نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > ناتواني اخوان در اداره مصر و تلاش براي تحكيم قدرت
 


شماره خبر :٢٤٣٢٩٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/01/21    ا   ٠٨:٥٤

ناتواني اخوان در اداره مصر و تلاش براي تحكيم قدرت
اخوان المسلمين مصر با اذعان به اينكه در اداره امور كشور ناكام بوده است، تلاش مي‌كند از نيروهاي جوان در گروه‌هاي سياسي استفاده كند و فعاليت اعضاي ارشد خود را به سمت‌هاي عالي‌رتبه متمركز كند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  ناتواني اخوان در اداره مصر و تلاش براي تحكيم قدرت

منابع آگاه در حزب آزادي و عدالت اعلام كردند گروه اخوان المسلمين به اين باور رسيده است كه نمي‌تواند كشور را به تنهايي اداره كند، به ويژه اينكه اين گروه داراي توانايي كافي براي برعهده گيري سمت‌هاي اجرايي را در بخش‌هاي مختلف كشور ندارد.

اين منابع به روزنامه مصري «اليوم السابع» اعلام كردند: دفتر ارشاد گروه اخوان المسلمين (دفتر مركزي) به اين نتيجه رسيده است كه پس از تلاش آن در به انحصار در آوردن قدرت تصميم‌گيري و تسلط بر مراكز قدرت و اخواني كردن آن، اكنون بايد از اعضاي ارشد خود را از گروه‌هاي سياسي خارج كند.
به گفته اين منابع، اين تصميم اخوان به معني خروج كامل  آنها از موسسات و گروه‌هاي سياسي نيست بلكه اين گروه تمايل دارد با نامزد كردن شماري از جوانان فعاليت‌هاي سياسي به آنها آموزش دهد و آنها را جايگزين اعضاي ارشد كند.
اين منابع افزودند: اخوان المسلمين قصد دارد به منظور فراهم كردن زمينه براي رسيدن رهبران و اعضاي ارشد خود به سمت‌هاي اجرايي و پارلماني، آنها را از جمعيت‌ها و گروه‌هاي حزبي خارج كند زيرا اخوان المسلمين نمي‌تواند از رياست جمهوري و پارلمان چشم‌پوشي كند و به فعاليت در گروه‌هاي سياسي بپردازد.
به گفته اين منبع، اخوان المسلمين قصد دارد سال 2013 پيش نويس طرح تشكيل اتحاديه‌اي صنفي را براي تصويب به پارلمان ارائه دهد تا بتواند با تسلط بر اين چنين اتحاديه‌اي از آن در دو جهت و محور بهره‌برداري كند. محور اول اينكه از آن در جهدت خدماتي مانند ارائه طرح‌هاي مسكوني و بهداشتي بهره برداري كند و به اين ترتيب دارايي اين طيف را در اختيار بگيرد و از سوي ديگر نيز از آن بهره‌برداري سياسي كرده و از جايگاه رئيس جمهور حمايت كند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار