را مورد تصویب قرار دادند و خواستار رشد اقتصادی باثبات، ایجاد اشتغال با کیفیت بالا و اصلاح قوانین مالیاتی شدند. اعضای گروه 20 به اتفاق آرا تاکید کردند که اقتصاد جهانی رو به بهبود است اما هنوز از بحران خارج نشده است.

این درحالیست که رهبران گروه 20 درباره صدور یک بیانیه مشترک درباره بحران سوریه با شکست مواجه شدند اگر چه باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار دوجانبه‌ای با یکدیگر برگزار کردند اما هر 2 طرف اعتراف کردند که اختلافات زیادی با یکدیگر درباره بحران سوریه دارند.

بی بی سی در این زمینه نوشت؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کنفرانسی خبری گفت که اکثر رهبران شرکت کننده در این نشست با اقدام نظامی علیه سوریه مخالف هستند.

پوتین در ادامه صحبت هایش افزود در جریان مذاکراتی که تا ساعت یک بامداد ادامه داشت تنها آمریکا، فرانسه، کانادا، عربستان سعودی و ترکیه بدون موافقت شورای امنیت سازمان ملل با انجام حمله نظامی موافق بودند.

آقای پوتین بار دیگر تاکید کرد که هر گونه اقدام نظامی ناقض قوانین بین‌المللی است.

رئیس جمهور روسیه از حمله شیمیایی به حومه دمشق که ماه گذشته صورت گرفت به عنوان اقدامی تحریک آمیز از سوی مخالفان مسلح دولت سوریه نام برد.

به گفته آقای پوتین مخالفان با هدف انجام مداخله نظامی در سوریه دست به این اقدام زدند.

اما پیش از کنفرانس خبری پوتین، باراک اوباما، در کنفرانسی خبری که در پایان نشست گروه 20 برگزار شد گفت؛ رهبران کشورهای اروپایی، آسیایی و خاورمیانه در جریان این نشست استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط دولت سوریه را محکوم کرده و خواستار پاسخی قاطع شده‌اند.

رهبران آمریکا، بریتانیا، فرانسه، عربستان سعودی، استرالیا، ایتالیا، ترکیه، کانادا، کره جنوبی، ژاپن و اسپانیا در بیانیه‌ای مشترک گفته‌اند که استفاده از تسلیحات شیمیایی در هر جایی امنیت مردم را کاهش می‌دهد.

این درحالیست که اسپانیا عضو گروه 20 نیست.

از سوی دیگر بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز که در نشست گروه 20 در سن پترزبورگ حضور داشت تاکید کرد که هرگونه اقدامی علیه سوریه باید با مجوز شورای امنیت سازمان ملل صورت بگیرد.

نشست اعضای گروه 20 پنج شنبه و جمعه در سن پترزبورگ روسیه برگزار شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار